ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

سینی نشاء

صفحه اصلی > سینی نشاء
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 2.9 / 5. تعداد: 8

قیمت سینی نشاء یکبار مصرف - سینی نشا برنج ، مراکز فروش سینی نشا در تهران - خرید اینترنتی سینی نشا ، سینی نشا چیست - فروش سینی نشا - سینی نشا دیجی کالا - قیمت سینی نشاء یکبار مصرف - قیمت سینی نشا گوجه
توضیحات
نقد و بررسی

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف - فروش سینی نشا

سینی نشاءیکبار مصرف

برای کشت انواع سبزیجات و صیفی جات کاربرد دارد ازجمله: گوجه ، فلفل ، هندوانه ، کلم و خیار. میخواهیم در اینجا به راهنمایی در خصوص فروش سینی نشا و قیمت سینی نشاء یکبار مصرف بپردازیم.

 • یکی از عالی ترین روشها به منظور آماده کردن گیاهان برای پرورش در فضای باز و باغ ، کاشتن بذر در فضای بسته یا همان سینی نشا است.
 • جهت انتخاب بهترین خرید سینی نشا و کسب اطلاع از قیمت سینی نشاءیکبار مصرف و قیمت دستگاه نشا با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 

 مشخصات فنی سینی کشت نشاء یا سینی کشت قلمه - قیمت سینی نشاءیکبار مصرف - فروش سینی نشا

سینی نشاء یا سینی کشت قلمه چیست

نشاء مرحله ی اولیه در رشد گیاه می باشد. که به دلیل ضعیف بودن نیازبه مراقبت زیادی دارد. بنابراین باید درشرایط تحت کنترل و محیط مناسب رشد کند. سینی نشاء یک سینی بزرگ از جنس پلاستیک یا مواد پلی اتیلنی می باشد. که لیوان هایی هم اندازه را دارد. هر چه به طرف پایین می رود. این لیوان ها باریک تر می شود.

سینی نشاء planting tray را مناسب ترین گزینه برای رشد نشاء می توان در نظر گرفت. نشاء را بعد از مدت کم و هنگامی که شرایط آب و هوایی مساعد شد به بیرون از گلخانه و در فضای باز انتقال میدهند.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف - کاشت گیاه در سینی نشاء و نکات مهم در مورد قیمت آن

سینی نشاء planting tray به شما کمک می کنند. تا گیاه مورد نظر با کمترین تنش و به راحتی رشد کند. و آماده انتقال به زمین اصلی شود.

با آماده کردن دانه ها و نشاءهای خود برای فصل بهارمی توانید نهال ها و گیاهان خود راهرزمانی به زمین اصلی  انتقال دهید. اطلاعات مربوط به چگونگی کاشت گیاه خود را بدانید. زیرا در برخی گیاهان نیاز است قبل از کاشتن آن را بخیسانید. زمان دقیق کاشت نشاء داخل سینی،به نوع نشاء شما بستگی دارد.

ابعاد سینی نشاء

سینی نشاء دارای ابعاد ، حجم  استاندارد و مناسب جهت انواع کشت می باشد. همینطور دارای تهویه مناسب و زهکش خوب است. بنابراین گیاه از انواع بیماری های قارچی که براثر رطوبت ایجاد می شود در امان است. سینی نشاء گلخانه به دلیل داشتن آنتی یو وی(anti uv) دربرابر اشعه ی ماورای بنفش مقاوم است .و درمقابل پوسیدگی ناشی از نور خورشید ایمن می باشد.

سینی های نشاء به راحتی تا چندین بار قابل استفاده هستند و همچنین قابلیت ضد عفونی نیز دارند.

یکی از رایج ترین روشهای تولید نشاء، روش گلخانه ای آن می باشد. زیرا سیستمی موفق بوده و نسبت به تولید آن درفضای آزاد برتری دارد.

فروش سینی نشا - ابعاد سینی نشا

برای اطلاع از قیمت سینی نشاءیکبار مصرف و دستگاه بذر کار سینی نشاء با کارشناسان فروش ماتماس حاصل فرمایید.

