ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09368580205  66260346 66260359

سینی نشاء

صفحه اصلی > سینی نشاء

سینی نشاء

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

سینی نشاء برنج ، مراکز فروش سینی نشا در تهران ، خرید اینترنتی سینی نشا ، سینی نشا چیست ، قیمت سینی نشا ، سینی نشا دیجی کالا ، قیمت سینی نشاء یکبار مصرف ، قیمت سینی نشا گوجه
توضیحات
نقد و بررسی

سینی نشاء

سینی نشاء  گلخانه یا سینی کشت بذردرگلخانه ها به منظور کشت انواع سبزی و صیفی جات ازجمله،: گوجه ، فلفل ، هندوانه ، کلم و خیار مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از تجهیزات جانبی مهم در گلخانه ها می باشد. یکی از عالی ترین روشها به منظور آماده کردن گیاهان برای پرورش در فضای باز و باغ ، کاشتن بذردر فضای بسته یا همان سینی نشا است.میتوانید جهت خرید سینی کشت نشاء و انتخاب بهترین سینی نشا و کسب اطلاع از قیمت سینی نشاءیکبار مصرف  با مشاوران ساز و کشت تماس حاصل نمایید.

 

 مشخصات فنی سینی کشت نشاء یا سینی کشت قلمه

نشاء مرحله ی اولیه در رشد گیاه می باشد که به دلیل ضعیف بودن نیازبه مراقبت زیادی دارد، بنابراین باید درشرایط تحت کنترل و محیط مناسب رشد کند. سینی نشاء یک سینی بزرگ از جنس پلاستیک یا مواد پلی اتیلنی می باشد که لیوان هایی هم اندازه را دارد و هر چه به طرف پایین می رود این لیوان ها باریک تر می شود.

سینی نشاء را مناسب ترین گزینه برای رشد نشاء می توان در نظر گرفت. نشاء را بعد از مدت کم و هنگامی که شرایط آب و هوایی مساعد شد به بیرون از گلخانه و در فضای باز انتقال می دهند.

کاشت گیاه در سینی نشاء و نکات مهم در مورد قیمت آن

سینی های نشاء به شما کمک می کنند تا گیاه مورد نظر با کمترین تنش و به راحتی رشد کند و آماده انتقال به زمین اصلی شود.

با آماده کردن دانه ها و نشاء های خود برای فصل بهارمی توانید نهال ها و گیاهان خود را هر زمانی به زمین اصلی  انتقال دهید. اطلاعات مربوط به چگونگی کاشت گیاه خود را بدانید، زیرا در برخی گیاهان نیاز است قبل از کاشتن آن را بخیسانید. زمان دقیق کاشت نشاء داخل سینی،به نوع نشاء شما بستگی دارد.

ابعاد سینی های نشاء

سینی نشاء دارای ابعاد ، حجم  استاندارد و مناسب جهت انواع کشت و هم چنین توسعه ریشه می باشد. همینطور دارای تهویه مناسب و زهکش خوب است. بنابراین گیاه از انواع بیماری های قارچی که براثر رطوبت ایجاد می شود در امان است. سینی نشاء گلخانه به دلیل داشتن آنتی یو وی(anti uv ( در برابر اشعه ی ماورای بنفش مقاوم است و درمقابل پوسیدگی ناشی از نور خورشید ایمن می باشد.

سینی های نشاء به راحتی تا چندین بار قابل استفاده هستند و همچنین قابلیت ضد عفونی نیز دارند.

یکی از رایج ترین روش های تولید نشاء، روش گلخانه ای آن می باشد. زیرا سیستمی موفق بوده و نسبت به تولید آن در فضای آزاد برتری زیادی دارد.

ابعاد سینی نشا

از جمله این برتری ها عبارتند از

 • نشائی که در گلخانه تولید می شود نسبت به تولید در فضای بیرون آن سریعتر می باشد و دارای همگنی بهتری است.
 • مدیریت بیشتری برای نشاء هایی که در گلخانه تولید می شوند از لحاظ آبیاری و مواد غذایی مورد نیاز آنها می توان داشت.
 • درگلخانه تولید نشاء این مزیت را دارد که تا هر زمانی که می شود، نشاء ها را نگهداری کرد تا در زمان مناسب آنها را به مزرعه منتقل کرد.
 • نشاء هایی که در گلخانه تولید می شوند، گیاهانی با ضخامت مناسب و سالم تری هستند.
 • نشاءهای تولید شده در گلخانه دارای تثبیت و استواری بالایی نسبت به تولید آنها در فضای بازهستند.

