ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

مه پاش یا فوگر گلخانه

صفحه اصلی > مه پاش یا فوگر گلخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

مه پاش گلخانه پلاستیکی ، مه پاش دستی ، مه پاش اصفهان ، دستگاه مه پاش ضدعفونی ، مه پاش دیجی کالا ، مشخصات فنی نازل مه پاش ، پمپ مه پاش ، قیمت نازل مه پاش
توضیحات
نقد و بررسی

قیمت دستگاه مه پاش

ثابت نگه داشتن  رطوبت یکی از عوامل مهم در گلخانه ها است. برای گیاهان رطوبت زیر 30 درصد خطرساز می باشد و حتی ممکن است باعث ازبین رفتن آنها شود. یکی از دستگاه های مهم که در این زمینه استفاده می شود دستگاه مه پاش یا فوگر گلخانه است که به دستگاه رطوبت ساز نیز معروف است. در این مقاله قصد داریم در مورد مه پاش گلخانه یا فوگر و همچنین قیمت دستگاه مه پاش اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

در تابستان برای خنک نگه داشتن گلخانه و همچنین جلوگیری از خشک شدن هوا در زمستان از سیستم مه پاش استفاده می شود. دسترسی به رطوبت مطلوب و بهینه در گلخانه ها به سه عامل زیر بستگی دارد:

 1. تهویه مناسب.
 2. وجود سایه.
 3. رطوبت.

پاشش پودر شده در مه پاش گلخانه ای پلاستیکی با تعداد نازل بالا

سیستم مه پاش سیستمی می باشد که توسط آن فضای گلخانه ها، مرغداری ها و سالن های بزرگ طی فرآیند تبخیر آب و بدون خیس کردن و ریزش آب روی خود گیاهان خنک می شود. که هم در فضای باز و هم درفضای بسته این سیستم قابل استفاده است.

درفضای بسته هدف سیستم مه پاش ها خنک کردن  و تأمین رطوبت محیط مثل گلخانه هاست و درفضای باز هدف از ایجاد سیستم مه پاش گلخانه تنها خنک کردن  و شاداب کردن محیط  و اطرافیان است.

در این فرآیند ذرات پودری شکل آب رطوبت هوا را گرفته و خود تبخیر شده و باعث خنک سازی می شود. این کار توسط نازل های برنجی متصل به شلنگ های تحت فشار انجام می شود. با توجه به اینکه اساس کار مه پاش ها تبخیر می باشد این سیستم در محیط های شرجی کارایی ندارد.

مشخصات فنی سیستم مه پاش یا فوگر

مه پاش ها یک نوع سرمایش تبخیری هستند که مانند سیستم پد و فن معروف به خنک کننده تبخیری است. بهتر است بدانید که  مه پاش، از بهترین روش های سرمایشی  می باشد که از بازدهی بالایی برخوردار است.

در سیستم مه پاش آب  به صورت قطرات خیلی ریز تشکیل می شود. آب روی سطح گیاه یا کف نمی نشیند، زیرا این قطرات بسیار ریز هستند و قبل از رسیدن به کف تبخیر می شوند. بنابراین بدون خیس شدن گیاهان گرمای گلخانه را جذب و باعث خنک شدن آن می شوند.

درسیستم مه پاش هر چه قطرات آب ریزتر باشد سرعت تبخیر بیشتر و بازدهی سیستم بالاتر خواهد بود. اساس کار سیستم های مه پاش کاهش حرارت از طریق تبخیرآب و اختلاف فشارمی باشد. دراین سیستم آب با فشار زیاد الکتروپمپ های فشار قوی  پمپاژ شده  و وارد سیستم مه پاش گلخانه می شود.

که در این حالت  نازل مه پاش  به علت خروج آب  به منطقه ی کم فشار ذرات را به صورت پودری شکل شبیه  به  مه  خارج می کند. و در نهایت سبب کم شدن گرمای هوا و خنک شدن محیط می شود.

نکته:

سیستم مه پاش گرمای محیط را کاهش می دهد و باعث افزایش رطوبت درمحیط می شود. برای جلوگیری از خشکی هوا در زمستان می توان از سیستم مه پاش و آب گرم اقدام به ایجاد هوای گرم نمود. علاوه بر آن سیستم مه پاش، مانند یک عامل دربرابر حشرات موذی و گرد و غبار عمل می کند.