نکته:

ظروفی که در تولید نشاء از آنها استفاده می شود. شامل: انواع گلدان ، سینی یا جعبه های کشت پیتی ، سفالی ، فیبری ، استیروفومی و پلاستیکی هستند. اما اقتصادی ترین آنها سینی های پلاستیکی و پلی استیرنی می باشند. پرکاربردترین آنها نیز هستند.

برای حمل آسان آنها پیشنهاد می شود یک سینی پلاستیکی در زیر آنها قرار دهید. اگر قصد دارید که نشاء ریشه بدهد. حداکثر 13 میلیمتر مقدار آبی است که باید داخل سینی بریزید. دقت داشته باشید که ریختن بیشتر این مقدار باعث می شود که ریشه خفه شده و ازبین برود.

سینی نشاء برنج ، مراکز فروش سینی نشا در تهران ، خرید اینترنتی سینی نشا ، سینی نشا چیست ، قیمت سینی نشا ، سینی نشا دیجی کالا ، قیمت سینی نشاء یکبار مصرف ، قیمت سینی نشا گوجه

سینی های نشاء برای گیاهان مختلفی ساخته می شوند.  مواردی که سبب میشوند سینی های نشاء بایکدیگر متفاوت باشند. عبارتند از، جنس سینی ، عمق حفره و ابعاد هرسلول.

انتخاب سینی کشت باید با توجه به نوع محصول مورد کشت باشد. زیرا اگر سینی کشت از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد. موجب افزایش راندمان تولید می شود.

اگر چه سینی نشاء ها دارای حفره کوچک هستند. این سبب میشود که هزینه تولید پایین بیایدو نشاء های کوچکتری در آن جا شود. اما، باید بدانید که کیفیت نشاء و زودرسی آن پایین می آید. همچنین باعث می شود سطح ریشه و خاک بیشتری بهم بخورد.

 

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف - تولید سینی نشا یکبار مصرف

برای اطلاع از قیمت سینی نشاءیکبار مصرف planting tray و فروش سینی نشا با ما تا آخر این متن همراه باشد

نکته طلایی:

در هنگام خرید سینی نشا باید به جنس آن توجه نمایید. بهتر است از سینی های با جنس استیروفوم یا پلاستیک استفاده شود. زیرا، استفاده کردن از سینی های با جنس های دیگر اصلا بصرفه نیست.

همچنین از سینی های قدیمی و کهنه نباید استفاده کرد .به این دلیل که در این سینی ها ترک های ریزی وجود دارد. که باعث می شود عوامل بیماری زا و یا مواد غذایی در آنها نفوذ کرده و گیاه را دارای بیماری و آسیب کند. حتی باعث رشد غیر یکنواخت آنها شود.

جنس سینی کشت نشاء

جنس سینی های نشاء به دو گونه است که شامل: سینی نشاء با جنس پلی استایرن و یا جنس پلی اتیلن می باشد. سینی نشا  planting tray با جنس پلی اتیلن را می توان چندین بار استفاده کرد. زیرا، نرم تر هستند و نشاء به راحتی از آن جدا می شود. اما، سینی نشاء باجنس پلی استایرن بافت سفتی دارند و سینی نشاءیکبار مصرف هستند.

فروش سینی نشا - کارایی شکل حفره های سینی کشت - قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

اگر از راحتی کشت نشاء نسبت به بذر بگذریم. این را باید اضافه کنیم که مراحل اولیه در رشدگیاه بسیار حساس می باشد. کیفیت محصول نهایی بسته به چگونگی همین مرحله در گیاه دارد. به همین سبب سینی نشاء اهمیت بالایی دارد. زیرا محیطی بسیار مناسب برای رشد و پرورش گیاه را فراهم می کند.

این را هم باید اضافه کنیم که شاید دلیل آنکه این نوع کشت با استقبال فراوان گلخانه داران مواجه شده است. این باشد که، به شما این اجازه را می دهد تا تمامی شرایط را کنترل کنید.  محیطی مناسب را برای رشدگیاه  فراهم آورید که متضمن موفقیت شما میشود.

