ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

تجهیزات گلخانه ای

صفحه اصلی > تجهیزات گلخانه ای

امروزه برای داشتن یک گلخانه با محصولات با کیفیت ، داشتن لوازم مدرن و پیشرفته ملزم به خرید تجهیزات گلخانه هستیم. از این رو تیم بازرگانی تولیدی ساز و کشت با استفاده از سیستم یکپارچه سازی در تولید و واردات قطعات با کیفیت توانسته نیاز مشتریان در تجهیزات گلخانه برطرف نماید.

در گلخانه برای داشتن محصولات با کیفیت داشتن عواملی چون خاک،هوا،آب،نورکافی و…است و لازمه ی رشد مناسب گیاهان است. با توجه به اینکه در کشور ایران اقلیم های متفاوتی وجود دارد، می توان تمام محصولات را دریک اقلیم خاص تولید نمود از این رو گلخانه  و تجهیزات گلخانه ای اهمیت بسیاری پیدا می کنند. در کنار آنها تجهیزات مناسب و مدرن برای فراهم ساختن محیط و اقلیم های خاص اهمیت پیدا می کند.

به طور مثال نوعی از گل ها در مناطق گرمسیر رشد و نمو پیدا می کنند. به همین دلیل برای پرورش این نوع گل ها دما اهمیت بسزایی پیدا می کند. برای مثال در تجهیزات گلخانه greenhouse equipment هیدروپونیک هم تجهیزات گرمایشی و هم سرمایشی بکار میرود که هرکدام از این تاسیسات، لوازم مخصوص به خود را دارد.

خرید تجهیزات گلخانهتأسیسات گرمایشی

در تجهیزات گلخانه علاوه بر سیستم تجهیزات آبیاری گلخانه می توان به تأسیسات گرمایشی زیرزمینی و سرویس نگهداری سیستمهای گرمایشی نیز اشاره کرد.

جهت اطلاع از قیمت سیستم گرمایش گلخانه با مشاوران ما تماس بگیرید.

خرید تجهیزات گرمایشی گلخانه

تأسیسات سرمایشی

سیستمهای سرمایشی بر اساس انواع و مدل کاربری آنها متفاوت هستند. از جمله ی کارایی آنها: سایه دادن، سیستم آبیاری، مه پاشها، سیستم های تبخیری، کولرهای گازی آبی و… را میتوان نام برد، و همچنین در گلخانه ها سیستم های تهویه فن گلخانه اهمیت زیادی دارد.

جهت اطلاع از قیمت نازل مه پاش استیل و مه پاش گلخانه ، تجهیزات آبیاری گلخانه و تجهیزات گلخانه با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از نحوه خرید تجهیزات گلخانه تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

انواع تجهیزات گلخانه

دماسنج :

دمای گلخانه را اندازه گیری می کند و باید در جایی نصب گردد تا نور مستقیم به آن نتابد تا دما را به طور کامل درست نشان دهد.

رطوبت سنج :

این وسیله برای کنترل رطوبت موجود در گلخانه ( رطوبت موجود در هوا ) مورد استفاده قرار می گیرد و انواع مختلفی دارد که شامل خشک و تر می باشد.

برای بالا بردن دانش خود در خصوص سیستم کنترل هوشمند گلخانه روی کلمه فوق کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید.

 

انواع فن و هواکش گلخانه

فن اگزاست :

فن اگزاست گلخانه درسایزهای 100و 140 ارائه می شود، به این صورت که هوای گرم گلخانه را مکیده و به بیرون هدایت می کند و در برخی گلخانه ها بر روی دیوار و در برخی بر روی پشت بام نصب می گردد. الکتروموتور نصب شده بر روی این فن گلخانه 3 فاز می باشد که به سفارش مشتری می تواند تک فاز ارائه شود که قدرت جابجایی هوایی در حدود 42000 متر مکعب بر ساعت را تامین می کند و  جزو پر اهمیت ترین موارد در هنگام انتخاب تجهیزات گلخانه و خرید آن است. دمپر فن اگزاست گلخانه در دو نوع اتوماتیک و گریز از مرکز تولید می شود. کارکرد دمپر اتوماتیک به این صورت است که به محض ورود جریان برق دمپر ها باز و به محض قطع جریان دمپرها بسته  می شود.

مشخصات فن اگزاست:

1- دارای 6 پره از جنس استیل مقاوم 1.2 میلی متر با حداقل لرزش است.

2- اتصالات فن از جنس فلز مس ضد زنگ بوده ودر برابر اصطحکاک مقاوم است.

