ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

آبپاش زراعی ضربه ای

صفحه اصلی > آبپاش زراعی ضربه ای

آبپاش ضربه ای برنجی ، قیمت آبپاش زراعی ضربه ای ، کاتالوگ آبپاش برای زمین کشاورزی - قیمت آبپاش ضربه ای

در این مقاله ما قصد داریم به بررسی آبپاش زراعی ضربه ای و قیمت آبپاش ضربه ای بپردازیم .

همه کشاورزان و افرادی که در فضاهای سبز شهرداری مشغول به کار هستند برای  سیستم آبیاری بارانی از انواع آبپاش های ضربه ای برای زمین های زراعی  و فضاهای سبز استفاده می کنند. همیشه آبپاشی زمین های زراعی برای یک کشاورز دارای اهمیت زیادی است. پس از کارهای لازم و ضروری، انتخاب آبپاش های کشاورزی با کیفیت و کارایی بالا می باشد تا بتواند جوابگوی نیاز شما باشد. امروزه به خاطر اهمیت بالای انواع آبپاش زراعی ضربه ای می توان در شرکت های معتبر و برند های گوناگون آن ها را تهیه کرد.

آب پاش چیست - قیمت آبپاش ضربه ایآب پاش چیست؟

آبپاش را می توان وسیله ای گفت که آب را به صورت قطره های یکنواخت و ریزمثل باران پخش کرده و آب مورد احتیاج برای گیاهان را فراهم می نماید. قطره های پودری شکل به وجود آمده در آبپاش زراعی بر اثر عبور جریان آب پرفشار از بین روزنه های خیلی ریز افشانک ها(نازل ها ) به وجود می آیند. در حال حاضر انواع گوناگونی از آب پاش تولید و وارد بازار می شود که می توان برای آبیاری گیاهان و بسترهای مختلف استفاده کرد.

انواع آبپاش زراعی

آبپاش ها طبق نوع کاربردی که دارند به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

1- آبپاش ضربه ای

2- آبپاش مخفی شونده

آب پاش ضربه ای (آبپاش بارانی) چیست؟

آب پاش ضربه ای از مهم ترین قطعه های  یک سیستم آبیاری است، که وظیفه پخش کردن آب به طور یکنواخت را در مزرعه به عهده دارد. در آب پاش ضربه ای هیچ گونه آبی روی زمین پخش یا هدر نمی شود. از نام های دیگر آبپاش ضربه ای، آبپاش زراعی ضربه ای است.

انواع ابپاش زراعی - لیست قیمت آبپاش ضربه ایانواع آبپاش زراعی  ضربه ای

شاید شما هم زمین های زراعی را دیده باشید که آبپاش های آن ها به دو شکل ثابت و چرخان یا روتاری قرار دارند. پس می توان انواع آبپاش زراعی ضربه ای را جزء آبپاش های چرخان هم دانست که با سیستم چرخشی خود همه قسمت های اطراف را آبیاری می کنند. آبپاش های ثابت مثل  آب فشان های اسپریر ثابت بوده و فقط می توانند قسمت رو به روی خود را آبپاشی کنند. هر آبپاش زراعی کاربرد و کارایی مخصوص به خودش را دارد که هنگام خرید باید طبق نیاز انتخاب شود.

در ادامه مطلب به معرفی آبپاش های ضربه ای که از نوع آبپاش های چرخان یا روتاری هستند و با سیستم چرخشی می توان تمام زمین های کشاورزی و فضای سبز را به آسانی با آن ها آبپاشی کرد، می پردازیم. اگر قصد خرید انواع آبپاش های ضربه ای و آشنایی با نحوه کارکرد آن ها دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

آب پاش ضربه ای (آبپاش بارانی) چیست - معرفی لیست قیمت آبپاش ضربه ایآشنایی با انواع آبپاش ضربه ای

آبپاش های ضربه ای را ممکن است به صورت مستقیم روی لوله فرعی (پایه آبپاش)  قرار دهند یا روی پایه عمودی که از لوله فرعی انشعاب می گیرد.

