کنترلر آبیاری

انواع کنترلر شیر برقی و کنترلر آبیاری قطره ای

علم و فناوری همواره در خدمت انسان بوده و هست. در همه زمینه ها شاهد ساخت وسیله هایی هستیم که بسیاری از کارها را برای انسان ساده می کند. کنترلر آبیاری یکی از آن وسیله های پر کاربرد است که با صرف هزینه، فرد را در زمینه آبیاری به شکل صحیح همراهی میکند. در این ادامه به بررسی کاربرد و ویژگی ها و قیمت کنترلر آبیاری میپردازیم.

کنترلر آبیاری چیست؟

کنترلر آبیاری وسیله‌ای بسیار کاربردی است که می توان برای آبیاری فضای سبز از آن استفاده کرد. فقط کافیست که سیستم آبیاری فضای خود را به روز نمایید. فرقی ندارد که شما یک زمین کشاورزی دارید، یا یک باغ میوه و یا گلخانه. نکته قابل توجه این است که در هر فضایی می توان از کنترلر آبیاری استفاده نمود.

به کمک کنترل کننده آبیاری قطره ای می توانید برنامه ریزی آبیاری را انجام دهید. سپس با خیال راحت به سایر کارهای خود بپردازید. چرا که آبیاری راس زمان مقرر با فشار و دبی معلوم شروع و پایان می یابد.

ویژگی های کنترل کننده سیستم آبیاری

ویژگی های کنترل کننده سیستم آبیاری

سیستم کنترل کننده  آبیاری در مدل های متفاوتی در بازار موجود است. لذا شما می توانید بر حسب نیاز خود اقدام به خرید نمایید. برای مثال بعضی از مدل ها دارای صفحه نمایش معمولی و برخی دیگر صفحه نمایش رنگی دارند.

بعضی از کنترلهای آبیاری، امکان اتصال به سایت های هواشناسی را دارند. لذا در صورت وقوع بارندگی در حجم لازم، به صورت خودکار آبیاری را لغو می کند تا زمین دچار آب گرفتگی و ایجاد گل و لای نشود.

حتی مدل هایی وجود دارد که امکان بررسی میزان تبخیر را دارد. لذا بر حسب نوع پوشش گیاهی، میزان تعریق را سنجیده و سپس اقدام به آبیاری میکند.

کنترلر آبیاری، یک انتخاب مناسب

با همه مواردی که گفته شد می توان به این نتیجه رسید که این قطعه، توانسته تمامی نیازهای افراد را در زمینه فضای سبز در نظر گرفته و پاسخ مناسبی برای آن داشته باشد. با داشتن این دستگاه نیازی نیست که به صورت مستمر به فکر آبیاری زمین‌های خود باشید. چرا که کنترلرهای آبیاری به جای شما به همه چیز فکر می کند. در واقع کنترلر آبیاری با بررسی شرایط آب و هوایی می تواند یک تصمیم درست برای آبیاری گرفته و شما را از این دغدغه ها نجات دهد.

کنترلر آبیاری وسیله‌ای بسیار کاربردی

نکات مهم برای خرید کنترلر آبیاری

همواره توجه داشته باشید که کنترلر آبیاری را بر اساس نوع نیاز خود خریداری نمایید. هر دستگاه به لحاظ سخت افزاری امکانات ویژه ای را به شما می دهد. مانند تعداد پورت.

انواع کنترلر آبیاری

برای مثال اگر در مجموعه خود سه شیر برقی دارید، لازم است که نسبت به خرید دستگاهی اقدام کنید که دارای سه پورت برای شیر برقی باشد. لذا قبل از خرید لیست کاملی از نیازها و امکانات خود فراهم کنید تا دستگاهی متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

کنترلر آبیاری

کنترلر آبیاری در حقیقت یک سیستم نیمه هوشمند به منظور برنامه ریزی برای زمان بندی در نحوه عملکرد سیستم آبیاری قطره ای می باشد. با بکار گیری کنترلر آبیاری شما قادر خواهید بود که با دادن یک برنامه روتین در طی روز یا هفته های مختلف و در ساعتهایی خاص، سیستم آبیاری برای تامین آب وصل و در ساعاتی خاص آبیاری را متوقف کند.

کنترلر آبیاری مدلهای متنوعی دارد که در مدل های پیشرفته آن شما قادر خواهید بود تا برنامه را از هفتگی، ماهانه و یا حتی فصلی تنظیم نمایید که البته بستگی به نوع کنترلر و میزان پیچیده بودن آن دارد.

قیمت کنترلر آبیاری

برای اطلاع از قیمت کنترلر آبیاری با کارشناسان مجموعه سازوکشت تماس حاصل نمایید.

4 دیدگاه

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه سوال شما یک سوال کلی است باید بگم که تمامی مارک ها در این حوزه از کیفیت خوبی برخوردارند اما یک مارک هست که با توجه به تحقیقات یک پله از بقیه با کیفیت تر است و اون هم مارک هانتر آمریکایی هستش . اما در کل همه ی مارک های موجود از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

  • باسلام و احترام
   پاسخ شما در خصوص قیمت کنترلر آبیاری نیاز به دانستن مشخصات فنی توسط کارشناسان دارد
   لطفا با واحد فروش مجموعه تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

  Call Now Button