نازل های مه پاش به دلیل دارا بودن منافذ بسیار ریز و کمتر از یک میلی متر درسیستم های مه پاش  باعث می شود آب خروجی به صورت مه خارج شده، و بستر راخیس نکند، زیرا وجود آب روی خاک و گیاهان مانع ایجاد میعان می شود. برای اینکه فوگر کارکرد صحیحی داشته باشد، قطر قطرات  آب باید به اندازه ی کافی ریز و پودری باشد. زیرا قطراتی که به این اندازه ریز گردند مدت نسبتأ طولانی درهوا معلق بوده، و در مدتی که در هوا معلقند با جذب حرارت محیط تبخیر می شوند.

و این امکان را ایجاد می کند که دمای فضا را بدون افزایش قابل توجه رطوبت، تا 22 درجه کاهش دهد. هم چنین تابلوی کنترل سیستم مه پاش گلخانه دارای تایمر است که باعث کنترل هوشمند آن می شود.  سیستم مه پاش گلخانه علاوه بر تأمین رطوبت و خنک سازی محیط گلخانه باعث مهار انواع بیماری های گیاهی، افزایش جوانه زنی و مهار افزایش استرس گیاهی  و رشد آنها می شود. درسیستم مه پاش یا فوگر، باید از فیلتر استفاده شود.   زیرا آب باید با کیفیت مناسب وارد سیستم شود.

چون نازل های مورد استفاده خیلی ریز می باشند و کوچکترین ذرات درآب باعث گرفتگی این نازل ها می شوند، بنابراین، فیلترها توانایی جذب ذرات بسیار ریز حتی تا 5 میکرون را هم دارا می باشند. معمولأ از فیلترهای دیسکی یا نمدی با مش 100 یا 150 برای این منظوراستفاده می شود.

چیدمان نازل مه پاش و یا فوگر گلخانه ای

با انواع سیستم مه پاش گلخانه یا خنک کننده آبی آشنا شوید

 

مه پاش خانگی

نیازی به پمپ آب ندارد و به یک شیر معمولی با فشار2 بار وصل می شود. قطرات خروجی نازل ها درشت بوده  و اثر خیس کنندگی بالایی دارد. این سیستم بیشتر برای آبیاری استفاده می شود مانند: استفاده در خانه و آبیاری گل و گیاه و…

مه پاش با فشارمتوسط

این سیستم با استفاده از یک پمپ کم فشارحدود 7 الی 17 بار کار می کند. اندازه ذرات و اثر خیس کنندگی نسبت به مدل مه پاش خانگی کمتر می باشد، و در رستوران ها، کافه ها و مراکز خرید استفاده می شود.

مه پاش گلخانه با فشاربالا

از یک  پمپ  فشار قوی استفاده می شود، اندازه ذرات آب بسیار ریز بوده،  به طوری که به محض دریافت گرمای محیط سریعأ تبخیر شده و اثرخیس کنندگی ندارد. همچنین به دلیل فشار بالا باید تمامی ادوات مورد استفاده مقاوم در برابر فشار بالا باشند، ازجمله شلنگ ها، نازل ها، پایه ه او…

 

اجزا و قطعات اصلی که در سیستم مه پاش بکار رفته است عبارتند از

 • الکتروپمپ.
 • سختی گیر.
 • شیرتنظیم فشار.
 • شلنگ فشارقوی سیم دارپرسی یا پلی آمید.
 • نازل مه پاش.
 • پایه نازل مه پاش گلخانه.
 • تابلوی کنترل.
 • فیلتر.

درادامه به تعریف هرکدام از این اجزا بطور جداگانه پرداخته ایم تا شما با نحوه ی کار کرد آنها بصورت مستقل آشنا شوید.

 

الکتروپمپ

درسیستم مه پاش فشار لازم برای اینکه قطرات آب را به ذرات خیلی ریز و پودری تبدیل کند باید ازپ مپ های فشار قوی استفاده شود. اگر فشارپشت نازل هابه اندازه ی کافی نباشد، ذرات به اندازه کافی پودرنشده و ایجاد خیسی می کند.

با افزایش فشارآب، سرعت جریان  و اندازه ذرات میست شده و به ذرات ریز تبدیل می شود. همچنین درحین خروج از نازل ذرات ریز ازمرکز نازل خارج شده و ذرات درشت تربه بیرون ازشعاع پاشش هدایت می شود.