در نتیجه:

سینی های نشاء planting tray به دلیل اینکه باعث زودرس شدن محصول می شوند. بنابراین میزان هزینه هایی مانند هزینه: آب، نیروی انسانی، بذر و سایر نهادها را بطور قابل توجه کاهش می دهد.

لازم است بدانید حساسیت کشت در سینی های دارای حفره کوچکتر بسته به شرایط جوی و محیطی مانند رطوبت ، شوری خاک و غیره بالاتر می رود. اما در سینی های با حفره ی بزرگ تر و عمیق، گیاه رشد بهتری به دلیل زهکشی و آبشویی نمک خواهد داشت.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

نکته!

جهت اطلاع از قیمت سینی نشاءیکبار مصرف و چند بار مصرف با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کارایی شکل حفره های سینی کشت 

سینی های نشاء planting tray دارای انواع مختلف و حفره هایی با اشکال متنوع می باشند که به ارزیابی هرکدام مختصر می پردازیم.

در سینی نشاء ای که حفره آنها مربع شکل هستند، آب بطور یکنواخت به گیاه می رسد. در سینی های چند ضلعی مانند شش یا هشت ضلعی، بدلیل اینکه حجم خاک موجود در حفره بیشتر از سایر انواع آن می باشد. رشد بهتر ریشه را همراه دارد. در سینی های با حفره ها ی موازی مثل مربعی شکل آنها، رشد بهتر عمودی گیاه را در بر می گیرد.

خرید سینی نشا - سینی نشاء گلخانه در سایز های مختلف - قیمت سینی نشاء

جهت اطلاع از قیمت سینی نشاء یکبار مصرف planting tray و خرید سینی نشا چند بار مصرف با ما تماس بگیرید.

انواع سینی نشاء

معرفی چند نمونه از سینی های کشت نشاء که متداولتر است و چه نوع کشتی مناسب آن می باشد

سینی کشت 72 سلولی

این سینی ها بطور معمول برای کشت بذر گل استفاده می شوند. سینی ها ی 72 سلولی ابتدا از ترکیه وارد کشور ما می شد اما امروز این سینی ها با کیفیت بالا توسط تولیدکنندگان داخل تولید میشود و به بازار عرضه می شود. همچنین قابلیت ضدعفونی کردن  و استفاده مجدد را دارند.

سینی کشت 104 سلولی

بذر سبزیجات و صیفی جات مانند،: بادمجان ، گوجه فرنگی ، فلفل ، خیار ، هویج و… را درون این نوع سینی کشت می گذارند. جنس این سینیها از پلی استایرن می باشد و قابلیت استفاده چندباره را دارند.

سینی کشت 128 سلولی

این سینی ها برای کشت گیاهانی که دارای ریشه هایی عمیق هستند مناسب می باشد. زیرا ارتفاع  حفره های موجود در این نوع سینی کشت زیاد هستند. جنس این نوع سینی ها پلی استایرن و با قابلیت استفاده مجدد می باشند.

عوامل بسیاری در قیمت سینی نشاءیکبار مصرف و چندبار مصرف دخیل است. جهت مشاوره و خرید سینی نشا با ما تماس بگیرید.

جدول مشخصات فنی انواع سینی نشاء

مدل
تعداد حفره
حجم سلول به CC
ابعاد هر سلول
ابعاد کلی سینی نشاء
عمق سلول
S28
28
200
61×40mm
280×480mm
76mm
S45
45
80
5×9cm
340×530cm
55mm
S70
70
50
7×10cm
340×530cm
50mm
S72
72
24
30×12mm
230×450cm
46mm
S112
112
31
30×20mm
250×430mm
45mm
S170
170
19
23×14mm
250×430mm
45mm

ابعاد استاندارد سینی نشاءیکبار  مصرف 

شاید عبارت اندازه استاندارد 25×50 هنگام خریدسینی نشاء  planting tray به گوشتان خورده باشد. و از خود پرسیده باشید که این عدد بیانگر چیست؟

سینی کشت نشاء استاندارد با ابعاد 25×50 ممکن است کمی بزرگتر از این میزان باشد. به این صورت که 26 سانتی متر طول و 51 سانتی متر عرض و با عمق بین 5 تا 5.5 سانتی متری.

