ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

چوب خردکن

صفحه اصلی > چوب خردکن
اشتراک گذاری:

چوب خردکن دیسکی
چوب خردکن درامی


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

قیمت چوب خرد کن
توضیحات
نقد و بررسی

فروش چوب خرد کن

در این مقاله ما قصد داریم به بررسی چوب خرد یا دستگاه چوب خرد کن باغی و قیمت آن بپردازیم

چوب خردکن چیست؟

در تعریف چوب خرد کن باید گفت، دستگاهی است که به منظور خرد نمودن یا چیپس نمودن چوب بکار می رود. از چوب خردکن ها برای جلوگیری کردن از انباشت شاخه و چوب هایی که هرس شده است استفاده می شود.

علاوه بر شهرها و شهرداری ها، صنایع مختلف نیز این دستگاه را بکار می برند. همچنین به دلیل استقبال از این دستگاه مدل های متعددی از چوب خرد کن تولید و روانه بازار گردیده است.

چوب خرد کن دیسکی

دستگاه چوب خرد کن یا چیپر

یکی از مشکلات اساسی باغداران و کشاورزان زمانی است که درختان را هرس کرده و چوب اضافی آنها روی هم انباشته شده اند. اینکه به چه روشی این چوب های مزاحم را جمع آوری یا نابود کنند، یک راه حل مناسب استفاده از دستگاه چوب خرد کن می باشد.

در کشورهای توسعه یافته کنونی بوسیله دستگاه چیپر که در مدل های گوناگونی تولید شده است، از شر چوب های اضافی بوسیله خرد یا پودر کردن آنها خلاص می شوند. در کشور ایران هم با تازگی استفاده از این دستگاه روبه افزایش است و چوب های اضافه هرس شده را با استفاده از این دستگاه خرد و روانه شرکت های تولیدی نئوپان سازی و ام دی اف سازی می کنند.

چوب خردکن ها به صورت کلی به انواع زیر تقسیم بندی می شوند

 • بنزینی

چوب خردکن های بنزینی جزو پرکاربردترین و پرمصرف ترین چوب خردکن می باشد. مدل های بنزینی به صورت کلی در فضاهای شهری و انواع باغات استفاده می شوند. از جمله موارد پرمصرف این نوع چوب خرد کن می توان به خرد نمودن علوفه ها و ضایعات چوبی در زمین های کشاورزی برای بازیافت اشاره کرد.

توان موتور در مدل های بنزینی چوب خردکن بین 12 تا 15 اسب بخار است و کمینه قطر ورودی دستگاه 5 تا 9 سانتی متر می باشد. در مدل های چوب خردکن بنزینی نیازی نیست که شما چوب را پس از قرار دادن درون حفره هل دهید، زیرا خود دستگاه عمل مکش چوب را به داخل انجالم می دهد.

چوب خرد کن چیست

همچنین تیغه در این نوع از چوب خردکن ها از بهترین فولاد و آبکاری شده ساخته می شوند تا در برابر برخورد با اجسام سخت آسیب کمی را متحمل شوند. در مدل های باغی چوب خردکن ها از تیغه های دوبل استفاده شده است تا زمانی که قسمت اول تیغه ها دچار آسیب شد، قسمت دوم را می توان استفاده نمود.

دو مدل از چوب خردکن های پرمصرف بنزینی به شرح زیر می باشند

 1. دستگاه WCH_D107

این دستگاه از جمله با کیفیت ترین دستگاه های موجود است که برای فضاهای سبز و باغی بسیار مناسب می باشد. موتورهای بکار رفته در این مدل 14 و 15 اسب هستند و قادر به چیپس نمودن انواع ضایعات چوبی است. همچنین قطر ورودی این چوب خردکن 7 سانتی متر می باشد که مناسب ضایغات برگ و شاخ و برگ انواع درختان است.

چوب خرد کن های پر مصرف بنزینی
جدول مشخصات فنی چوب خردکن WCH_D107
موتور
توان موتور(اسب بخار)
بیشینه سایز ورودی
سیستم خردکننده
میزان تولید
سایز خروجی
وزن(KG)
تعداد تیغه
BRIGGS & STRATTON JIANGYANG
15
7سانت
دیسکی
1تا2تن
2تا3سانت
90
2
 1. دستگاه DWCH_G10

چوب خردکن مدل DWCH_G10 از دیگر مدل های چیپر باغی است که خردکنندگی در این دستگاه از نوع درام و قطر چوب های تا میزان 10 سانتی متر را قادر به خرد کردن می باشد.

خوراک دهی این دستگاه به شکل خودکار است، به این معنی که نیازی نیست اپراتور چوب را هل دهد. زیرا خود دستگاه با مکش چوب این عمل را انجام می دهد.

نکته قابل توجه این دستگاه این است که سایز مواد خروجی دستگاه را با استفاده از افزایش دادن دور موتور آن کوچکتر کرد.