سختی گیر

درمناطقی که کیفیت آب پایین بوده و املاح منیزیم و کلسیم درآن بالا باشد به منظورجلوگیری ازته نشین شدن رسوبات و گرفتگی نازل ها و شلنگ ها از سختی گیر استفاده می شود.

قیمت دستگاه مه پاش

شیر تنظیم فشار یا هیدرولیکی

برای تنظیم فشار و دبی خروجی نازل ها مورد استفاده قرارمی گیرد، تا میزان فشاری که باید به نازل ها برسد در حد ایده آل باشد.

عملکرد آن به این گونه است که یک فنر به پایت متصل شده است که با رسیدن فشار آب به حد مطلوب پایت به طورخطی حرکت کرده، به فنرفشار آورده و آن را جمع می کند که باعث باز شدن مسیر حرکت آب می شود. این شیر باعث جلوگیری از برگشت فشارشده و در نتیجه اثرات مخرب فشاربالای سیستم را از بین می برد.

نازل

نازل وظیفه ی پخش آب را دارد، که اندازه ی خروجی نازل بستگی به نوع کاربری و میزان فشارکارکرد سیستم دارد. معمولأ از جنس برنج، سرامیک و استیل می باشد و به ندرت پلاستیکی می باشند. ازنازل سرامیکی به دلیل مقاوم بودن در برابر سموم برای ضد عفونی و سمپاشی گلخانه ها استفاده می شود.

پرکاربردترین نازل منازل استیل است. درداخل نازل ها پیستون یا دریچه کوچکی قرار دارد که با ایجاد فشارتوسط آب به عقب کشیده شده  و خروجی نازل را باز می کند. به همین دلیل وجود فشار عامل مهمی است.

الگو پاشش نازل:

نازل ها بر اساس الگوی پاشش، ظرفیت نازل و زاویه ی اسپری شده توسط نازل دسته بندی می شوند. هیچ آبی از نازل ها نباید چکه کند.

درگلخانه های غظیم برای دسترسی به همپوشانی بهتر و درجهت رسیدن به رطوبت و دمای مطلوب بیش از یک خط لوله نیاز است. برای دسترسی به الگوی پاشش بیشتر نازل ها باید حدود 50% همپوشانی داشته باشند. به عنوان مثال، برای نازلی با قطر پاشش 2 متر، نازل بعدی باید با فاصله 1 متر از نازل قبلی قرارگیرد، تا 50% همپوشانی ایجاد شود. مهمترین مسئله در نازل ها گرفتگی آنها توسط مواد معلق موجود در آب می باشد. به همین منظور باید از فیلترهای دیسکی یا نمدی بدین منظور استفاده کنیم.

نازل مه پاش یا فوگر هوا را تا چه اندازه پودر می کند ؟

برای نصب مه پاش گلخانه برحسب نوع کاربرد می توان ازاصول زیر پیروی کرد:

گلخانه ها

بهتر است درابتدای سالن فاصله نازل ها کمتر و رفته رفته فاصله نازل ها بیشتر شود.

گاوداری ها

بهتر است فاصله نازل ها بین 0.5 تا 1 مترباشد و ازنازل شماره 5 استفاده شود.

مرغداری ها

برای استفاده از نازل ها در مرغداری ها بهتر است از نازل شماره 3 و 4 استفاده شود.

لوله و اتصالات

لوله های مورد استفاده در مه پاشها از دو نوع لوله های پلی آمید و لوله های فشار قوی سیم دار پرسی یا همان شلنگ هیدرولیکی می باشند.

لوله و اتصالات وظیفه انتقال آب از منبع ذخیره و پمپ به سمت نازل را برعهده دارند.

 

انتخاب مه پاش گلخانه

از ابزارهای مهم در پرورش گیاهان می توان به استفاده از گلخانه ها اشاره کرد. گلخانه شرایطی دارد که حتی گیاهان خاصی که در بیرون قابل پرورش نیستند هم رشد کنند. عوامل زیادی وجود دارند که بر رشد گیاهان در گلخانه تاثیر گذارند مثل، گردش هوا و تهویه، رطوبت، گرما و سرما، میزان سایه که همگی اگر در حد تعادل باشند، راندمان تولید در گلخانه بالا می رود.

