گرمایش گلخانه کوچک ، گرمایش گلخانه خانگی ، گرمایش گلخانه با بخاری ، قیمت سیستم گرمایشی گلخانه ، بهترین گرمایش برای گلخانه ، هزینه گرمایش از کف گلخانه ، گرمایش ارزان گلخانه ، طراحی سیستم گرمایش گلخانه

ویژگی و تفاوت انواع سیستم های گرمایش گلخانه

برای پرورش انواع سبزیجات مثل، گوجه فرنگی، خیار و یا هر نوع دیگر از سبزیجات در زمستان، دمای گرمایی گلخانه بسیار اهمیت دارد. در زمستان دمای گلخانه باید مرتب چک شود تا به هدف خود که راندمان بالا در تولید است برسیم. در این نوشته به معرفی انواع سیستم گرمایش گلخانه پرداخته شده است.

فراهم ساختن یک سیستم گرمایشی در داخل گلخانه در ایجاد دمای مطلوب کمک کننده است.

سیستم های مختلف گرمایش گلخانه

  • سیستم گرمایش مادون قرمز
  • سیستم گرمایش دیگ بخار
  • سیستم گرمایش گازی

گرمایش گازی

در این روش از انواع سیستم گرمایش گلخانه از لوله هایی را از محیط گلخانه عبور داده و توسط یک مشعل این لوله ها گرم شده و دمای گلخانه را بالا می برد. این سیستم گرمایی دارای سنسور و تنظیم کننده دما نیز هست. می توان از مزیت این نوع گرمایش به دی اکسید کربن اشاره نمود که برای رشد محصولات ضروری می باشد.

از عیب آن هم خشک بودن هوای انتقالی به محیط می باشد.

گرمایش مادون قرمز

هزینه این سیستم بالاست. این سیستم از یک کنترل کننده دما و لامپ مادون قرمز تشکیل شده است و به طور اتوماتیک عمل می کند. مزیت گرمایش مادون قرمز این می باشد که بدون سوزاندن اکسیژن اقدام به گرم کردن سطح داخل گلخانه می کند و برای جو زمین بی ضرر است.

 

گرمایش گلخانه کوچک ، گرمایش گلخانه خانگی ، گرمایش گلخانه با بخاری ، قیمت سیستم گرمایشی گلخانه ، بهترین گرمایش برای گلخانه ، هزینه گرمایش از کف گلخانه ، گرمایش ارزان گلخانه ، طراحی سیستم گرمایش گلخانه

سیستم گرمایش دیگ بخار

این سیستم با گرم کردن آب موجود در دیگ بخار باعث ایجاد گرما می شود. دیگ های بخار دارای شیر مخصوص جهت انتقال گرما هستند. بسیار شبیه سیستم گرمایش خانگی است. آب گرم توسط پمپ در لوله ها به گردش در می آید و از چند مدار برای گرمایش آب بهره می برد.

محل مناسب را برای احداث گلخانه انتخاب کنید

به دلیل اینکه در گلخانه ها از پوشش های شفاف پلی کربنات استفاده می شود، در مقابل سرما حساس و از مقاومت کمی برخوردارند. برای کم کردن هزینه های ناشی از مقابله با سرما و یخ زدگی در گلخانه لازم است که گلخانه خود را در محلی آفتاب خیز و دور از باد نصب کنید.

در انتخاب سیستم گرمایش به نکات زیر توجه کنید

  • مقدار بودجه
  • مساحت گلخانه
  • نوع خاک
  • نوع محصولات در حال رشد
  • نوع روشنایی بکار رفته در گلخانه

همانطور که می دانید، انواع سیستم گرمایش گلخانه دیگ بخار یا آب گرم از رایج ترین نوع سیستم گرمایش برای گلخانه است. دلیل آن هم توزیع یکنواخت گرما در داخل گلخانه به منظور رشد بهینه محصولات می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

    Call Now Button