سینی کشت نشاء دارای هر سلول جداگانه برای بذر هستند، که قابلیت جداسازی نهال برای انتقال به زمین های اصلی را دارند. سینی های نشاء دارای ابعاد و اندازه های گوناگونی هستند. که تنها گزینه شما ابعاد 25×50 نمیباشد.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف - قروش سینی نشا

سینی های کشت بسیاری وجود دارند. که گلدان های گرد را در خود جای می دهند و فاقد سلول هستند. در ادامه به بررسی ابعاد و قیمت سینی نشاء و گزینه های دیگر پرداخته ایم.

اگر به دنبال سینی نشاء با ابعاد مورد نظر خود می گردید ما چند نمونه را برای شما معرفی کرده ایم:

سینی کشت 25×25

سینی نشاء با ابعاد 25 سانتی متر در 25 سانتی متر دارای شکل مربعی می باشد. که این قابلیت را دارند که به جای استفاده از یک سینی نشاء با ابعاد 25×50 دو سینی سایز 25×25 را در کنار هم قرار دهید.

این نوع سینی دارای حفره هایی در زیر خود است. تا اجازه دهد آب اضافی از قسمت انتهای آن خارج شود. و عمل زهکشی به خوبی انجام گیرد.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف - معرفی مراکز خرید سینی نشا

سینی کشت گلدان 25×50

از این سینی به منظور قراردادن گلدانهای گرد به صورت جداگانه بااستفاده ازکشت هیدروپونیک یاسنتی استفاده میشود. به این صورت که خاک را درون گلدانهای گردیکسان ریخته و درون این سینیها قرار میدهید.

این سینی نشاء  planting tray دارای سوراخهای دایره ای شکل به جای داشتن سلول هستند. و در هر سوراخ یک گلدان جای می گیرد. فضای این گلدانها نسبت به مدل سلولی بزرگ تر است.  درنتیجه محیط بیشتری برای نهال ها وجود دارد.

سینی کشت 6 سلولی

برای پرورش گیاهان مختلف در سینی های جداگانه، مناسب هستند. اندازه هر سلول در این سینی کشت در قسمت بالایی 3×3 می باشد.  هرچه به قسمت انتهایی پیش می رود به 2×2  سانتی متر کاهش می یابد. همچنین ارتفاع 5.5 سانتی متری را دارا می باشد.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

تعداد بذر در هر سلول

پیشنهاد ما این است، که دو بذر در هر سلول کاشته شود. تا در صورت جوانه نزدن یکی از بذرها بذر دیگر جوانه زنی کند و احتمال خالی ماندن سلول های هر سینی کاهش یابد. میتوانید در صورت جوانه زنی هر دو بذر از یک سلول، مدتی صبر نمایید. سپس بذر ضعیف تر را پیدا کنید تا آن را از سلول بیرون بکشید. با این عمل به بذر قوی تر اجازه رشد در سینی نشاء را خواهید داد.

چرا که اگر این کار را نکنید احتمال گره خوردن دو ریشه در یک سلول افزایش می یابد. درنتیجه بایکدیگر برسر منافع مغذی خاک و آب به رقابت بپردازند.

اگر سینی کشت شما دارای سلول نمی باشد. بنابراین باید از ایجاد فاصله مناسب بین بذرها اطمینان حاصل کنید.