3-  دمپر های نصب شده بر روی فن اگزاست گلخانه با ضخامت 0.8 میلی متر ساخته می شود. همچنین جهت باز کردن دمپر های اگزاست فن که به طور معمول ضخامت آنها 1.5 میلی متر است، میله هایی از جنس فولاد گالوانیزه استفاده می شود.

4- دستگیره پلاستیکی به کار رفته بر روی فن اگزاست باعث سهولت در جابه جائی می شود.

3-مجهز به الکتروموتور توان 2 اسب بخار و دور خروجی 1400 Rpm  می باشد.

6- دارای بلبرینگ جنس مرغوب می باشد.

7-  توری محافظ استفاده شده در فن اگزاست گلخانه از جنس استیل ضد زنگ است.

8- به طو معمول طول پروانه فن اگزاست 127cm است.

فن گلخانه سیرکوله گلخانه :

شکل ظاهری فن سیرکوله گلخانه عموما با مقطع دایره ای ساخته شده و در زیر سقف گلخانه نصب می شود. این مدل فن، جهت خارج کردن هوای گلخانه استفاده می شود. فن گلخانه سیر کوله در سایز ها و قطرهای مختلفی وجود دارد.

فن سیرکوله گلخانه عموما در سایزها و قطرهای 40، 50، 60 سانتی متر تولید می شود و ظرفیت جابجایی هوای این مدل فن حدودا 4200 متر مکعب در ساعت است. فن سیرکوله که جزو تجهیزات گلخانه ای مهم محسوب می شود، دارای تعداد پره های متفاوت و متنوعی می باشد که شامل 3-4-6-9 پره باالکتروموتور تک فاز یا سه فاز با دور 1450 RPM می باشد.

 

مزایای فن گلخانه سیر کوله:

1- کاهش رطوبت در فصل زمستان

2- بهبود دمای گلخانه

3- بهبود بخشیدن در تنفس گیاهان گلخانه

4- افزایش در تخلیه هوای گرم گلخانه در تابستان

5- جلوگیری از شیوع بیماری و همچنین باعث سهولت در تعرق گیاهان

6- بهبود بخشیدن به توزیع گرما در صورت استفاده ازسیستم هیتر یا بخاری.

7- نصب آسان و صدای کم

خرید و نصب فن اگزاست و فن سیر کوله از جمله تجهیزات ضروری گلخانه مدرن میباشد

پد سلولزی

یک صفحه ضخیم موج دار از جنس کاغذ کرافت است و جهت خنک کاری گلخانه ها و مرغداری ها در مناطق گرم وخشک استفاده می شود. بدین ترتیب که  هوای گرم و خشک پس از عبور از پدها مرطوب می شود و توسط فن اگزاست که جهت نسب آن مخالف جهت باد است، مکیده شده و هوا از روی پدها عبور کرده و به بیرون می رود.

پدهای سلولزی دارای مشخصات فنی نیز هستند که عبارتند از:

بلوکهایی با عرض 60 سانتی متر و ارتفاع پد1 ،  1.5 ،  2 متر ( بسته به شرایط اقلیمی ونوع محصول ) و ضخامت پدها 10 سانتی متر و 15 سانتی متر می باشند.

نگهداری از پد سلولزی گلخانه :

نباید کوچکترین هوایی وارد گلخانه شود و فقط از جداره پد امکان ورود هوا وجود داشته باشد در غیر اینصورت کارایی سیستم پایین می آید. دراثر عبور آب بخار شده از روی پد و هوای گرم گلخانه توسط فن های مکنده به بیرون هدایت می شوند. در این روش دما از سمت پد به طرف فن افزایش پیدا می کند. در تجهیزات گلخانه های بزرگ در مواقعی که فاصله بین پد و فن بیشتراز 45 CM باشد درطول گلخانه تعداد فن های سیرکوله و یا مه پاش ها را افزایش می دهیم تااز افزایش دما جلوگیری شود.

برای اطلاع از نحوه خرید تجهیزات گلخانه greenhouse equipment و مشاوره باما تماس بگیرید.

از جمله خرید تجهیزات گلخانه شامل پد سولوزی میباشد

مزایای استفاده ازسرمایش پدهای سلولزی تبخیری :

– دما را تا 11 درجه کاهش می دهد

– قادر به جذب آب 48 درجه  و PH (اسیدیته) تا 9 را دارد

– طول عمر بیشتر نسبت به پوشالها حداکثر 5 سال

– صرفه جویی در مصرف آب و برق

– توانایی کاربا پمپ کم فشار

– باعث کاهش تعرق گیاهان می شود.

–  در زمان خرید تجهیزات گلخانه ای از سیستم مه پاش مقرون به صرفه تر می باشد.

