ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

هیتر تابشی گلخانه

صفحه اصلی > هیتر تابشی گلخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت بخاری تابشی سقفی ، هیتر تابشی گازی ، هیتر برقی سقفی ، قیمت گرماتاب ، هیتر تابشی گازی خانگی ، هیتر تابشی گرماسان ، هیتر تابشی برقی ، هیترتابشی گلخانه ، هیترتابشی چیست،
توضیحات
نقد و بررسی

گرماتاب گلخانه

هیتر تابشی گلخانه یا گرماتاب گلخانه که جزو یکی از تجهیزات گلخانه میباشد را می توان به عنوان خورشید کوچک درنظرگرفت، زیرا ایده ی ساخت این تکنولوژی ازطبیعت و گرم کردن زمین توسط خورشید گرفته شده است. البته ایده ی ساخت آن، مربوط به روم باستان می باشد. چرا که در ساخت ساختمانها در کف زمین فضا را خالی می گذاشتند . و  با گرم کردن آن فضا باعث گرم شدن محیط می شدند.

هیترهای تابشی  greenhouse radiant heater در زمره ی سیستم های گرمایشی دما متوسط قرار می گیرند. چرا که برای گرمایش موضعی فضاهای داخلی و خارجی مکانهای عمومی و صنعتی ( گلخانه ها، سالنهای مرغداری، سالن های ورزشی وصنعتی ) با فضای باز و سقف های بلند کاربرد دارند. و از اتلاف انرژی درفضا های بازجلوگیری می کند.

باید گفت، این سیستم گرمایشی  و حرارتی یکی از مقرون به صرفه ترین سیستم های گرمایشی می باشد . که با کاهش مصرف انرژی واستهلاک پایین درمقایسه با بخاری های سنتی توانسته محبوبیت بالایی نزد مصرف کنندگان پیدا کند. هیترهای تابشی، حرارت تولید شده را مانند امواج الکترو مغناطیس در فضا منتشر می کنند.

این امواج تولید شده توسط دستگاه، در محدوده ی دمایی uv  نیست.  و بر خلاف امواجی که توسط خورشید ساطح می شوند. خطری برای محیط انسانی ایجاد نمی کنند. که ازاین رو مولد حرارتی مطمئن  و ایده آلی هستند.

هیترهای تابشی چگونه کار می کنند

درهیتر تابشی گلخانه، سوخت و هوا داخل لوله فولادی ترکیب می شوند. و احتراق حاصل باعث گرم شدن لوله می شود.که به صورت امواج الکترومغناطیسی هدایت شده  و سبب گرم شدن سطح اجسام می شود.

این سیستم گرمایشی دارای صفحاتی با درجه حرارت بالا بوده  که به همین علت چندین متر بالاتراز سطح زمین درگلخانه ها نصب می شود. و همین امرصرفه جویی فضای با ارزش گلخانه را به همراه دارد. از مزایای برجسته این هیترهای تابشی این است که، تهویه هوای محیط گلخانه تأثیر چندانی دراتلاف حرارت ناشی از آن ندارد و از شاخص ترین ویژگی این سیستم این می باشد که باعث کاهش چشمگیرگردش هوا درمحیط مورد استفاده می باشد.

در نتیجه با گسترش ذرات معلق درهواهمراه است،  و از این رو بهترین پیشنهاد برای استفاده درمحیط های گلخانه ای است، که مانع ازایجاد گرد و غبار و آلودگی می شود.

تعریفی از هیتر تابشی گلخانه

مشخصات فنی که باید در مورد هیتر تابشی گلخانه بدانید

طراحی، اندازه، ظرفیت، جنس صفحات و ارتفاع مناسب جهت نصب ازفاکتورهای مهم این سیستم به شعار می رود. همچنین تأثیرقابل توجهی درعملکرد گرمایشی این دستگاه دارد. گرمایش محیط هایی به مساحت 100 الی 120 متر مربع را پوشش می دهد. و به فاصله ی 4 الی 5 متر ازسطح زمین نصب می شود.  همچنین حدأکثرراندمان 92.5 درصد را به خود اختصاص می دهد.

گرمایش هیتر تابشی گلخانه تأثیرات زیر را در محیط گلخانه می گذارد 

دما از مهمترین عوامل محیطی موثربر رشد گیاهان گلخانه است. بطور کلی حداکثر رشد گیاهان دردمای خاصی صورت می گیرد. که به آن دمای مناسب یا optimum می گویند. درصورتی که تغییراتی درکاهش یا افزایش دمای محیط گلخانه صورت بگیرد، کم کم بر رشد و بازدهی محصولات تأثیر می گذارد و حتی باعث متوقف شدن رشد آنها می شود.

همچنین خسارت های جبران ناپذیری برای مالک متحمل می شود. دامنه ی دمای مناسب گلخانه ای حداقل 17 درجه سانتی گراد و حداکثر27 درجه سانتی گراد است . همینطوردمای خاک 15درجه می باشد. و چنانچه دمای محیط کمتر از12 درجه سانتی گراد باشد با توجه به نقش دما دررویش گیاهان و کنترل آفات استفاده از سیستم گرمایشی ایده آل جهت کنترل دمای مناسب گلخانه ای الزامی است.

سیستم گرمایش از کف چیست؟ و مزایای بخاری تابشی گلخانه چه می باشد؟

بخاری های تابشی را می توان بصورت سیستم های گرمایش از کف نیز تهیه کرد. یکی ازمزایای بخاری تابشی گلخانه از کف این می باشد که بعد از نصب  و پوشیده شدن آن توسط کف پوش، نیازی به تعمیر و نگهداری و مراقبت نخواهد داشت. به علاوه سیستم گرمایشی بخاری از کف فضای گلخانه را اشغال نمی کند.