جهت اطلاع از خرید دستگاه کشت ردیف کار و قیمت دستگاه خطی کار گندم با مشاورین ما تماس بگیرید.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

مزایای سینی های کشت نشاء

 1. کنترل کردن آفت و بیماری های گیاهان.
 2. تنوع بالا با در نظر گرفتن نوع کشت.
 3. قابل شستشو جهت استفاده مجدد و عمر طولانی.
 4. کم هزینه ، با صرفه و راحتر بودن خرید سینی نشا.
 5. مانع رشد قارچ وجلوگیری پوسیدگی ریشه.
 6. تولید با کیفیت و بدون تلفات و در نتیجه بالا رفتن فروش سینی نشا .
 7. افزایش تولید و بالا بردن راندمان.
 8. سهولت در بیرون آوردن نشاء ها.
 9. ابعاد استاندارد جهت توسعه مطلوب ریشه.
 10. دارا بودن تهویه و زهکش مطلوب و مناسب.
 11. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و آنتی uv.
 12. مرغوبیت و انعطاف پذیری بالا و حمل و نقل آسان.
 13. به آسانی خارج کردن نشاء به دلیل جنس سینی .
 14. مقاوم در برابر مواد شیمیایی ضد عفونی کننده.
 15. مناسب برای انواع بذر سبزی و صیفی.
 16. زودرس شدن محصول بدلیل فضای کم.
 17. ارزان و کم هزینه بودن نسبت به سایر کشت ها.

برای اطلاع از خرید و قیمت سینی نشاءیکبار مصرف planting tray و نحوه فروش سینی نشا با شمارههای درج شده ما تماس بگیرید.

خرید سینی نشا - خاک مناسب سینی کشت نشا - قیمت سینی نشاءیکبار مصرف بر چه اساسی است

سینی نشاء یونولیت یا پلاستو فوم

جنس این سینی ها همانطور که از اسمش مشخص است، یونولیت می باشد. این نوع سینی های کشت نشاء به علت سبک و مقاوم و همچنین عایق رطوبت بودن آن، سبب شده است. که کشاورزان برای خرید سینی نشا به انتخاب این نوع بیشتر روی بیاورند.

ویژگی های بارز انواع سینی نشاء

 • مقاوم در برابر اشعه ی ماوراء بنفش خورشید
 • زهکشی مناسب
 • سهولت در جابجایی
 • هزینه پایین
 • می توان این سینی ها را ضد عفونی نمود. و تا زمان از بین رفتن سینی ها از آنها استفاده نمود.
 • فضای محدودی را اشغال کرده. در کاهش هزینه های نیروی انسانی، کود و سوخت نقش پر رنگی دارد.

فروش سینی نشا - معرفی لیست قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

برای انتخاب و خرید سینی نشا planting tray به موارد زیر دقت نمایید

  9 مورد حائز اهمیت در خرید سینی نشا

 1. گیاهانی که می خاهیم کشت کنیم با حجم سینی باید برابر باشد.
 2. نشاء خیار را می توان در سینی های بزرگ تر هم پرورش داد.
 3. حتما دقت کنید تا سینی کشت نشا انتخابی خشک و شکننده نباشد. از مواد پلی اتیلن باشد چون این مواد نرمتر هستند. و به علت ایجاد گرمای مطلوب برای ریشه نشا مناسب ترند.
 4. حجم و گیاه مورد کشت باید یکسان باشند.
 5. از سینی های کشت نشا تیره استفاده کنید.
 6. سینی های کشت نشا عمیق به دلیل فضای زیاد، آب بیشتری را در اختیار گیاه قرار میدهد.
 7. سینی های کشت نشاء با عمق بیشتر سبب تسریع در رشد گیاه میگردند.
 8. در صورتی که قصد دارید از سینی نشا برای یک نشاء استفاده نمایید. سعی کنید در رنگ ها و عمق های گوناگون این انتخاب را انجام دهید.
 9. در صورت استفاده مجدد از سینی های نشاء قدیمی تر، حتما آن ها را ضد عفونی نمایید

 قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

سایزهای مناسب جهت خرید سینی نشا گلخانه ای

سینی نشا planting tray با حفره ها یا سلولهای متفاوتی از جمله 28- 45- 72- 85- 98- 105- 112- 170- 145- 200- 216 وجود دارند.

بد نیست بدانید برخی سینی های 72 حفره ای طوری طراحی شده اند. که،  درون سبد های 18 کیلویی میوه قرار می گیرند. و این موجب سهولت در ارسال تعداد بالای نشاء به هر نقطه می شود. و فروش سینی نشا به این شکل برای گلخانه دارارن راحتر خواهد بود.