نکته:

از جمله ظروفی که در تولید نشاء از آنها استفاده می شود، انواع گلدان ، سینی یا جعبه های کشت پیتی ، سفالی ، فیبری ، استیروفومی و پلاستیکی هستند. اما اقتصادی ترین آنها سینی های پلاستیکی و پلی استیرنی می باشند که پرکاربردترین آنها نیز هستند.

برای حمل آسان آنها پیشنهاد می شود یک سینی پلاستیکی در زیر آنها قرار دهید. اگر قصد دارید که نشاء ریشه بدهد حداکثر 13 میلیمتر مقدار آبی است که باید داخل سینی بریزید، دقت داشته باشید که ریختن بیشتر این مقدار  باعث می شود که ریشه خفه شده و از بین برود.

سینی نشاء برنج ، مراکز فروش سینی نشا در تهران ، خرید اینترنتی سینی نشا ، سینی نشا چیست ، قیمت سینی نشا ، سینی نشا دیجی کالا ، قیمت سینی نشاء یکبار مصرف ، قیمت سینی نشا گوجه

سینی های نشاء برای گیاهان مختلفی ساخته می شوند و مواردی که سبب می شوند سینی های نشاء با یکدیگر متفاوت باشند عبارتند از، جنس سینی ، عمق حفره و ابعاد هرسلول.

انتخاب سینی کشت باید با توجه به نوع محصول مورد کشت باشد زیرا اگر سینی کشت از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد موجب افزایش راندمان تولید می شود.

اگر چه سینی کشت های دارای حفره کوچک سبب می شود که هزینه ی تولید پایین بیاید و نشاء های کوچک تری را در خود جای دهد اما، باید بدانید که کیفیت نشاء و زودرسی آن پایین می آید، همچنین باعث می شود سطح ریشه و خاک بیشتری بهم بخورد.

 

نکته طلایی:

در هنگام خرید سینی کشت نشاء باید به جنس آن توجه نمایید.

بهتر است از سینی های با جنس استیروفوم یا پلاستیک استفاده شود زیرا، استفاده کردن از سینی های با جنس های دیگر اصلا صرفه اقتصادی ندارد.

همچنین از سینی های قدیمی و کهنه نباید استفاده کرد به این دلیل که در این سینی ها ترک های ریزی وجود دارد که باعث می شود عوامل بیماری زا و یا مواد غذایی در آنها نفوذ کرده و گیاه را دارای بیماری و آسیب کند و حتی باعث رشد غیر یکنواخت آنها شود.

جنس سینی کشت نشا

جنس سینی های نشاء به دو گونه است که شامل: سینی نشاء با جنس پلی استایرن و یا جنس پلی اتیلن می باشد.

سینی  نشاء planting tray با جنس پلی اتیلن را می توان چندین بار استفاده کرد زیرا، نرم تر هستند و نشاء به راحتی از آن جدا می شود اما، سینی های نشاء با جنس پلی استایرن بافت سفتی دارند و یکبار مصرف هستند.

کارایی شکل حفره های سینی کشت

اگر از راحتی کشت نشاء نسبت به بذر بگذریم، این را باید اضافه کنیم که مراحل اولیه در رشد گیاه بسیار حساس می باشد و کیفیت محصول نهایی بسته به چگونگی همین مرحله در گیاه دارد، به همین سبب سینی نشاء اهمیت بالایی دارد زیرا محیطی بسیار مناسب برای رشد و پرورش گیاه را فراهم می کند.

این را هم باید اضافه کنیم که شاید دلیل آنکه این نوع کشت با استقبال فراوان گلخانه داران مواجه شده است این باشد که، به شما این اجازه را می دهد تا تمامی شرایط را کنترل کنید و محیطی مناسب را برای رشد گیاه  فراهم آورید که متضمن موفقیت شما می شود.