– کارایی آن در مناطق گرم و خشک بیشتر از مناطق شرجی و سواحل دریایی است.

– دربرابر کپک زدگی مقاوم است.

برای استعلام قیمت پد سلولزی و خرید تجهیزات گلخانه با ما تماس بگیرید.

ال ای دی مخصوص رشد گیاه

ال ای دی به معنی دیود “انتشار دهنده نور” می باشد. خاصیتی که دیودها را از نیمه هادی ها جدا می کند، در گذر جریانی است که انرژی را به شکل نور از خود خارج می کند. زمانی که نور بر ذرات کوانتومی ال ای دی رشد گیاه تابیده می شود و یا به برق متصل می شوند، در واقع شروع به تولید نور کرده و رنگ های متغیری را از خود خارج می کنند. ال ای دی مخصوص رشد گیاه یک منبع نوری هستند که طول موج نوری مناسب را جهت رشد گیاه فراهم می کنند.

ال ای دی های رشد گیاه یکی از مهمترین تجهیزات گلخانه مدرن میباشند.

ال ای دی مخصوص رشد گیاه در ابزار خرید تجهیزات گلخانه

کشت هیدروپونیک

کشت هیدروپونیک در واقع همان روش آب کشت می باشد. هیدروپونیک یکی از روش های مدرن و خلاق در جهت تجهیزات کشت گلخانه  می باشد که کمترین هزینه تولید را در بر می گیرد، زیرا کشت هیدروپونیک یک کشت بدون خاک و بدون نیاز به استفاده از سموم می باشد و دلیل آن هم قرار دادن محلول غذایی توسط آب به ریشه گیاه است. اگر بخواهیم عامیانه هیدروپونیک را شرح دهیم شامل، قرار دادن گیاه در محلول های غذایی مورد نیاز است، به جای اینکه گیاه را در خاک به شکل سنتی پرورش دهیم.

کشت هیدروپونیک در خرید تجهیزات گلخانه

برای خرید تجهیزات گلخانه greenhouse equipment تا آخر این مقاله باهمراه باشید.

ابزار اندازه گیری گلخانه

اندازه گیری دقیق پارامترهایی نظیر دما، رطوبت، دی اکسید کربن، نور و… همگی در میزان رشد و بازدهی محصولات گلخانه ای بسیار مهم می باشند. ابزارهای اندازه گیری در گلخانه به منظور نظارت دقیق روی پارامترهای فوق طراحی شده اند زیرا کاهش و یا افزایش این پارامترها مستقیم روی محصولات تاثیرگذار هستند. برای اینکه پارامترهای موثر در رشد محصولات را دقیق اندازه بگیرید، نیاز به ابزارهای اندازه گیری هریک در گلخانه دارید. به دلیل اینکه همانگونه که گفته شد برای رشد مطلوب محصولات گلخانه ای نیاز به دما، نور، رطوبت، دی اکسید کربن و سایر شرایط محیطی مناسب داریم.

از جمله تجهیزاتی میتوانید از ما خریداری کنید سنسور دی اکسید کربن گلخانه است. که پیشنهاد میشود با کلیک روی کلمه مد نظر به صفحه آن بروید. تا با ابزارهای اندازه گیری گلخانه بیشتر آشنا شوید.

خرید تجهیزات گلخانه

تجهیزات کشت گلخانه

یک گلخانه مدرن نیاز به یک تجهیزات کشت مدرن و به روز هم دارد. مجهز بودن به انواع تجهیزات کشت گلخانه به روز و مدرن می تواند در تولید و بازدهی محصولات با کیفیت بسیار تاثیر گذار باشد. البته این را باید مدنظر قرار دهیم که هر گیاه یا محصولی نیاز به تجهیزات و لوازم مخصوص به خود را دارد. به طور مثال، گیاهانی هستند که در مناطق سرد سیر رشد پیدا می کنند، بنابراین ما در گلخانه هم باید تجهیزات کشتی را به کار بریم تا این نوع گیاهان نیز بتوانند به راحتی رشد کنند. لذا با خرید تجهیزات گلخانه ای مدرن به توسعه و مدرنیزه کردن گلخانه خود میپردازیم.

خرید انواع تجهیزات کشت گلخانه

هیتر دوگانه سوز

یکی از مزایای گلخانه ها به نسبت زمین های باز زراعی در این است که تمامی شرایط محیطی قابل کنترل است، تا محصولاتی حتی خارج از فصل خود نیز قابلیت برداشت داشته باشند. یکی از این تجهیزات در محیط گلخانه هیترها و در کنار آنها هیتر دوگانه سوز گلخانه می باشند. هیترهای دوگانه سوز بسیار از نظر هزینه مقرون به صرفه هستند، زیرا هم به گاز و هم با گازوئیل کار می کنند که به علت هزینه های بالای برق، این هیترها از نظر اقتصادی به نفع تولید کنندگان می باشند.