توجه داشته باشید!!

از موادی مانند خاک و ماسه برای پر کردن سینی های نشا استفاده نکنید. چراکه این ترکیبات سفت و سخت هستند. همچنین ضد عفونی نیز نیستند و حمل و نقل و خرید سینی نشا را با مشکل مواجه می کنند.

ساز و کشت یکی از مراکز فروش سینی نشاء در تهران- قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

موارد کلی چگونگی بهترین تهیه بذر با استفاده از سینی نشاءیکبار مصرف:

1. تهیه خاک مناسب جهت سینی نشاء

مهترین ویژگی خاک مناسب سینی نشاء ph مناسب آن است. مناسبترین خاک از نظر ph و مواد آلی مغذی مورد نیاز گیاه خاک رس مخلوط شده با لوم و مواد گیاهی (خاک لوم رس) است. خاک جنگلی برای آن مناسبترین نوع است. خاک رس شنی برای اینکار نامناسب است.

تهیه خاک مناسب سینی نشاء شامل موارد زیر میباشد:

 • تمیز و خشک کردن خاک بستر بذر سینی نشاء

اینکار باید 2 الی 3 ماه قبل از بذر پاشی در سینی نشاء planting tray انجام شود. خاک باید به طور یکدست و کامل خشک شود. در مرحله بعدی کلوخه ها الک یا غربالگری و جدا شود. سپس آنها رو خرد میکنیم. بقایای گیاهی و علف های هرز نیز باید جدا شود.

 • تنظیم پی اچ (ph) اسیدی بستر خاک بذر سینی نشاء

برای گیاهان قوی اسیدیته بین 5.4 الی 5.5 باشد. برای گیاهان دیگر 5.6 الی 7 میباشد. (میزان آن به نوع گیاه وابسته است) که برای کاهش اسیدی از سولفور یا گوگرد استفاده میشود. برای خنثی کردن نیز از خاک بستر استفاده میشود. برای مثال برای کاهش یک واحد اسیدی خاک (100کیلوگرم خاک بستر+100کیلوگرم گل گوگرد) باهم ترکیب میکنیم. اما این مقدار برای پودر سولفور به ازای هر 100 کیلوگرم خاک حدود 200 الی 250 کیلوگرم متغییر است. (مقادیر در نظر گرفته برای خاک طبیعی است چنانچه میزان اسیدیته خاک بستر شما طبیعی نیست ابتدا آزمایش کرده سپس بستر مورد نظر را آماده کنید)

 • استفاده از کود سینی نشاء

باید خاک را با کود مناسب جهت رشد مطلوب آماده کنیم. عناصر کود شامل: k ، P ، N هرکدام به مقدار 2 گرم در خاک میکس شود. خصوصا در مناطقی که خاک از نظر مواد مغذی فقیر است (مناطق کوهستانی). کودها شامل: سولفات آمونیوم ، سوپر فسفات تریپل ، سولفات پتاسیم و غیره میباشد.

اگر از کودهای: اوره ، فسفات آمونیوم ، سولفات پتاسیم استفاده میکنید باید این مقدار باتوجه به عناصر موجود در خاک شما بیشتر شود.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

خاک مناسب سینی کشت نشاء

برای درست کردن خاک مناسب جهت سینی نشا باید پیت ماس و پرلیت را به صورت صحیح مخلوط کرده و درون هر سلول از سینی نشاء قرار دهید و بعد از آن بذر را درون خاک فشار داده سپس روی آن پیت ماس و پرلیت را اضافه نمایید .

نکته! در ادامه مطالب زیر را جهت آگاهی از بستر سینی نشاء و تخمین میزان قیمت سینی نشاءیکبار مصرف ، planting tray و فروش سینی نشا مطالعه بفرمایید.