با کمک انواع آبپاش های ضربه ای، آب از لوله فرعی خارج و به شکل قطرهای ریز و درشت در اطراف پخش می شود. این نکته قابل ذکر است که انواع آبپاش زراعی ضربه ای، زیر مجموعه آبپاش های چرخان هستند؛ پس خروج آب از لوله های فرعی همیشه به چهار طرف و به شکل چرخشی و دورانی است.

انواع آبپاش های ضربه ای را می توان جز آبپاش های دنده ای و عکس العملی و آبپاش های چرخان دانست. هر کدام از آبپاش ها دارای کاربرد و کارایی های خاص خود هستند که شما می توانید برای آبیاری مزارع و فضای سبز از آن ها استفاده کنید. انواع آب پاش های ضربه ای را می توان بر حسب مکانیزم به آبپاش دوار و سر ثابت تقسیم کرد.

انواع اب پاش زراعی ضربه ای - قیمت آبپاش ضربه ای بر چه اساسی محاسبه می شود جزئیات انواع آبپاش زراعی ضربه ای

هر آبپاش کشاورزی ضربه ای دارای یک یا دو سر آبپاش است که به آن نازل می گویند.. نازل ها باعث ورود جت یا فواره آب به  هوا می شوند و به دو صورت تک فواره ای یا دو فواره ای وجود دارند.

از مزایای آبپاش زراعی ضربه ای تک فواره ای می توان به مصرف آب کمتر و داشتن یک سیستم آبیاری یکنواخت که برای فضاهای سبز و محصولات تولیدی شما مفید است، اشاره کرد.

در مقابل آن آبپاش های دو فواره ای با داشتن یک فواره بیشتر دارای برد زیاد بوده و تقریبا شبیه آبپاش تک فواره ای عمل می کند ولی فواره دوم برد کمتری دارد و برخلاف فواره اول است و فقط اطراف خود را می تواند آبپاشی کند. به خاطر همین در آبپاش های تک فواره ای شاهد یکنواختی بیشتر پخش آب هستیم.

قیمت آبپاش ضربه ای بر چه اساسی محاسبه میشود

طرز کار آبپاش ضربه ای کشاورزی

اکنون که تا حدودی با انواع آبپاش های ضربه ای آشنایی شدیم؛ بهتر است که طرز کار آبپاش زراعی ضربه ای را نیزیاد بگیریم  تا شیوه عمل کردن آن ها در زمین های زراعی و فضاهای سبز را بیشتر بدانیم .

در مقابل جت خروجی آب یک صفحه فنردار وجود دارد که با برخورد جریان آب به آن فنر به صورت رفت و برگشت مرتب در حالت تکرار قرار می گیرد، با اجرای این فرآیند آبپاش کمی چرخیده تا حدی که در پایان فنر به اندازه نهایی جمع شدگی خود می رسد و یکباره آزاد می شود. در این حالت آبپاش ضربه ای یک دور کامل را به دور خود می چرخد و در نهایت به محل اولیه برمی گردد و دوباره این عمل تکرار می شود.

در مورد طرز کار آبپاش ضربه ای این نکته قابل ذکر است که آبپاش های دو نازله، صفحه فنردار آن ها در مقابل نازلی است که برد زیادتری دارد. پس اگر تصمیم به  استفاده  از انواع آبپاش های ضربه دارید بهتر است از انواع سرآبپاش های طراحی شده مثل سرآب پاش با دبی یا قطر ثابت، سرآب پاش با قطر ثابت و با جت پخش آب استفاده کنید.

طرز کار ابپاش ضربه ای کشاورزی  و اطلاع از قیمت آبپاش ضربه ایخرید آبپاش ضربه ای برای زراعت و باغبانی

اگر می خواهید ازآبپاش زراعی ضربه ای برای زمین زراعی یا باغبانی خود استفاده کنید، بهتر است با توجه به بودجه و کیفیت و کارایی هر کدام از این محصولات با مراجعه به مراکز انواع تجهیزات کشاورزی و باغبانی اقدام کنید و با کمک آن ها در زمین های زراعی خود یا فضاهای سبز سطح شهر به خوبی از این آبپاش ها می توان بهره مفید و کارآمدی گرفت.

