ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

جت هیتر گلخانه

صفحه اصلی > جت هیتر گلخانه
اشتراک گذاری:

افزایش دما درزمان بسیار کوتاه
مصرف انرژی خیلی کم
راندمان بالا


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 2 / 5. تعداد: 4

بهترین هیتر برای گلخانه ، قیمت جت هیتر برقی گلخانه ، قیمت هیتر برقی گلخانه ای ، جت هیتر گازوئیلی کوچک ، جت هیتر برقی دست دوم ، مشعل بخاری گلخانه ، تولید هیتر گلخانه ، هیتر گازی گلخانه ای
توضیحات
نقد و بررسی

بهترین هیتر برای گلخانه ، قیمت جت هیتر برقی گلخانه ، قیمت هیتر برقی گلخانه ای ، جت هیتر گازوئیلی کوچک ، جت هیتر برقی دست دوم ، مشعل بخاری گلخانه ، تولید هیتر گلخانه ، هیتر گازی گلخانه ای

در این مقاله به بررسی معرفی انواع و مزایا و مشخصات و قیمت جت هیتر گلخانه میپردازیم.

جت هیتر گلخانه نوعی ازبخاری های موشکی شکل است که در دو نوع دودکش دار و بدون دودکش عرضه می گردند و می توانند با انواع سوخت گازی یا گازوئیلی  و یا هردو (دوگانه سوز) کارکنند و باعث تولید گرما شوند.

این دستگاه مجهز به دیگ آتش، مشعل و فن است که فن درابتدای این دستگاه  و ورودی آن نصب شده است. به این ترتیب که هوای سرد را از طریق فن به داخل هیتر مکش می نماید و بعد سوخت توسط سیستم سوخت رسانی ازطریق مشعل دردرون کوره دستگاه متشعل شده  و باعث تولید گرمای زیادی می شود. درنتیجه این گرما توسط نیروی پرتابی فن از خروجی هیتر به بیرون منتقل می شود.

همچنین هوای سردی که ازطریق فن مکش شده  و به داخل مکیده شده گرم می شود و همراه هوای گرم به بیرون هدایت می شود. البته هوای مکیده  شده  بیشتر به منظور ورود  اکسیژن برای متشعل کردن سوخت درمشعل استفاده می شود. نحوه ی کارکرد جت هیترها به صورت خودکارمی باشد، بدین ترتیب که با تنظیم ترموستات دستگاه بطورخودکاربا پایین آمدن دما روشن و سپس بعد از رسیدن محیط  به دمای کافی به طور موقت خاموش می شود. راندمان  حرارتی جت هیترها بخصوص نوع  بدون  دودکش آن بسیار بالا می باشد زیرا، تمام سوخت مصرفی رابه گرما تولید می کند.

گروه تولیدی و بازرگانی سازوکشت، ارائه کننده انواع جت هیتر تک فا ز و جت هیترسه فاز در سایز های مختلف

معایب استفاده از جت هیتر گلخانه ای

درکنار تولیدگرمای بالا در این دستگاه ،  باعث تولید گازهای خطرناکی علاوه بر دی اکسید کربن همچون گازمونوکسید کربن، اکسیدهای نیتروژن، اکسیدهای گوگرد، سولفوردی اکسیدو… نیز می شود، زیرا  غلظت پایین این مواد برای رشد گیاهان مضراست چه برسد به غلظتهای متوسط و بالای آنها.

غلظت بالای این مواد برای افراد حاضردرگلخانه هم مضرمی باشد زیرا در محیط های سربسته  و بدون سیستم سیرکوله دائمی، استفاده از این دستگاه ها مسمومیت  و خفگی برای افراد بدنبال می آور. همینطورگرمای ناشی ازجت هیترها درگلخانه رشد گیاهان را تحت تاثیرقرارمی دهد و باعث خسارت سنگین می شود.

میزان آلاینده هایی که بر سلامت گیاهان تأثیر می گذارد در متن زیر به آن اشاره شده است:

سوخت گازوئیل آلاینده های بیشتری نسبت به گازهنگام اشتعال تولیدمی کند. اما از حجم  آلودگی های ناشی ازگازطبیعی یا  مایع هنگام اشتعال نمی توان چشم پوشی کرد. ازجمله این گازها مونوکسید کربن، اکسیدهای گوگردو…می باشند.

اگرغلظت این آلاینده ها درمحیط گلخانه پایین باشد به صورت طبیعی گیاهان سبز جذب بیشتر این آلاینده ها را از طریق روزنه های خودکنترل می کنند که البته باید گفت: واکنش همه گیاهان دراین مورد یکی نیست، زیرا برخی گیاهان حساسیت بیشتری نشان می دهند و حتی غلظت پایین می تواند به  آنها آسیب  وارد کند.