2. موارد دیگری که باید در کاشت بذر در بستر سینی نشاءیکبار مصرف رعایت شود

 • ضد عفونی کردن بذر

بذرهای برخی گیاهان از جمله برنج در معرض باکتریهای مختلفی هستند. به همین دلیل ضدعفونی کردن بذرها خسارت کمتری در آینده وارد میکند. ضد عفونی باتوجه به آیتم میزان غلظت سم و مدت زمان انجام آن بر حسب درجه حرارت آب انجام شود. برای مثال: سم بنومیل با درجه 15 درجه سانتی گراد آب ، حدود 17 الی 18 ساعت با غلظت سم 3 در هزار لیتر آب باید مصرف شود.

 • خیساندن بذر

گیاه قبل از کاشت نیاز است مرحله جوانه زنی آن انجام شود. که شامل 2 آیتم: درجه حرارت ، زمان میباشد. برای مثال بذر برنج در 10 درجه (دمای آب) به مدت 10 روز جوانه میزند. از طرفی برای جوانه زنی باید به فضای اکسیژن رسانی هم توجه شود. که به این منظور میتوان از ظرفی به منظور خرج جوانه ها و اکسیژن رسانی استفاده کرد. و حتی از حوضچه های جوانه زنی نیز در این راستا میتوان استفاده کرد.

 • عملیات بذر پاشی

باید هنگام کاشت بذر به میزان رطوبت آن توجه شود. به طوری که رطوبت آنها را کاهش داده و بدور از چسبندگی داخل سینی نشاء بکاریم. بدین منظور از سانتریفیوژ نیز میتوان استفاده کرد. یا با تعبیه مناسب زمان و هوا برای کم کردن رطوبت اندیشید.

 • میزان بذر پاشی

میزان بذر هر سینی نشاءیکبار مصرف planting tray بستگی به وارتیه و وزن دانه دارد.

 • خاک پوشش دهی بذر

نوع خاک باید سبک باشد. اگر از کاشت بذر استفاده میشود عاری از کود باشد.

 • سبز کردن اولیه گیاه بذر

بعد از مرحله کاشت بذر داخل سینی نشاء یکبار مصرف مرحله مقدماتی سبز کردن گیاه آغاز میشود. که باید در بستر یک گلخانه به منظور کنترل رشد مطلوبتر قرار گیرد. از جمله این کنترلگرها: دما ، رطوبت ، آبیاری و… گیاه میباشد.

قیمت سینی نشاء یکبار مصرف

نحوه ی کوددهی و آبیاری نشاء های داخل سینی نشاء

 • سعی کنید سلول ها و حفره های یکسان در یک ردیف قرار داشته باشند. تا در زمان آبیاری و کود دهی دچار اختلاط نشوند.
 • حتما از خاک مرغوب در سینی نشاء یکبار مصرف planting tray استفاده کنید. (نه از خاک مزرعه)
 • در اولین آبیاری باید آبیاری سنگین را مد نظر قرار دهید و فاصله و فشار را رعایت نمایید.
 • بر روی بذرها یک گونی کشیده و تا هنگام رشد جوانه ها گونی را بر ندارید.
 • دقت کنید که دمای روز در قبل از جوانه زنی بین 28 تا 30 درجه و پس از رشد جوانه ها 25 درجه باشد.
 • در فصل تابستان مقدار نور موجود در فضای قرار گیری نشاء ها باید کنترل شود.
 • با دقت در آبیاری و شرایط دمایی و میزان رطوبت، سبب تولید نشاء های مرغوب و باکیفیت می شوید.

نحوه آبیاری در سینی نشاءیکبار و چندبارمصرف

 1. برای جلوگیری از اختلاط در سلول ها، سعی کنید سلول های مشابه و هم اندازه را در یک ردیف قرار دهید. تا هنگام آبیاری با مشکل روبرو نشوید.
 2. از خاک مزرعه برای سینی های کشت استفاده نشود. زیرا در سینی کشت نشاء planting tray از خاک مخصوص باید استفاده کرد.
 3. در هنگام نخستین آبیاری به دلیل اینکه این آبیاری باید سنگین انجام شود. دقت کنید تا به بذرها آسیبی نرسد.
 4. از یک پوشش برای بذرها تا هنگام جوانه زنی استفاده کنید.
 5. دمای مطلوب در زمان قبل از جوانه زنی حدود 28 تا 30 درجه می باشد و در هنگام جوانه زدن دما را 25 درجه نگه دارید.
 6. نور محیطی که نشاء ها در آن قرار دارند باید در فصل تابستان مرتب کنترل شود.
 7. در صورت انجام آبیاری مناسب و وجود شرایط مطلوب و رطوبت کافی نتیجه خوبی حاصل می شود.

