سیستم برق و روشنایی گلخانه

سیستم برق و روشنایی گلخانه ، سیستم روشنایی گلخانه ، تابلو برق گلخانه ، سیستم برق کشی گلخانهاز رکن اصلی رشد و نمو کلیه نباتات و گیاهان علاوه بر آب، خاک و هوا وجود نور کافی می باشد. در گلخانه ها به دلیل اینکه پوشش سقف کدر می باشد . و وجود شرایط خاص جوی در بعضی مناطق، رسیدن نور کافی به گیاهان گلخانه ای با محدودیت مواجه می شود. از این رو با استفاده از لامپ هایی اقدام به تولید نور مصنوعی می کنند. سیستم برق و روشنایی گلخانه  greenhouse lighting system  از مهم ترین تجهیزاتی هستند که در هنگام راه اندازی گلخانه حتما باید به آن توجه نمود.

پیشرفت بزرگ در زمینه سیستم برق و روشنایی گلخانه

پیشرفت بزرگ در زمینه سیستم برق و روشنایی گلخانه

در نمونه های قدیمی سیستم برق و روشنایی گلخانه، شدت روشنایی و کنترل نور، با استفاده از نیروی انسانی و دستی انجام می گرفت. اما امروزه با توجه به پیشرفت دانش رباتیک و الکترونیک، لامپ های نسل جدید هوشمند شده اند . و امکان کنترل بوسیله ی سیستم های اتوماسیون را دارا می باشند.

با عنایت به موارد فوق، اگر خواهان تجهیز گلخانه تان با سیستم روشنایی هوشمند هستید. با یک  تماس ، این تجهیزات را از انواع برندهای معتبر و با قیمت مناسب، در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مزایایی که استفاده از اتوماسیون به منظور کنترل  روشنایی گلخانه دارد

  1. به علت اینکه این سیستم هوشمند می باشد. شدت نورلامپ ها بسته به میزان روشنایی محیط گلخانه کم و زیاد می شود. و باعث جلوگیری از روشنایی بی مورد لامپ ها می گردد. که خود باعث صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه ی سرانه انرژی می شود.
  2. مانع تولید بیش از حد گرما و گرمازدگی گیاهان به علت جلوگیری از روشن ماندن بی مورد لامپ ها.  و در نتیجه افزایش طول عمر تجهیزات خنک کننده گلخانه می شود.
  3. به علت نوردهی بهینه در این نوع سیستم برق و روشنایی گلخانه به محیط گلخانه، سرعت رشد بذر و چرخه ی تولید بالا می رود . و همچنین باعث افزایش بازده در تولید نیز می شود.

مزایایی که استفاده از اتوماسیون به منظور کنترل روشنایی گلخانه دارد

با توجه به موارد ذکرشده، اگر می خواهید گلخانه ی خود را باسیستم روشنایی هوشمند تجهیز کنید، کافی است، یک تماس با مشاوران ما بگیرید، تا این تجهیزات را با انواع برند های معتبر و قیمت مناسب در اختیارتان قرار دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

    Call Now Button