یک عامل دیگر هم برای جلوگیری از گرمای بیش از حد گلخانه و پایین آمدن سطح رطوبت وجود دارد که مه پاش گلخانه نام دارد. با استفاده از مه پاش به حفظ رطوبت و فراهم آوردن شرایط محیطی مناسب برای رشد گیاهان منجر می شوید.

زمانی که آب از حالت مایع به بخار تغییر شکل می دهد، این تبخیر آب در فضا، باعث ایجاد رطوبت و شرجی شدن هوا می گردد. در هنگامی که هوای گلخانه تخلیه می شود این رطوبت هم از بین می رود. که در این زمان با بکار گیری مه پاش، رطوبت از دست رفته را جبران می کنیم.

چه عواملی در مقدار رطوبت مورد نیاز در گلخانه موثر هستند ؟

مقدار رطوبت مورد نیاز برای گلخانه به عواملی همچون، سایه اندازی، تهویه، آب و هوای محلی و همچنین نوسانات روزانه آب و هوا بستگی دارد. با توجه به این قاعده که در هر 0.9 متر مربع به میزان 1 تا 2 گالن در ساعت باید رطوبت وجود داشته باشد،سیستم مه پاش می تواند رطوبت را به صورت یکنواخت در همه قسمت های گلخانه پخش کند.

یک سیستم مه پاش باکیفیت قادر است، قطرات آب را به ریزترین شکل تبدیل و در محیط پخش کند، که حتی گیاهان بدون خیس شدن رطوبت لازم را از محیط دریافت کنند. مه پاش گلخانه دمای هوا را تا میزان 14 درجه سانتی گراد کاهش می دهد.

خوب است بدانید:

 • سیستم های مه پاش قادرند، ذرات آب را حتی به اندازه یک غبار و یا قطرات درشت تر تبدیل کنند. اندازه این قطرات به نوع نازل و فاصله نازل ها بستگی دارد.
 • از سیستم های مه پاش می توان علاوه بر کارهای روزانه گلخانه در مهار گرد و غبار، کنترل الکتریسیته ساکن و ساخت بتن استفاده کرد.
 • نازل های تولیدی هم برنجی و هم به صورت پلاستیکی تولید می شوند. نازل های مه پاش گلخانه ها یی که جنس آنها برنجی می باشد در مقابل مواد معدنی و املاح موجود در آب آسیب پذیر هستند. در حالی که نازل های پلاستیکی مقاومت بیشتری دارند.

انتخاب مه پاش گلخانه یا فوگر

محاسبه میزان آب مورد نیاز سیستم مه پاش گلخانه

با استفاده از یک فرمول ساده که در ادامه به آن ذکر می کنیم می توانید، به مقدار ظرفیت آبی که برای سیستم مه پاش نیاز دارید پی ببرید.

به این صورت که باید ظرفیت جریان نازل در دقیقه را بر تعداد نازل های موجود ضرب کرد و سپس عدد بدست آمده را بر هر دقیقه که نازل ها روشن بوده اند، دوباره ضرب کنیم.

از این روش به مقدار آبی که سیستم مه پاش نیاز دارد، دست پیدا می کنید. سیستم های مه پاش را می شود با استفاده از خنک کننده های تبخیری تکمیل نمود.

و در ادامه باید گفت:

در آب و هوای خشک به علت وجود رطوبت کمتر از 50 درصد مه پاش به خوبی عمل می کند. هوایی که در اثر تبخیر شدن آب خنک می شود، به میزان 10 الی 20 درجه کمتر خواهد بود. وجود رطوبت بالا به خودی خود یک مشکل است که باید سطح آن کنترل شود.

راه های زیادی برای کنترل رطوبت گلخانه و خنک سازی محیط آن وجود دارد که مه پاش ها تنها یکی از این موارد به شمار می آیند. یک تولید کننده گلخانه باید بداند، چه نوع سیستم مه پاشی برای گلخانه خود انتخاب نماید. البته سیستم مه پاش برای همه مناطق قابل استفاده نیست. به عنوان مثال، در مناطقی که مدام با رطوبت 80 درصد یا بیشتر مواجه هستند یا گرمای ناچیزی دارند مه پاش عملا کاربردی ندارد و دلیل آن هم این است، که قطرات آب به علت نبود گرمای کافی تبخیر نمی شوند و به جای خنک سازی، تنها محیط را مرطوب می کنند.