لیست قیمت سینی نشاءیکبار مصرف - حساسیت کشت در سینی نشا

روش بیرون آوردن نهال از سینی نشاءیکبار مصرف و چندبارمصرف

بعد از اینکه جوانه ها رشد کردند و آماده بیرون آوردن شدند، باید دقت زیادی را به خرج بدهید. زیرا امکان دارد ریشه گیاه از انتهای سینی نشاء

بیرون زده باشد یا به دیواره سلول چسبیده باشد، که شما با خارج کردن نهال سبب آسیب به ریشه گیاه شوید .

برای جلوگیر از این کار ابتدا ریشه ها را مرطوب نموده و سپس، اقدام به بیرون کشیدن نمایید تا گیاه در زمان انتقال به مزرعه با شوک کمتری روبرو شود .

همچنین در زمان خرید سینی نشاء باید دقت شود. که سینی ها با کیفیت و دارای مقاومت در برابر اشعه ی ماوراء بنفش خورشید باشند. دقت به جزئیات سینی انتخاب شده برای کشاورز، به منظور نوع کاربری خود  و قیمت سینی نشاءیکبار مصرف ، planting tray مهم می باشد.

قیمت سینی نشاءیکبار مصرف

شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت سینی نشاءیکبار مصرف planting tray و خرید سینی نشا سازوکشت با  توجه به تعداد حفره با واحد فروش مجموعه ساز و کشت تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


10 نظر درباره “سینی نشاء

 • حسین گفت:

  جنس مواد اولیه در ساخت سینی نشاء چی هست و کدام بهتر است

  • iransazokesht گفت:

   سلام دوست عزیز
   سینی نشاء معمولا از از جنس پلی اتیلن و پلی استایرن ساخته می شوند و بعضی تولید کننده های سینی کشت نشا، از پلاستوفوم فشرده که در بازار به یونولیت هم معروف است برای کاهش وزن و قیمت نهایی استفاده می کنند.

 • لیلا گفت:

  وقت بخیر میخواستم بدونم سینی مناسب برای کشت کاهو و خیار کدام است و چند حفره باید باشه ممنون

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   برای کشت خیار و کاهو به صورت معمول از سینی کشت نشاء ۱۶۲٫۱۲۸٫۱۰۵٫۷۲٫۳۲٫۲۸ حفره میتونید استفاده کنید که در کشت خیار معمولا از ۷۲ حفره و برای خانواده کاهو و کلم به صورت معمول سینی های ۱۶۲٫۱۲۸٫۱۰۵٫ حفره مناسب است.

 • اسماعیل قاسمی گفت:

  باسلام من قیمت سینی کشت نشا ۲۰۰ حفره که سایز ۵۴ در ۲۸ رادارد میخواهم جهت خرید.

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا جهت راهنمایی دقیق با واحد فروش ساز و کشت تماس حاصل نمایید.

 • اشتهاردی گفت:

  سلام خسته نباشید، برای قلمه برگ زاموفیلیا چه سینی نشائی مناسب هستش

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   باید بگم به دلیل اینکه برگ گیاه زاموفیلیا پهن می باشد نیاز به یک سینی نشاء با دهنه حداقل 5 سانت و عمیق است. همچنین سینی های دارای 50 حفره الی 72 حفره ای مناسب این قلمه هستند.

 • محمد امین بنایی فر گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم برای کاشت گیاه فیسالیس باید از چه اندازه سینی نشاء استفاده کنم؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما باید با یک مهندس کشاورزی در این زمینه مشورت کنید. زمینه فعالیت ما فروش تجهیزات گلخانه ای و کشاورزی است.