نحوه نصب جت هیتر گلخانه

استفاده از جت هیتر مزایایی دارد که شامل

 • قابلیت کارکرد درسه حالت گازشهری، گازوئیل و دوگانه سوز
 • حمل آسان و راحت
 • جوشکاری آرگون
 • قابل تولید در دو نوع تک  موتوره  و دوموتوره
 • مجهز به سیستم  کنترل شعله
 • مجهز به شعله پخش کن
 • اختلاط بهتر سوخت و اکسیژن  و دارای  برد الکترونیکی
 • قابلیت اتصال به  اتوماسیون سالن  و کنترل دمای  محیط
 • راندمان حرارتی بالا
 • صرفه جویی درمصرف سوخت و انرژی
 • احتراق مناسب با کمترین مقدار مجاز آلایندگی  با استفاده  از مجموعه سوخت مناسب  و نسبت  هوا به سوخت  دقیق
 • وجود فلوسوئیچ  جهت  بالابردن  ایمنی  دستگاه
 • تعمیر و نگهداری آسان  و دسترسی  راحت  به مجموعه سوخت
 • الکتروموتور با کارایی بالا و مصرف انرژی  پایین
 • تامین قطعات و خدمات  پس ازفروش ده ساله.

کاربرد جت هیتر گلخانه

کاربرد جت هیتر گلخانه

 • گلخانه ها
 • مرغداریها
 • دامداری ها
 • سالن پرورش قارچ
 • سالن های ورزشی
 • استخرها
 • کارگاه ها و کارخانجات
 • پروژه های ساختمانی
 • پروژه های راه سازی
 • سالن های صنعتی
 • مکان های عمومی.

انواع جت هیتر از نظر سوخت

 1. جت هیتر گلخانه گازی
 2. گازوئیلی
 3. دوگانه سوز
 4. جت هیتربرقی.

بهترین جت هیتر برای گلخانه و نکات مهم در قیمت جت هیتر گلخانه ای

انواع جت هیترها ازنوع موتور

تک موتوره و دو موتوره

که این الکتروموتور ها  از برند موتوژن تبریز و یا برند های دیگر می باشند، درنوع دو موتوره آن الکترو موتور دوم  وظیفه  تأمین اکسیژن در محیط های خیلی آلوده و کم اکسیژن را برعهده دارد.

ساختارجت هیترها به گونه ای است که راندمان آنها 100% است که در نوع دودکش دار آنها این راندمان به نصف می رسد. و درعین حال مصرف سوخت جت هیترها بسیار کم می باشد.درگلخانه ها بدلیل اینکه تهویه ضعیف تر از سالن های مرغداری  و گاوداری ها می باشد بهتر است ازهیترهای دودکش دار و ازنوع گازی آن استفاده شود تا به گیاهان آسیبی نرسد. که با توجه به تناسب قیمت جت هیتر گلخانه میتوان آن را به سهولت تهیه نمود.

درسالن های مرغداری و گاو داری ها به  دلیل اینکه از فن های قوی استفاده می شود بیشترازجت هیترهای بدون دودکش آن مورد استفاده قرارمی گیرد و دلیل آن این است که تمامی گازهای آلاینده به همراه بوی بد توسط این فن ها به  بیرون رانده می شوند.

اجزای اصلی جت هیتر گلخانه

بدنه جت هیتر

که با دو بدنه استیل  و گالوانیزه تولید میشود. نوع گالوانیزه آن،  با رنگ استاتیک ساخته شده اما جت هیتر با بدنه استیل به دلیل اینکه عمر زیادی دارد و ضدزنگ می باشد طرفداران بیشتری دارد.

فن جت هیتر گلخانه

فن های مورد استفاده درجت هیترها معمولا از استیل  یا گالوانیزه هستند و با موتور الکتروژن  و موتوژن موجودهستند، که معمولا 6 پربوده  و میزان هوادهی آن ها 3500 مترمکعب درساعت می باشند و دربرابر رطوبت و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند.

انواع جت هیتر از نظر سوخت

الکتروموتورجت هیترگلخانه

الکتروموتورهایی که درجت هیترها استفاده می شود باعمرمفید 10 تا 15 سال  و با بدنه آلومینیوم بوده که در مقابل زنگ زدگی مقاوم هستند و معمولا در جت هیتر های ایرانی برند موتوژن والکتروژن استفاده می شود.

پمپ سوخت رسان هیتر جتی

پمپ سوخت رسان جت هیترها از اجزای  مهم  و اساسی آنها می باشند، درجت هیترهای گازوئیلی پمپ معمولا دانفوس  دانمارک می باشد و بهترین عملکرد را دارد.

درجت هیترهای گازی نیز از شیربرقی های ایتالیایی استفاده می شود که روش کار در این جت هیترها به این صورت می باشد که، گاز در ابتدا توسط شیر برقی ها با سرعت کم به سمت مشعل حرکت کرده  و سپس با روشن شدن مشعل با سرعت بیشتر به  سمت  آن حرکت می کند.  و جت هیترها بسته به نوع  و محل کاربرد به دو گونه نصب بر روی پایه  و قابلیت نصب درسقف استفاده می شوند.

