ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 66260346 66260359

نهرکن

صفحه اصلی > نهرکن

نهرکن

فروش نهر کن

نهرکن چیست؟

منتقل کردن آب برای محصولات در کشاورزی با استفاده از نهرها صورت می گیرد. از این دستگاه برای زهکشی و همچنین ایجاد نهر به منظور انتقال آب استفاده می کنند. نهر کن ها حاصل اتصال دو گاو آهن برگردان دار هستند، که به وسیله آنها خاک را برگردانده و سبب ایجاد نهر می شود.

تنها با یکبار استفاده از نهرکن می توان خاکورزی و ایجاد نهر مورد نظر را انجام داد. نهرکن در دو مدل ثابت و قابل تنظیم ارائه می شود و نحوه اتصال آن به قسمت سه تقطه تراکتور است. نهرها شامل دو نوع اصلی و فرعی می باشند که عمق و عرض نهرهای فرعی به نسبت نهرهای اصلی کمتر است.

در مدل نهرکن قابل تنظیم نهرهای مختلف دارای عرض و عمق متفاوت را می توان بوجود آورد. جنس نهرکن ها از فولاد ضد زنگ و مقاومت بالایی در برابر ساییدگی دارند.

کاربرد های مختلف نهر کن

کاربردهای مختلف نهرکن

  • ایجاد جوی آب به منظور غرق آب
  • برداشت نمودن محصولاتی مثل، هویج و سیب زمینی و…
  • به منظور شخم زنی خاکی که کلوخه ای شده و محصول خاصی از آن برداشت شده است.

به صورت کلی نهرکن کشاورزی و باغی از سه قسمت اصلی به شرح زیر ساخته شده است:

  1. شاسی

در واقع شاسی دو قسمت دیگر این دستگاه  را به سه نقطه تراکتور متصل میکند و قسمت های دیگر روی آن سوار هستند.

  1. ساق یا پاشنه نهرکن

یک قطعه فولادی مستحکم می باشد که همچنین تیغه برگردان هم روی آن نصب می گردد.

  1. تیغه برگردان

این تیغه ها دارای انحنا هستند و مثلثی شکل می باشند. در حقیقت ایجاد جوی و نهرهای مختلف با استفاده از این تیغه ها انجام می گیرد.

نهر کن چیست

انواع نهرکن

نهرکن تیلر

از این نوع به منظور ساخت نهرهای کوچک و فرعی درون باغ های مختلف استفاده می شود. نهرکن تیلر شامل دو مدل ثابت و قابل تنظیم موجود است و قابلیت نصب بر روی آن دسته از تیلر کولتیواتورهایی که بالای 5 اسب بخار توان دارند را دارا می باشد.

در صورتی که نهرهایی عمیق را خاستار باشید، می توانید با دوبار خاکورزی بوسیله نهرکن تیلر به هدفتان برسید. این محصول  با متصل شدن به تیلرهایی که قدرتشان بین  7 تا 12 اسب بخار است عمل خاکورزی را بدون هیچگونه مشکلی انجام می دهد.

نهرکن دوطرفه یا ثابت

این نوع نهرکن ها بسیار پرکاربرد هستند و به منظور آبیاری غرق آبی از آنها استفاده می شود که به نهرکن پشت تراکتوری نیز معروفند.

نهرکن یک طرفه

هدف از بکار گیری از این دستگاه برای ایجاد مرز مابین قطعه های کاشت و خاکورزی می باشد. مکانیزم نوع  یکطرفه به این شکل است که خاک را پس از برداشت به صورت تپه مانند در سمت دیگر نهر جمع آوری می کند.

انواع نهر کن

نهرکن قابل تنظیم

با استفاده از این دستگاه عرض نهرهای مورد نظر را می توان تنظیم نمود. موارد دیگر این دستگاه  قابل تنظیم عبارتنداز،

  • حفر کانال های برق کشی
  • لوله کشی
  • ایجاد کانال های فرعی آب
  • و…

خرید نهرکن مناسب کشاورزی

اگر به دنبال خرید نهرکن مناسب هستید، مشاوران ما در سازوکشت با ارائه مشاوره ای دقیق در این زمینه شما را در امر انتخاب مناسب ترین محصول مورد نظرتان راهنمایی می کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.