برای بالا بردن اطلاعات خود در خصوص: بویلر و گرمایش از کف گلخانه ، هیتر تابشی گلخانه  روی کلمات مورد نظر کلیک کنید و نیز جهت استعلام قیمت بخاری گلخانه ای  و نحوه خرید تجهیزات گلخانه ای فوق با ما تماس بگیرید.

هیتر دوگانه سوز و بخاری گلخانه جزوه تجهیزات گلخانه مدرن است

پوشش گلخانه

پوشش های گلخانه به منظور محافظ گیاهان و محصولات گلخانه در برابر عواملی مانند، وزش شدید باد، تابش بیش از حد خورشید، سرما، گرما، آفت و بیماری و یا هر نوع عواملی که منجر به آسیب زدن به این محصولات می گردد، استفاده می شود. پوشش ها انواع مختلفی دارند که شامل، شیشه ای، نایلونی، پلی کربنات، فایبرگلاس و اکرلیک می باشند.

خرید تجهیزات پوشش گلخانه

سیستم برق و روشنایی

وجود نور در گلخانه برای رشد محصولات یک امر حیاتی است. در کنار روشنایی یک گلخانه نیاز به سیستم برق کشی نیز دارد. به همین جهت سیستم برق و روشنایی برای یک گلخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. سیستم برق و روشنایی گلخانه ها دارای یک اتوماسیون که یکی از آنها تابلو برق گلخانه می باشد که با توجه به نیاز گیاهان می توان به وسیله آن شدت نور را کم یا زیاد کرد.

برای خرید تجهیزات گلخانه ای greenhouse equipment برق و روشنایی با ما تماس بگیرید.

خرید تجهیزات برق و روشنایی گلخانه

سیستم تزریق CO2

گیاهان به منظور رشد بهتر و انجام فتوسنتز به دی اکسید کربن نیاز دارند. اگر دی اکسید کربن به اندازه کافی در اختیار گیاهان قرار نگیرد، گیاه نمی تواند فتوسنتز کند و در نتیجه رشد آن با اختلال مواجه می شود. در گلخانه ها برای تامین دی اکسید لازم گیاهان و محصولات می توان از سیستم تزریق CO2 یا دی اکسید کربن استفاده کرد. عملکرد دستگاه تزریق دی اکسید کربن به این شکل است که در طول روز مقداری دی اکسید کربن را در معرض گیاهان قرار می دهد و سبب رشدی بهتر و سهولت در عمل فتوسنتز برای گیاهان می شود.

خرید سیستم تزریق CO2 یکی از تجهیزات گلخانه مدرن

کوکوپیت

خاک کوکوپیت و پرلیت چیست به الیاف و پوست نارگیل گفته می شود. کوکوپیت ها به شکل فشرده تولید می شوند که در تماس با آب یا اضافه نمودن آب به کوکوپیت، حجیم شده و با استفاده از مقدار کمی از آن می توان فضای زیادی را با کوکوپیت پوشش داد. خاک کوکوپیت مزیت های فراوانی دارد که بعضی از این مزیت ها شامل، تجزیه کندی دارد، به تهویه خاک کمک کرده و نسبت به باکتری و قارچ ها از مقاومت بالایی برخوردار است و مناسب برای گیاهانی می باشد که به آبیاری فراوان احتیاج دارند.

خاک کوکوپیت یکی از تجهیزات گلخانه پیشرفته

 جت هیترهای گلخانه

جت هیتر گلخانه به هیترهای موشکی شکل گفته می شود که گرمای لازم را برای محیط گلخانه ها فراهم می کند. جت هیترها در دو مدل دودکش دار و فاقد دودکش تولید می شوند و با سوخت گاز، گازوئیل و یا هر دو کار می کنند. جت هیتر به آسانی قابل حمل است و گرمای زیادی در مدت زمانی محدود را تولید می کند. البته جت هیترهای برقی هم موجود هستند و سه قسمت فن، مخزن آتش و مشعل از اجزای سازنده این جت هیترها می باشند.

خرید تجهیز جت هیتر گلخانه

سینی نشاء

امروزه برخلاف قدیم که نشاء ها را درون گلدان های سفالی پرورش می دادند، نشاء را در سینی های پلاستیکی یا پلی اتیلن پرورش می دهند. سینی های نشاء دارای سایز و حفره های گوناگونی است که به شکل مخروط یا هرم های برعکس می باشند. کاربرد سینی های نشاء پرورش نشاء ها تا زمان انتقال به زمین اصلی می باشد و از هر سینی با جنس مرغوب پلی اتیلن می توان چندین بار استفاده نمود.