در نتیجه:

سینی های نشاء به دلیل اینکه باعث زودرس شدن محصول می شوند، بنابراین میزان هزینه ها یی مانند هزینه ی آب، نیروی انسانی ، بذر و سایر نهاده ها را بطور قابل توجه کاهش می دهد.

لازم است بدانید حساسیت کشت در سینی های دارای حفره کوچکتر بسته به شرایط جوی و محیطی مانند رطوبت ، شوری خاک و غیره بالاتر می رود. اما در سینی های با حفره ی بزرگ تر و عمیق، گیاه رشد بهتری به دلیل زهکشی و آبشویی نمک خواهد داشت.

کارایی شکل حفره های سینی کشت 

سینی های نشاء دارای انواع مختلف و حفره هایی با اشکال متنوع می باشند که به ارزیابی هرکدام مختصر می پردازیم.

در سینی هایی که حفره های آنها مربع شکل هستند، آب بطور یکنواخت به گیاه می رسد و در سینی های چند ضلعی مانند شش یا هشت ضلعی، بدلیل اینکه حجم خاک موجود در حفره بیشتر از سایر انواع آن می باشد، رشد بهتر ریشه را همراه دارد. در سینی های با حفره ها ی موازی مثل مربعی شکل آنها، رشد بهتر عمودی گیاه را در بر می گیرد.

سینی نشاء گلخانه در سایز های مختلف - قیمت سینی نشاء

انواع سینی نشاء

معرفی چند نمونه از سینی های کشت نشاء که متداولتر است و چه نوع کشتی مناسب آن می باشد

سینی کشت 72 سلولی

این سینی ها بطور معمول برای کشت بذر گل استفاده می شوند. سینی ها ی 72 سلولی ابتدا از ترکیه وارد کشور ما می شد اما امروز این سینی ها با کیفیت بالا توسط تولید کنندگان داخل تولید می شود و به بازار عرضه می شود، همچنین قابلیت ضد عفونی کردن  و استففاده مجدد را دارند.

سینی کشت 104 سلولی

بذر سبزیجات و صیفی جات مانند، بادمجان ، گوجه فرنگی ، فلفل ، خیار ، هویج و… را درون این نوع سینی کشت می گذارند، جنس این سینی ها از پلی استایرن می باشد و قابلیت استفاده ی چند باره را دارند.

سینی کشت 128 سلولی

این سینی ها برای کشت گیاهانی که دارای ریشه هایی عمیق هستند مناسب می باشد، زیرا ارتفاع  حفره های موجود در این نوع سینی کشت زیاد هستند. جنس این نوع سینی ها پلی استایرن و با قابلیت استفاده مجدد می باشند.

جدول مشخصات فنی انواع سینی نشاء

مدل
تعداد حفره
حجم سلول به CC
ابعاد هر سلول
ابعاد کلی سینی نشاء
عمق سلول
S28
28
200
61×40mm
280×480mm
76mm
S45
45
80
5×9cm
340×530cm
55mm
S70
70
50
7×10cm
340×530cm
50mm
S72
72
24
30×12mm
230×450cm
46mm
S112
112
31
30×20mm
250×430mm
45mm
S170
170
19
23×14mm
250×430mm
45mm

ابعاد استاندارد سینی کشت 

شاید عبارت اندازه استاندارد 25×50 هنگام خریدسینی نشاء به گوشتان خورده باشد و از خود پرسیده باشید که این عدد بیانگر چیست؟

سینی کشت نشاء استاندارد با ابعاد 25×50 ممکن است کمی بزرگتر از این میزان باشد. به این صورت که 26 سانتی متر طول و 51 سانتی متر عرض و با عمق بین 5 تا 5.5 سانتی متری.

سینی کشت نشاء دارای هر سلول جداگانه برای بذر هستند، که قابلیت جداسازی نهال برای انتقال به زمین های اصلی را دارند. سینی های نشاء دارای ابعاد و اندازه های گوناگونی هستند که تنها گزینه شما ابعاد 25×50 نمی باشد.

سینی های کشت بسیاری وجود دارند که گلدان های گرد را در خود جای می دهند و فاقد سلول هستند. در ادامه به بررسی ابعاد و گزینه های متعدد سینی های نشاء پرداخته ایم.