همچنین، در بهارهای معتدل و فصول گرم کوتاه، مه پاش کاربرد چندانی ندارد.

اتصالات مه پاش گلخانه دونوع می باشند

 

اتصالات فیتینگی و اتصالات پرسی.

نازل مه پاش برنجی  وظیفه تبدیل آب به مه را دارد. درزمانی که پیستون داخلی مه پاش گلخانه برنجی تحت فشار فرار گیرد باز شده، و عمل تولید مه را انجام می دهد. هنگامی که فشار درداخل مه پاش برنجی نباشد به طور کامل بسته می شود. سایز مناسب  جهت گلخانه  و سالنهای تولید قارچ بین 20 الی 50 میکرون می باشد.

اتصالات فیتینگی مه پاش گلخانه ای

سیستم مه پاش را می توان به روشهای زیر کنترل کرد

ساده ترین روش برای کنترل سیستم مه پاش استفاده از زمان سنج می باشد، که با تنظیم آن می توان زمان مشخصی از طول روز تولید مه کرد.

و از دیگر روشهای کنترل سیستم مه پاش استفاده از رطوبت سنج است.

این دستگاه دارای حسگر حساس به رطوبت می باشد و روش مناسب تری برای کنترل بهتر دمای گلخانه است.

 

مزایای استفاده از مه پاش یا فوگر به این شرح می باشد

 • نصب آسان و راحت.
 • هزینه نگهداری کم.
 • روشی کم هزینه و آسان.
 • کنترل بهتر درجه حرارت محیط توسط کنترل میزان رطوبت.
 • توزیع یکنواختی سرمایی بهتر و مصرف انرژی الکتریکی کمتر نسبت به سیستم پد و فن.
 • موجب به وجود آمدن هوای خنک و مطبوع و منظره زیبا شده می شود.
 • افزایش دما در عرض گلخانه کنترل شده، و این امکان بوجود می آید که به دمای خنک تری دست یافت.
 • توسط سیستم مه پاش گلخانه محلول غذایی و کود توسط محلول پاشی بر روی برگ ها در اختیار گیاه قرارمی گیرد.
 • بوی نا مطبوع و گرد و غبار را می گیرد.

 

و اما نکاتی که در مورد مه پاش ها باید در نظر داشت

 • توجه به میزان فشار و سختی آب مورد استفاده، هرچه آب و پمپ پرفشارتر باشد میزان آب خروجی از نازل ها بیشتر و مصرف آب بالاتر می رود.
 • طراحی دقیق و اصولی از نظر پمپ مناسب، فیلترمناسب، تعداد نازل ها، و فاصله اصولی نازل ها.
 • باید دقت کرد که از ادوات ضد زنگ استفاده شده باشد.
 • در صورت استفاده از پمپ های پیستونی، هیچ پمپ دیگری نباید قبل از این پمپها قرار بگیرد. زیرا عملکرد آن را مختل می کند و باعث بروز هزینه های زیادی خواهد شد.

 

مزایایی که با استفاده از مه پاشها از آنها بهره مند می شوید

 

 • -یکنواختی رطوبت و خنک سازی محیط.
 • -بهبود بهره وری انرژی.
 • -کاهش مصرف آب.
 • افزایش جوانه زنی و انتشارآن .
 • کاهش خطرابتلا به عفونت های تنفسی.
 • کنترل بوی نا خواسته.
 • تسریع درخنکی هوا و بازده بسیار بالا.
 • سمپاشی و ضد عفونی کردن گلخانه.
 • رشد تولید و افزایش سود آوری.
 • کنترل حشرات، گردوغبار و بوی نا مطبوع.
 • تأمین رطوبت هوا، تلطیف هوا، کاهش مشکلات تنفسی، مطبوع شدن هوای محیط، افزایش وزن گاو، افزایش تولید شیر.
 • کاهش آب مصرفی.
 • کاهش یا حذف بیماری های ناشی از استرس گرمایی.
 • نازل های مورد استفاده در سیستم مه پاش گلخانه از سایز های 10 تا 50 میکرون موجود می باشد. انتخاب نازل ها بر اساس نوع طراحی و شرایط گوناگون متفاوت می باشد.
 • شلنگ های مورد استفاده در سیستم مه پاش، شلنگ های فشار قوی دو سر پرسی و یا شلنگ های پلی آمیدی می باشد.

