کنترلر آبیاری

انواع کنترلر شیر برقی و کنترلر آبیاری قطره ایعلم و فناوری همواره در خدمت انسان بوده و هست. در همه زمینه ها شاهد ساخت وسیله هایی هستیم که بسیاری از کارها را برای انسان ساده می کند. کنترلر آبیاری یکی از آن وسیله های پر کاربرد است که با صرف هزینه، فرد را در زمینه آبیاری به شکل صحیح همراهی میکند.

 

کنترلر آبیاری چیست؟

کنترلر آبیاری وسیله‌ای بسیار کاربردی است که می توان برای آبیاری فضای سبز از آن استفاده کرد. فقط کافیست که سیستم آبیاری فضای خود را به روز نمایید. فرقی ندارد که شما یک زمین کشاورزی دارید، یا یک باغ میوه و یا گلخانه. نکته قابل توجه این است که در هر فضایی می توان از کنترلر آبیاری استفاده نمود.

به کمک کنترل کننده آبیاری قطره ای می توانید برنامه ریزی آبیاری را انجام دهید. سپس با خیال راحت به سایر کارهای خود بپردازید. چرا که آبیاری راس زمان مقرر با فشار و دبی معلوم شروع و پایان می یابد.

ویژگی های کنترل کننده سیستم آبیاری

سیستم کنترل کننده  آبیاری در مدل های متفاوتی در بازار موجود است. لذا شما می توانید بر حسب نیاز خود اقدام به خرید نمایید. برای مثال بعضی از مدل ها دارای صفحه نمایش معمولی و برخی دیگر صفحه نمایش رنگی دارند.

بعضی از کنترلرهای آبیاری، امکان اتصال به سایت های هواشناسی را دارند. لذا در صورت وقوع بارندگی در حجم لازم، به صورت خودکار آبیاری را لغو می کند تا زمین دچار آب گرفتگی و ایجاد گل و لای نشود.

حتی مدل هایی وجود دارد که امکان بررسی میزان تبخیر را دارد. لذا بر حسب نوع پوشش گیاهی، میزان تعریق را سنجیده و سپس اقدام به آبیاری میکند.

کنترلر آبیاری، یک انتخاب مناسب

با همه مواردی که گفته شد می توان به این نتیجه رسید که این قطعه، توانسته تمامی نیازهای افراد را در زمینه فضای سبز در نظر گرفته و پاسخ مناسبی برای آن داشته باشد. با داشتن این دستگاه نیازی نیست که به صورت مستمر به فکر آبیاری زمین‌های خود باشید. چرا که کنترلر آبیاری به جای شما به همه چیز فکر می کند. در واقع کنترلر آبیاری با بررسی شرایط آب و هوایی می تواند یک تصمیم درست برای آبیاری گرفته و شما را از این دغدغه ها نجات دهد.

نکات مهم برای خرید کنترلر آبیاری

همواره توجه داشته باشید که کنترلر آبیاری را بر اساس نوع نیاز خود خریداری نمایید. هر دستگاه به لحاظ سخت افزاری امکانات ویژه ای را به شما می دهد. مانند تعداد پورت.

برای مثال اگر در مجموعه خود سه شیر برقی دارید، لازم است که نسبت به خرید دستگاهی اقدام کنید که دارای سه پورت برای شیر برقی باشد. لذا قبل از خرید لیست کاملی از نیازها و امکانات خود فراهم کنید تا دستگاهی متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

    Call Now Button