جهت استعلام قیمت دستگاه نشا ، دستگاه بذر کار سینی نشاء ، دستگاه پیوند زن نشاء  و نحوه خرید تجهیزات گلخانه ای فوق با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سازه گلخانه

سازه گلخانه دارای انواع مختلفی است که برای نمونه می توان به سازه گلخانه اسپانیایی، سازه گلخانه ایرانی، شیشه ای، تونلی، سیرکولار، گاتیک و… نام برد. گلخانه ها مکانی برای پرورش انواع محصولات کشاورزی و گیاهان متنوع می باشد و با استفاده از پوششی که روی آنها انداخته می شود می توان این محصولات را از سرما، گرمای شدید، وزش بادهای تند و یا هر نوع عوامل خارجی حفظ نمود.

خرید تجهیزات سازه گلخانه

میتوانید جهت استعلام قیمت سازه گلخانه و خرید این تجهیز گلخانه ای با ما تماس بگیرید.

توری سایبان یا شید گلخانه

توری های سایبان یا شید سبز گلخانه یکی از ابزارهای مهم در جهت سایه اندازی برای محصولات گلخانه ای می باشد. توری های سبز گلخانه در عرض های مختلف و همگی به شکل یک رول 50 متری تولید می شوند که درصدهای سایه اندازی متفاوتی را دارند. این درصدهای سایه اندازی توری های سایبان 40، 50، 65، 80 و 90 متری را شامل می شود. شیدهای سبز علاوه بر گلخانه جهت سایه اندازی مکان هایی مانند: منازل، دامداری ها، استخرها و… که شدت تابش نور خورشید زیاد است هم مورد استفاده قرار می گیرد.

 • برای بیشتر دانستن  توری ضد حشره روی کلمه مد نظر کلیک کنید تا به صفحه مد نظر بروید.

توری سایبان یکی از تجهیزات گلخانه مدرن است

بیشتر بدانید: تجهیزات آبیاری تحت فشار و تجهیزات آبیاری گلخانه

نحوه خرید تجهیزات گلخانه

جهت خرید آنلاین و حضوری انواع تجهیزات گلخانه ای و مدرن کردن گلخانه خود با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


10 نظر درباره “تجهیزات گلخانه ای

 • کرامتی گفت:

  سلام بنده یک زمین هزار متری دارم میخاستم بدونم برای کشت خیار گلخانه ای مناسبه یا خیر.

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   بله چراکه نه، البته باید به خوبی گلخانه را تجهیز و برای کشت خیار که یک محصول حساس به شرایط نامطلوب است آماده نمایید.

 • tabatabayi.2a گفت:

  عرض سلام و ادب…..کدام دستگاهها برای مدرن کردن گلخانه مناسب است؟ برای خرید تجهیزات راهنمایی بفرمایین .

  • مدیر فنی گفت:

   سلام مچکرم،
   انواع دستگاهها را به جهت مدرن کردن گلخانه میتوانید خریداری کنی.
   این بسته به نیاز و بودجه شما برای تجهیز کردن گلخانه اتون داره. جهت مشاوره جامع تر با ما تماس بگیرید تا دقیقتر راهنماییتون کنیم.

 • آقایی گفت:

  سلام.برای خرید تجهیزات راهنمایی بفرمایین بنده میخوام گلخانه امو مجهز کنم. گارانتی هم دارین شما؟

  • مدیر فنی گفت:

   سلام بله تماس بگیرید تا خدمتتون باتوجه به نیازتون اعلام کنیم چه دستگاه و تجهیزاتی خریداری کنید.بله گارانتی هم داریم.

 • یوسف زاده گفت:

  برای تجهیز کردن اولیه گلخانه ی خودم چه دستگاههایی مورد نیاز هستن؟

  • مدیر فنی گفت:

   باتوجه به نوع کشت و مساحت میتونید در حد بوجه تجهیز کنید جهت اطلاعات دقیقتر تماس بگیرید. باتشکر.

 • rahmati گفت:

  بنده میخوام گلخانه تولید گوجه فرنگی انبوه راه بندازم زمین اولیه 1 هکتار هستش بعد میخوام گسترش بدم، نیاز به چه تجهیزاتی واسه خرید دارم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • مدیر فنی گفت:

   سلام آقای رحمتی جهت مشاوره برای تجهیزات مورد نیاز و تخمین قیمت با شمارههای درج شده در سایت تماس بگیرید.