کارکرد جت هیتر ها

نحوه ی کارکرد جت هیترهای گلخانه به این صورت می باشد که ابتداسوخت  مورد  نظر توسط  پمپ سوخت رسان به داخل دستگاه جت هیترمکش می شود که این پمپ قابلیت آن را دارد که گازوئیل را تا  فاصله چندمتری مکش نماید.بعداز این مرحله که سوخت به داخل جت هیتر رسید  قبل ازاینکه به منطقه ی سوخت برسد توسط سه  فندک ایمن اقدام به روشن کردن شعله می کند.

اگر عمل روشن شدن  دچارمشکل شود، دستگاه  بطور اتوماتیک 30 ثانیه صبرکرده و سپس عملیات را دوباره شروع می کند.  به دلیل جلوگیری ازانفجاراین عمل صورت می گیرد. بعد از اینکه مشعل روشن شد سیال مورد نظر با سرعت خیلی  بالایی به سمت مشعل حرکت می کند و هیتر موشکی با قدرت تمام  شروع به کارمی کند و فن ها شروع  به کار می کنند که هوای سرد را به داخل مکش و هوای گرم را به بیرون هدایت می کنند.

آنچه درباره ایمنی دستگاه جت هیتر گلخانه باید بدانید

جت هیترها دارای سیستم ضد حریق و ضدآتش سوزی هستند که درصورت به خطرافتادن دستگاه آن را در کمتراز چند ثانیه خاموش می کند. معمولا این دستگاه ها تمام  هوشمند هستند، به این ترتیب که درصورت خرابی دینام اجازه اتصال برق رانمی دهد و سیستم را خاموش می کند و یا به هرعلتی درکوره جت هیترمشکلی پیش آید جت هیتر روشن نمی شود.

مشخصات فنی جت هیترگلخانه

مشخصات فنی جت هیترگلخانه

کوره

ورق نسوز با ضخامت 1.5 میلی متر و مقاوم در برابر حرارت مستقیم با درجه حرارت 925 درجه سانتی گراد.

بدنه

استیل ضد زنگ  و مقاوم  دربرابر رطوبت

پروانه

ppg مقاوم دربرابردمای بالا ( پروپیلن و تقویت شده با مواد کند سوز و مقاوم در برابرحرارت مستقیم )

پمپ گازوئیل

برند دانفوس دانمارک و شیر برقی سرخود.

شیر برقی گاز

برندهای معتبر اروپایی.

کلاهک

کلاهک تعدیل  با قطر و زوایای دقیق مهندسی جهت هدایت  و پرتاب هوای گرم تا فاصله 25 متری.

مجموعه سوخت

طراحی منحصر به فرد که سوخت و هوا کاملا با یکدیگر ترکیب کرده و گرد و خاک بسیار کمی به خود می گیرد.

اجزای اصلی جت هیتر گلخانه

جت هیتربرقی

در جت هیترهای برقی از المنت یا لامپ هایی برای تولید گرما استفاده می شود و درپشت المنت ها فن هایی تعبیه شده که گرما را درمحیط  گلخانه پخش می کند. به همین دلیل استفاده ازجت هیترهای برقی به دلیل اینکه هیچگونه  آلایندگی ای ندارد بسیار مناسب است.

به دلیل عدم تولید هوای آلوده نسبت به هیترهای موشکی گازی  و یا گازوئیلی مزیت دارد و در استفاده ازهیترهای برقی باید دقت داشته باشید که از استانداردهای کافی  برخوردار باشد. به این صورت که میزان مصرف برق آن ازمیزان گرمای آن بیشتر نباشد.

جت هیتر برقی درگلخانه هایی با فضای کم کاربرد دارد و درگلخانه های بالاتراز 30 تا 50 مترمکعب جت هیترمعمولا استفاده نمی شود،زیرا از نظراقتصادی به صرفه نمی باشد.

مزایای جت هیتربرقی گلخانه

 • افزایش دما درزمان بسیار کوتاه
 • مصرف انرژی خیلی کم
 • راندمان بالا
 • تولید هوای گرم کاملا پاک
 • دارای ترموستات تنظیم درجه حرارت
 • مجهز به سنسور حرارتی
 • ایمنی بالا.

قیمت جت هیتر گلخانه

برای اطلاع از قیمت جت هیتر گلخانه با کارشناسان مجموعه سازوکشت تماس حاصل نمایید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “جت هیتر گلخانه

 • مراد علیزاده گفت:

  سلام آیا جت هیتر گازوئیلی برای گلخانه مناسب است؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   خیر ، چون جت هیترهای گازوئیلی دارای آلودگی زیادی هستند و این آلودگی را در محیط گلخانه انتشار می دهند اصلا برای سلامت گیاهان و محصولات مناسب نیستند.