استفاده از آبپاش های ضربه ای باعث می شود تا از وجود سیستم آبیاری بارانی بی نیاز شویم. به این ترتیب که به جای استفاده از تجهیزات قدیمی و سنتی مثل شیلنگ برای آبپاشی زمین های زراعی با کمک نیروی انسانی و مشکلات آن یک آبیاری دارید که به صورت مفید بوده و بدون نیاز به نیروی انسانی در کوتاه ترین بازه زمان آبپاشی انجام می شود.

 

اطلاعات لازم قبل از خرید آبپاش های ضربه ای

در صورتی که تصمیم به خرید آبپاش زراعی ضربه ای برای زمین کشاورزی و یا فضای سبز خود دارید؛ باید قبل از خرید این نوع از آبپاش ها به مواردی مثل نوع ثابت و چرخان ، انواع نازل ها، فشار کارکرد، جنس بدنه (آلومینیوم ، پلاستیک، برنج )، برند شرکت تولید کننده، قیمت و کیفیت، کارایی آن و… توجه کرد و با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای خرید طبق نیاز خود اقدام به خرید نمود.

خرید آبپاش ضربه ای برای زراعت و باغبانی -معرفی لیست قیمت آبپاش ضربه ایتوجه کنید که همیشه برای سرعت بخشیدن به کار لازم  به افزایش نیروی انسانی نیست؛ گاهی بهتر است تا به جای کمک گرفتن از تعداد زیاد افراد از فکر و ایده های جدید کمک گرفت تا به پیشرفت های محسوس در تولید تجهیزات رسید. در این میان استفاده از انواع آبپاش های ضربه ای نوعی خلاقیت و نوآوری به حساب می آید که امروزه با کیفیت و کارایی بالا در کمترین زمان برای  آبپاشی انواع فضاهای سبز و مزارع می توان به کار برده شوند.

 

مزایا آبیاری با آبپاش ضربه ای (بارانی):

–  دارای راندمان و بهره وری بالاتر از آب

– استفاده مطلوب از سطح زمین زیر کشت

– باعث افزایش محصول

– کم شدن آفات گیاهی و علف های هرز در مزرعه

–  پخش ساده کود شیمیایی و سم در مزارع

– آبیاری آسان درزمین های  شیب تند و پستی و بلندی ها

اجزای ابپاش زراعی ضربه ای -  محاسبه قیمت آبپاش ضربه ایاجزای یک آب پاش های ضربه ای

1- مکانیزم آب پاش ضربه ای 

2- تعداد نازل ها

3- فشار آب در نوک نازل

 

کاربردهای آبپاش ضربه ای

– از راههای اصلی آبیاری در زراعت و باغبانی

– توزیع آسان کودهای شیمیایی محلول در آب

– جلوگیری از یخ زدن درختان و گیاهان در اول فصل بهار

– کمک به جوانه زدن بذر گیاهان در سطح زمین با عمق کم

 

مزایای آبپاش زراعی ضربه ای در کشاورزی

– صرفه جویی در زمان (سیستم اتوماتیک)

– صرفه جویی در مصرف آب ( استفاده از آب کمتر نسبت به سیستم دستی)

– صرفه جویی در پول (صورت حساب آب کمتر، عمر گیاهان بالاتر)

– کیفیت آبرسانی بالا ( تضمین کیفیت، ارزش و عملکرد )

معایب ابپاش ضربه ای در کشاورزی - اطلاع از قیمت آبپاش ضربه ای سازوکشتمعایب آبپاش ضربه ای در کشاورزی

– دارای هزینه ی اولیه بالا

– دارای هزینه ی انرژی بالا در ایجاد فشار آب در لوله ها در مقایسه با آبیاری سطحی

– برای داشتن یک آبیاری مناسب احتیاج به آبپاش زراعی ضربه ای با کیفیت

– به غیر از زمین های مربع یا مستطیل آبیاری سخت

– در مناطق باد خیز تلفات آب بسیار بالا، یکنواختی آبیاری بسیار کمتر

– خطر شیوع بیماری های قارچی به علت رطوبت بالا

قیمت آبپاش ضربه ای

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت آبپاش ضربه ای با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “آبپاش زراعی ضربه ای