اگر به دنبال سینی نشاء با ابعاد مورد نظر خود می گردید ما چند نمونه را برای شما معرفی کرده ایم:

سینی کشت 25×25

سینی نشاء با ابعاد 25 سانتی متر در 25 سانتی متر دارای شکل مربعی می باشد و این قابلیت را دارند که به جای استفاده از یک سینی نشاء با ابعاد 25×50 دو سینی سایز 25×25 را در کنار هم قرار دهید.

این نوع سینی دارای حفره هایی در زیر خود است تا اجازه دهد آب اضافی از قسمت انتهای آن خارج شود و عمل زهکشی به خوبی انجام گیرد.

قیمت سینی نشاء

سینی کشت گلدان 25×50

از این سینی به منظور قرار دادن گلدان های گرد به صورت جداگانه با استفاده از کشت هیدروپونیک یا سنتی استفاده می شود. به این صورت که خاک را درون گلدان های گرد یکسان ریخته و درون این سینی ها قرار می دهید.

این سینی های کشت دارای سوراخ های دایره ای شکل به جای داشتن سلول هستند و در هر سوراخ یک گلدان جای می گیرد. فضای این گلدان ها نسبت به مدل سلولی بزرگ تر است و درنتیجه محیط بیشتری برای نهال ها وجود دارد.

سینی کشت 6 سلولی

برای پرورش گیاهان مختلف در سینی های جداگانه، مناسب هستند. اندازه هر سلول در این سینی کشت در قسمت بالایی 3×3 می باشد و هرچه به قسمت انتهایی پیش می رود به 2×2  سانتی متر کاهش می یابد. همچنین ارتفاع 5.5 سانتی متری را دارا می باشد.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

تعداد بذر در هر سلول

پیشنهاد ما این است، که دو بذر در هر سلول کاشته شود تا در صورت جوانه نزدن یکی از بذرها بذر دیگر جوانه زنی کند و احتمال خالی ماندن سلول های هر سینی کاهش یابد . می توانید در صورت جوانه زنی هر دو بذر از یک سلول، مدتی صبر نمایید و بذر ضعیف تر را پیدا کنید تا آن را از سلول بیرون بکشید. با این عمل به بذر قوی تر اجازه رشد در سینی نشاء را خواهید داد.

چرا که اگر این کار را نکنید احتمال گره خوردن دو ریشه در یک سلول افزایش می یابد و یا با یکدیگر بر سر منافع مغذی خاک و آب به رقابت بپردازند.

اگر سینی کشت شما دارای سلول نمی باشد، بنابراین باید از ایجاد فاصله مناسب بین بذرها اطمینان حاصل کنید.

مزایای سینی های کشت نشاء

 1. کنترل کردن آفت و بیماری های گیاهان.
 2. تنوع بالا با در نظر گرفتن نوع کشت.
 3. قابل شستشو جهت استفاده مجدد و عمر طولانی.
 4. کم هزینه و با صرفه.
 5. مانع رشد قارچ وجلوگیری پوسیدگی ریشه.
 6. تولید با کیفیت و بدون تلفات.
 7. افزایش تولید و بالا بردن راندمان.
 8. سهولت در بیرون آوردن نشاء ها.
 9. ابعاد استاندارد جهت توسعه مطلوب ریشه.
 10. دارا بودن تهویه و زهکش مطلوب و مناسب.
 11. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و آنتی uv.
 12. مرغوبیت و انعطاف پذیری بالا و حمل و نقل آسان.
 13. به آسانی خارج کردن نشاء به دلیل جنس سینی .
 14. مقاوم در برابر مواد شیمیایی ضد عفونی کننده.
 15. مناسب برای انواع بذر سبزی و صیفی.
 16. زودرس شدن محصول بدلیل فضای کم.
 17. ارزان و کم هزینه بودن نسبت به سایر کشت ها.

خاک مناسب سینی کشت نشا

سینی نشاء یونولیت یا پلاستو فوم

جنس این سینی ها همانطور که از اسمش مشخص است، یونولیت می باشد. این نوع سینی های کشت نشاء به علت سبک و مقاوم و همچنین عایق رطوبت بودن آن، سبب شده است که کشاورزان به انتخاب این نوع سینی های نشاء بیشتر روی بیاورند.