هنگام نصب بخاری تابشی گرمایشی از کف به طور معمول 10 الی 20 سانتی متر پایین تر نسبت به ارتفاع ساختمان جهت نصب سیستم گرمایشی در نظر گرفته می شود.

یکی از مزایای هیتر تابشی گلخانه این می باشد که، می توان آن را روی کف یا جداره ی گلخانه نصب کرد و یکی از برترین مزایای بخاری تابشی گلخانه ایمن بودن آن می باشد. این نوع بخاری درمقایسه با سیستم های گرمایشی گازی ایمنی بیشتری دارد. بخاری های تابشی به علت نداشتن شعله ی باز، خطرآتش سوزی در گلخانه را تا اندازه ی بسیاری پایین می آورد.

درصورت نشت گازهای سمی از سیستم گرمایش گازی  و کاهش اکسیژن، سلامت افراد حاضر و هم چنین گیاهان موجود در گلخانه به خطر می افتد. بخاری های تابشی گلخانه گرمایی پاک و بدون آلودگی تولید می کنند و به همین دلیل سیستمی ایده آل برای گرم کردن گلخانه می باشند.

گرماتاب گلخانه چگونه کار میکند

مزایای دیگر بخاری تابشی گلخانه :

این است که، هنگام گرم کردن محیط گلخانه موجب آلودگی صوتی نمی شود. این بخاری ها، با روشی بی صدا فضای مورد نظر راگرم می کنند. به همین علت علاوه برگلخانه ها استفاده از بخاری تابشی درمحیط های صنعتی، مدرسه ها، موسسات آموزشی، بیمارستانها  و ساختمانهایی که ایجاد سر و صدا موجب ایجاد مشکل می شود، کاربرد فراوانی دارند.

اگر برای گلخانه خود بخاری تابشی تیوبی یا لوله ای باکیفیت تهیه کنید، شکل آن بعد از فرم دهی ثابت باقی می ماند. شما می توانید هیتر تابشی گلخانه را درهرمنطقه جغرافیایی که زندگی می کنید بکار برید. این بخاری ها توانایی گرم کردن هوا رادرهرشرایط جوی دارند.

این نوع سیستم گرمایشی درمقابل تغییرات جوی هوا مقاومت بالایی دارد.اما دیگرمزایای بخاری تابشی گلخانه نحوه ی نصب آسان آن است. شما در مدت زمان کوتاهی می توانید بخاری تابشی را درگلخانه خود نصب کنید و علاوه براین بخاری های تابشی نحوه ی مراقبت و نگهداری آسانی دارند. بعد از نصب بخاری های تابشی می توانید ازگرمای آن بهره ببرید، بدون آنکه نیاز به مراقبت و نگهداری زیادی داشته باشند.

هنگام نصب بخاری های تابشی به چه مواردی باید توجه داشت

یکی از مواردی که هنگام نصب بخاری تابشی یا گرماتاب گلخانه باید رعایت کرد، آن می باشد. که، ارتفاع  و فاصله مناسب دستگاه بخاری تابشی از گیاهان را مورد توجه قرار دهیم. زیرا با توجه به قدرت گرمایش هیتر تابشی گلخانه و نیازهای گرمایشی گیاه موردنظر، فاصله مناسب گیاه  و دستگاه بخاری رامحاسبه کرده و سپس به نصب بخاری اقدام نمایید.

هیترهای تابشی چگونه کار میکنند.

انواع بخاری های تابشی

بخاری های تابشی دارای انواع  و مدل های گوناگونی هستند.

انواع بخاری های تابشی یا گرماتاب گلخانه دارای منبع سوخت متفاوتی نیز هستند. شما می توانید با توجه به دردسترس بودن نوع انرژی و قیمت آن درمنطقه ی محل زندگی خود، نوع سوخت بخاری را تعیین کنید.

بیشتر بخاری های تابشی موجود دربازار با انرژی برق یا سوخت گاز کار می کنند. در صورت دردسترس بودن انشعاب گازبه علت ارزانتر بودن سوخت گاز نسبت به برق درکشور، می توان ازبخاری های تابشی گازی استفاده نمود. که مقرون به صرفه تر نیز خواهد بود.

بهتر است بدانید،. که بخاری تابشی گلخانه دارای 20 سایز مختلف براساس ظرفیت حرارتی  و امکان طراحی سفارشی متناسب با فضا رادارا می باشند. همچنین مزیت مونتاژ اولیه درکارخانه  و نصب و راه اندازی آسان در محل اجرا را دارد. همچنین مجهز به سیستم پیشرفته preheat  می باشد.

لوله های فولادی آبکاری شده و رفلکتورهای آلومینیومی با طراحی ویژه برای انتشاربیشترین امواج تابشی را دارا است. از دیگر مزایای هیترهای تابشی گلخانه یا گرماتاب گلخانه :
  1. کاهش مصرف تا 90 درصد.
  2. کاهش گرادیان دمایی.
  3. گارانتی لوله های 12 ساله.
  4. کاهش تقطیر بیش از حد برروی برگ ها.
  5. کاهش بروز بیماری های قارچی می باشد.

در کل هیترهای تابشی را در هر مکان که نیاز به یک گرمای پاک و کم هزینه داریم. می توان استفاده کرد. زیرا هیترهای تابشی از هر نوع آن یک انرژی پاک را به  ما هدیه می کند.

اگر برای تأمین گرمای محیط تولیدی خود و انتخاب هیتر تابشی گلخانه یا گرماتاب گلخانه نیاز مند راهنمایی هستید. توصیه می کنیم با مشاوران سازوکشت تماس حاصل کنید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.