جدول مشخصات فنی چوب خرد کن بنزینی مدل DWCH_G10
توان موتور(اسب بخار)
بیشینه سایز ورودی(CM)
خروجی(سانتی متر)
نوع خروجی
تغذیه
نوع تخلیه
وزن
تعداد تیغه
18
10
3تا6
تراشه چوب
GRAVITY
شوتینگ
170
2
 • دیزلی

از دیگر انواع چوب خردکن ها می توان به چیپر های دارای موتور دیزلی اشاره نمود. چیپر های دیزلی از قطر ورودی بیشتری به نسبت نوع بنزینی برخوردار هستند. این نوع چوب خردکن ها را معمولا شهرداری ها مورد استفاده قرار می دهند. مکانیزم آنها به این شکل است که بیشتر به شکل پورتابل می باشند، یعنی همزمان با خروج تراشه های چوب یک تریلر زیر دستگاه قرار گرفته و خرده چوب ها به داخل آن می ریزند.

همچنین از قیمت بیشتری به نسبت چوب خرد کن های بنزینی برخور دارند. در دستگاه چیپر دیزلی به علت بزرگ تر بودن قطر ورودی از مکانیزم فیدر استفاده می کنند.

نکته: فیدر در حقیقت به دندانه هایی گفته می شود که چوب را می گیرند و سپس به سمت تیغه ها هول می دهند. از مکانیزم فیدر برای چوب هایی که قطر آنها بیش از 15 سانتی متر است استفاده می شود.

 • چوب خرد کن یا چیپربرقی

موتورهای برقی را میتوان در تمام چوب خرد کن های باغی و صنعتی مورد استفاده قرار داد. از موتورهای برقی سه فاز برای چوب خردکن های صنعتی استفاده می شود و در مدل های باغی قطر چوب بیشتر از 4 سانتی متر را نمیتوان از موتورهای برقی استفاده کرد.

از جمله دستگاه هایی که در کارخانجات ام دی اف سازی یا نئوپان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، چوب خردکن دارای الکتروموتور برقی است. یک مدل پرکاربرد آن DWCH_F30 نام دارد. توان موتور این مدل از چوب خردکن به 40 اسب بخار می رسد. همچنین این دستگاه از سیستم نوار نقاله هم در ورودی و هم در خروجی بهره می برد که جهت بازیافت چوب های اضافی هرس شده بسیار مناسب می باشد.

دستگاه چوب خردکن درامی قابلیت تغییر در سایز محصول خروجی را با استفاده از کم یا بیشتر نمودن میزان سرعت فیدر دارا می باشد.

 • تراکتوری

چوب خردکن تراکتوری یا تراکتور گرد در واقع یک دستگاه پرطرفدار برای مصارف باغی است که نیروی اصلی خود را از طریق میل گاردن تراکتور می گیرد.

چوب خرد کن تراکتوری در دو نوع سوار شونده و کششی موجود می باشند. در چوب خردکن های کششی قطر ورودی قابل استفاده بیشتر از نوع سوار شونده می باشد.

تعریف چوب خرد کن

انواع چوب خردکن با توجه به نوع تیغه

 • چوب خردکن دیسکی
 • چوب خردکن درامی
 1. چوب خردکن یا چیپر دیسکی

نوع برش چوب در این نوع تیغه ها به شکل مماسی می باشد. برش در تیغه های دیسکی غیر یکنواخت است و نمی توان روی سایز خروجی کنترل داشت.

دستگاه چوب خرد کن باغی

چوب خردکن های دیسکی در دو مدل زیر ارائه می شوند

 • باغی

چیپر های دیسکی باغی یا دستگاه چوب خرد کن باغی نسبت به سایر چیپر ها از قیمت کمتری برخوردارند و همچنین وزن کمتری هم دارند. ماکزیمم سایزی که این چوب خردکن ها قادر به خرد کردن آن هستند 7 سانتی متر است.

نکته: در مدل های چوب خردکن WCH_DLS و WCH_DI برش چوب بسیار یکنواخت می باشد. زیرا علاوه بر تیغه های دیسکی در پشت آنها تیغه های کمباینی شکل وجود دارد. WCH_DLS95 ,WCH_DI07 از جمله مدل های پرفروش در چوب خردکن های دیسکی هستند.

چوب خرد کن یا چیپر
 • صنعتی

چوب خردکن های دیسکی از نوع صنعتی شامل قطر بیشتری در قسمت ورودی هستند و از سیستم فیدر بهره می برند. از این نوع چوب بر معمولا جهت مقابله با انباشت چوب ها و عمدتا در شهرداری ها و در زمین های کشاورزی بکار می روند.

 1. چوب خردکن یا چیپر درامی

تیغه چوب خردکن های درامی به این شکل عمل می کنند که به صورت دوار و با زاویه 90 درجه عمل برش را انجام داده و به علت یکنواختی در برش محصول خروجی بسیار مناسب کارگاه های تولید نئوپان و مالچ کشاورزی می باشد.

مدل های چوب خردکن درامی به صورت زیر عرضه می شوند

 • باغی

همانطور که از اسمش دستگاه چوب خرد کن باغی مشخص است بیشتر برای مصارف باغی و خانگی مناسبند و موتورهای برقی قادر به چرخاندن روتور تیغه را در این مدل نداشته و به همین جهت از موتورهای بنزینی به این منظور استفاده می کنند.