قیمت دستگاه مه پاش

قیمت دستگاه مه پاش به عوامل متعددی بستگی دارد . شما می توانید جهت اطلاع از قیمت دستگاه مه پاش با کارشناسان سازوکشت تماس حاصل نمایید.

نتیجه گیری:

نتیجه اینکه استفاده از مه پاش گلخانه را با توجه به مزیت های ذکر شده نمی توان نادیده گرفت و جزء جدا نشدنی گلخانه ها و سالن های پرورش طیور و یا قارچ می باشند، زیرا هم تولیدات محصول مورد نظر را بالا می برد و هم باعث می شود کیفیت آنها بهبود یابد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که اگر به دنبال این مزایا ی گرانبها هستید حتمأ با مشاوران ما در ساز و کشت تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


10 نظر درباره “مه پاش یا فوگر گلخانه

 • سلمان گفت:

  با سلام من یک گلخانه دارم و می خواهم بدانم که از کدام نوع اتصال برای خودم استفاده کنم بهتره فیتینگی یا نوع دیگر؟

  • iransazokesht گفت:

   سلام و احترام
   در رابطه با انتخاب نوع اتصالات نکته اول این است که نهایت فشار کاری در نازل های مه پاش بیشتر از ۷۰ بار نمی باشد و با اینکه اتصالات پرسی می تواند تا فشار ۲۰۰ بار را هم تحمل کند اما این تحمل فشار کارایی خاصی را ندارد. از لحاظ قیمتی چندان تفاوتی بین اتصالات فیتینگی و پرسی نمی باشد اما سیستم فیتینگی به راحتی نصب می شود و احتمال گرفتگی نازل ها به دلیل زنگ زدگی وجود ندارد زیرا در اتصالات پرسی به دلیل وجود مهره دنباله و زنگ زدن این مهره بعد از مدتی سبب گرفتگی نازل بر اثر این زنگ زدگی می شود و حتی با تمیز کردن هم این مشکل بر طرف نمی شود بنابراین نصب اتصالات فیتینگی به علت عدم زنگ زدگی و سهولت در نصب گزینه بهتری می باشد

 • بابک گفت:

  با سلام من گلخانه پرورش توت فرنگی دارم و مه پاش های من بعد از 15 دقیقه کار کردن بجای تولید مه آب را قطره ای خارج می‌نماید لطفا راهنمایی بفرمایید

  • زینب امینی گفت:

   با سلام و احترام
   دقیق نمیتوان گفت علت چی می‌تواند باشد چون نیازمند یکسری اطلاعات در خصوص سیستم هست، لطفا با کارشناسان شرکت تماس حاصل نمایید.

 • مولازاده گفت:

  سلام میشه راهنمایی کنید که آیا برای استفاده از سیستم مه پاش می توان زمانبندی هم در نظر گرفت تا در صورت لازم قطع و وصل شود؟

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   در جواب باید بگم بله این امکان وجود دارد تا سیستم مه پاش را در صورت لزوم تنظیم کنید و هنگامی که به رطوبت مورد نیاز رسیدین سیستم بطور خودکار قطع شود و دوباره با بالا رفتن دما شروع به کار نماید. این عمل هم با نصب یک تایمر مخصوص انجام می گیرد.

  • شریعتی گفت:

   سلام
   برای گلخانه توت فرنگی با ابعاد ۴۵×۴۰ که شامل ۵دهنه ۹متری به طول ۴۰متر است، سیستم مناسب مه پاش پیشنهاد فرمایید.
   لطفا پیش فاکتور به همین شماره واتساپ یا ایمیل فرمایید

   • مدیر فنی گفت:

    سلام جهت مشاوره برای انتخاب نوع و قیمت مه پاش فوگر گلخانه خودتون با شمارههای درج شده تماس بگیرید.

 • شریعتی گفت:

  سلام برای گلخانه توت فرنگی با ابعاد۴۵×۴۰ یعنی ۵سالن با دهنه ۹متری و طول۴۰ متر،لطفا مشخصات فنی و قیمت مه پاش اعلام فرمایید.
  همچنین هزینه نصب که کامل تحویل من دهید