نحوه ی کوددهی و آبیاری نشاء های داخل سینی نشاء

 • سعی کنید سلول ها و حفره های یکسان در یک ردیف قرار داشته باشند تا در زمان آبیاری و کود دهی دچار اختلاط نشوند
 • حتما از خاک مرغوب در سینی های کشت نشاء استفاده کنید نه از خاک مزرعه
 • در اولین آبیاری باید آبیاری سنگین را مد نظر قرار دهید و فاصله و فشار را رعایت نمایید
 • بر روی بذرها یک گونی کشیده و تا هنگام رشد جوانه ها گونی را بر ندارید
 • دقت کنید که دمای روز در قبل از جوانه زنی بین 28 تا 30 درجه و پس از رشد جوانه ها 25 درجه باشد
 • در فصل تابستان مقدار نور موجود در فضای قرار گیری نشاء ها باید کنترل شود
 • با دقت در آبیاری و شرایط دمایی و میزان رطوبت، سبب تولید نشاء های مرغوب و باکیفیت می شوید

ویژگی های بارز انواع سینی کشت نشاء

 • مقاوم در برابر اشعه ی ماوراء بنفش خورشید
 • زهکشی مناسب
 • سهولت در جابجایی
 • هزینه پایین
 • می توان این سینی ها را ضد عفونی نمود و تا زمان از بین رفتن سینی ها از آنها استفاده نمود
 • فضای محدودی را اشغال کرده و در کاهش هزینه های نیروی انسانی، کود و سوخت نقش پر رنگی دارد

سینی نشا

برای انتخاب سینی های کشت نشا به موارد زیر دقت نمایید

  9 مورد حائز اهمیت در خرید سینی نشاء

 1. گیاهانی که می خاهیم کشت کنیم با حجم سینی باید برابر باشد
 2. نشاء خیار را می توان در سینی های بزرگ تر هم پرورش داد
 3. حتما دقت کنید تا سینی کشت نشا انتخابی خشک و شکننده نباشد و از مواد پلی اتیلن باشد زیرا این مواد نرم تر هستند و به علت ایجاد گرمای مطلوب برای ریشه نشا مناسب ترند
 4. حجم و گیاه مورد کشت باید یکسان باشند
 5. از سینی های کشت نشا تیره استفاده کنید
 6. سینی های کشت نشا عمیق به دلیل فضای زیاد، آب بیشتری را در اختیار گیاه قرار می دهد
 7. سینی های کشت نشاء با عمق بیشتر سبب تسریع در رشد گیاه می گردند
 8. در صورتی که قصد دارید از سینی نشا برای یک نشاء استفاده نمایید، سعی کنید در رنگ ها و عمق های گوناگون این انتخاب را انجام دهید.
 9. در صورت استفاده مجدد از سینی های نشاء قدیمی تر، حتما آن ها را ضد عفونی نمایید

سایز های مناسب جهت خرید سینی نشاء گلخانه ای

سینی  کشت نشا با حفره ها یا سلولهای متفاوتی از جمله 28- 45- 72- 85- 98- 105- 112- 170- 145- 200- 216 وجود دارند.

بد نیست بدانید برخی سینی های 72 حفره ای طوری طراحی شده اند که،  درون سبد های 18 کیلویی میوه قرار می گیرند و موجب سهولت در ارسال تعداد بالای نشاء به هر نقطه می شود.

 

توجه داشته باشید!!

از موادی مانند خاک و ماسه برای پر کردن سینی های نشا استفاده نکنید، چراکه این ترکیبات سفت و سخت هستند. همچنین ضد عفونی نیز نیستند و حمل و نقل را با مشکل مواجه می کنند.