محصول خروجی در این چیپر ها به شکل تراشه چوب و پرتابی می باشد.

 • صنعتی

از جمله قویترین چیپر های مورد استفاده در دنیا مدل های درامی صنعتی می باشند. این دستگاه با هدف بازیافت چوب های انباشته شده در سطح بسیار وسیع تولید و روانه بازار شد. ورودی و خروجی نوار نقاله ای داشته و از سیستم خوراک دهی پیوسته برخوردارند.

از قابلیت چوب خردکن درامی این است که یک صفحه خروجی با مش مشخص دارد که اگر چوب های خروجی بزرگتر از این صفحه باشند دوباره به درون دستگاه برگشته تا خرد شوند و اگر تراشه ها از این صفحه کوچکتر باشند از آن رد می شوند.

بیشتر بدانید:ردیف کار چیست؟

انتخاب دستگاه چوب خرد کن باغی

دستگاه های چیپر را به منظور مصارف متنوع تولید می کنند. مثلا دارای فیدر یا فاقد فیدر می باشند. که از اصلی ترین نکات در نحوه انتخاب چوب خرد کن ها موارد زیر را می توان در نظر گرفت.

 • ظرفیت

 • وزن

 • سایز محصول خروجی

 • نوع خروجی دستگاه

 • انتخاب چیپر بر اساس مساحت فضای سبز و باغی

اگر به دنبال یک چیپر معمولی برای باغ یا زمین خود هستید، بهترین انتخاب چوب خردکن نوع باغی است. زیرا ابعاد و وزن کمی داشته و همچنین به آسانی قابل حمل می باشند. موتور چوب خرد کن باغی از نوع بنزینی است و سایز وردی خوراک دهی بین 5 تا 10 سانتی متر می باشد.

این مدل از چیپرها از سیستم خوراک دهی مکنده بهره می برند و بین 1 الی 3 تن چوب در روز را قادر به خرد کردن هستند.

 • انتخاب چیپر بر اساس نوع موتور پیشرانه دستگاه

این چوب خرد کن ها بر اساس نوع موتور به بنزینی، برقی، دیزلی و تراکتوری تقسیم بندی می شوند. اگر برای مصارف باغی و فضاهای سبز شهری به چیپرنیاز دارید بهترین انتخاب نوع بنزینی و دیزلی آن می باشد. دلیل آن هم صرفه جویی در هزینه های گزاف برق و با توجه به سنگین بودن عمل چوب خرد کردن، در فضاهای سبز شهری و کارهای سنگین مناسب می باشد.

همچنین پرتابل بودن دستگاه چیپر بسیار مهم است و سبب کم شدن هزینه جابجایی دستگاه و ضایعات چوبی در حین کار نیز می گردد.

انتخاب چیپر بر طبق محصول خروجی دستگاه

 • انتخاب چیپر بر طبق ابعاد دهنه ورودی دستگاه

اگر می خواهید دستگاه چیپر مورد نظر خود را انتخاب نمایید، باید به سایز دهنه ورودی دستگاه چیپر نیز دقت داشته باشید. مدل های باغی دارای سایزی در حدود 3 تا 10 سانتی متر در قسمت ورودی خود دارند و مدل های نیمه صنعتی بین 10 تا 15 سانتی متر و مدل های صنعتی 15 سانتی متر به بالا را در قسمت ورودی خود دارند.

دستگاه چوب خرد کن باغی

 • انتخاب چیپر بر طبق محصول خروجی دستگاه

با توجه به نوع کاربری محصول خروجی چیپر ها نوع خروجی یکی از پارامترهای انتخاب دستگاه چیپر می باشد. برای مثال، چیپر های درامی خروجی ای به شکل تراشه داشته که بسیار مناسب کارخانجات نئوپان سازی و چوب خردکن های دیسکی مناسب تولید کود می باشند.

جدول راهنمای بهتر در جهت انتخاب چوب خردکن مورد نظر شما

نوع کاربرد
سایز دهنه ورودی(سانتی متر)
نوع موتور
محصول خروجی
باغی زیر 20 هکتار
5تا10
بنزینی و تراکتوری
مالچ
شهرداری ها و فضای سبز شهری
5تا15
بنزینی و دیزلی
مالچ
کارخانجات ام دی اف و نئوپان
5تا30
برقی
تراشه چوب

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


4 نظر درباره “چوب خردکن

 • عبدالله گفت:

  چوب خرد کن برقی هم برای مصرف باغی وجود دارد ؟

  • باسلام و احترام
   خیر، نه تنها ایران بلکه در همه جای دنیا از چوب خرد کن ها با موتور بنزینی استفاده می کنند زیرا چوب خرد کن برقی قدرت لازم را برای استفاده در باغات ندارد و تولید هم نمی شود.

 • فرشید گفت:

  سلام وقت بخیر،جناب موتوره ۱۵ اسب بخار چند سی سی میشه؟این موتوره چیپر همون موتوره موتور سیکلت هست؟