ساز و کشت یکی از مراکز فروش سینی نشاء در تهران- قیمت سینی نشاء

نحوه آبیاری در سینی کشت نشاء

 1. برای جلوگیری از اختلاط در سلول ها، سعی کنید سلول های مشابه و هم اندازه را در یک ردیف قرار دهید تا هنگام آبیاری با مشکل روبرو نشوید.
 2. از خاک مزرعه برای سینی های کشت استفاده نشود، زیرا در سینی کشت نشاء از خاک مخصوص باید استفاده کرد.
 3. در هنگام نخستین آبیاری به دلیل اینکه این آبیاری باید سنگین انجام شود، دقت کنید تا به بذرها آسیبی نرسد.
 4. از یک پوشش برای بذرها تا هنگام جوانه زنی استفاده کنید.
 5. دمای مطلوب در زمان قبل از جوانه زنی حدود 28 تا 30 درجه می باشد و در هنگام جوانه زدن دما را 25 درجه نگه دارید.
 6. نور محیطی که نشاء ها در آن قرار دارند باید در فصل تابستان مرتب کنترل شود.
 7. در صورت انجام آبیاری مناسب و وجود شرایط مطلوب و رطوبت کافی نتیجه خوبی حاصل می شود.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت سینی نشاءیکبار مصرف با  توجه به تعداد حفره با واحد فروش مجموعه ساز و کشت تماس حاصل نمایید.

خاک مناسب سینی کشت نشاء

برای درست کردن خاک مناسب جهت سینی نشا باید پیت ماس و پرلیت را به صورت صحیح مخلوط کرده و درون هر سلول از سینی نشاء قرار دهید و بعد از آن بذر را درون خاک فشار داده سپس روی آن پیت ماس و پرلیت را اضافه نمایید .

حساسیت کشت در سینی نشا

روش بیرون آوردن نهال از سینی نشاء

بعد از اینکه جوانه ها رشد کردند و آماده بیرون آوردن شدند، باید دقت زیادی را به خرج بدهید. زیرا امکان دارد ریشه گیاه از انتهای سینی نشاء

بیرون زده باشد یا به دیواره سلول چسبیده باشد، که شما با خارج کردن نهال سبب آسیب به ریشه گیاه شوید .

برای جلوگیر از این کار ابتدا ریشه ها را مرطوب نموده و سپس، اقدام به بیرون کشیدن نمایید تا گیاه در زمان انتقال به مزرعه با شوک کمتری روبرو شود .

همچنین در زمان خرید سینی نشاء باید دقت شود، که سینی ها با کیفیت و دارای مقاومت در برابر اشعه ی ماوراء بنفش خورشید باشند . دقت به جزئیات سینی انتخاب شده برای کشاورز، به منظور نوع کاربری خود مهم می باشد.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


0 نظر درباره “سینی نشاء

 • حسین گفت:

  جنس مواد اولیه در ساخت سینی نشاء چی هست و کدام بهتر است

  • iransazokesht گفت:

   سلام دوست عزیز
   سینی نشاء معمولا از از جنس پلی اتیلن و پلی استایرن ساخته می شوند و بعضی تولید کننده های سینی کشت نشا، از پلاستوفوم فشرده که در بازار به یونولیت هم معروف است برای کاهش وزن و قیمت نهایی استفاده می کنند.

 • لیلا گفت:

  وقت بخیر میخواستم بدونم سینی مناسب برای کشت کاهو و خیار کدام است و چند حفره باید باشه ممنون

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   برای کشت خیار و کاهو به صورت معمول از سینی کشت نشاء ۱۶۲٫۱۲۸٫۱۰۵٫۷۲٫۳۲٫۲۸ حفره میتونید استفاده کنید که در کشت خیار معمولا از ۷۲ حفره و برای خانواده کاهو و کلم به صورت معمول سینی های ۱۶۲٫۱۲۸٫۱۰۵٫ حفره مناسب است.

 • اسماعیل قاسمی گفت:

  باسلام من قیمت سینی کشت نشا ۲۰۰ حفره که سایز ۵۴ در ۲۸ رادارد میخواهم جهت خرید.

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا جهت راهنمایی دقیق با واحد فروش ساز و کشت تماس حاصل نمایید.

 • اشتهاردی گفت:

  سلام خسته نباشید، برای قلمه برگ زاموفیلیا چه سینی نشائی مناسب هستش

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   باید بگم به دلیل اینکه برگ گیاه زاموفیلیا پهن می باشد نیاز به یک سینی نشاء با دهنه حداقل 5 سانت و عمیق است. همچنین سینی های دارای 50 حفره الی 72 حفره ای مناسب این قلمه هستند.

 • محمد امین بنایی فر گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم برای کاشت گیاه فیسالیس باید از چه اندازه سینی نشاء استفاده کنم؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما باید با یک مهندس کشاورزی در این زمینه مشورت کنید. زمینه فعالیت ما فروش تجهیزات گلخانه ای و کشاورزی است.