شیر برقی آبیاری

شیر برقی Rain ساخت کشور آمریکا

شیر برقی Rain

بررسی محصول
راهنمای خرید شیر برقی Hunter

شیر برقی Hunter

بررسی محصول

تفاوت شیر برقی کشاورزی و شیر برقی گلخانه و کاربرد های شیر برقی آبیارری

در بحث کشاورزی و باغداری،‌ همیشه آبیاری دارای اهمیت بسیار زیادی است. هر چند که وجود نور کافی و خاک حاصلخیز هم به همان اندازه لازم است. اما چیزی که لازم است بدانید این است که خاک به صورت دوره‌ای نیاز به غنی سازی دارد. اما چیزی که همواره کشاورزان و باغداران با آن سر و کار دارند،‌ موضوع آبیاری است. شاید به همین دلیل است که آبیاری و تجهیزات آبیاری دارای اهمیت زیادی است. در این مقاله سعی داریم درباره مشخصات و کاربرد و قیمت شیر برقی آبیاری صحبت کنیم.

شیر برقی آبیاری چیست؟

شیر برقی یک وسیله بسیار کارآمد در زمینه آبیاری است و از اجزای اصلی سیستم تجهیزات آبیاری تحت فشار است. همانطور که از نام آن پیداست، این قطعه نیاز به اتصال برق دارد. در واقع شیر برقی آبیاری با تغییر ولتاژ می تواند ورود و خروج آب و همچنین میزان فشار آن را کنترل نماید.

شیر برقی آبیاری را سلنوئید ولو نیز می‌ نامند. این وسیله پر کاربرد می‌ تواند در آبیاری هر چه بهتر به کمک کشاورزان و باغداران آمده و کیفیت آبیاری را بهبود بخشد.

قطعات شیر برقی آبیاری

کاربرد شیرهای برقی آبیاری

ما در این مقاله،‌ به شیر برقی کشاورزی و گلخانه بیشتر با هدف کشاورزی و باغداری نگاه می‌ کنیم. اما در واقع در هر وسیله برقی که نیاز به کنترل یک مایع داشته باشد، می توان از شیر برقی بهره برد. برای مثال در ماشین ظرفشویی نیز شیر برقی وجود دارد. اما هدف ما در این مقاله، بررسی شیر برقی گلخانه و کشاورزی برای مصارف کشاورزی است.که با توجه به تناسب قیمت شیر برقی آبیاری میتوان آن را به سهولت تهیه نمود.

می‌ توان به شیرهای برقی از زاویه دیگر نیز نگاه کرد. شیر برقی اگر به منظور آبیاری استفاده نشود. امکان کنترل انواع سیالات را مانند هوا دارد. لذا ما در این مبحث درباره مایعات صحبت می‌ کنیم. اما این موضوع نیز باید لحاظ شود که شیر برقی برای کنترل انواع سیالات است.

شیر برقی آبیاری دارای چه قطعاتی است؟

شیر برقی  گلخانه و کشاورزی از دو بخش کلی تشکیل شده است. بدنه اصلی و بوبین.

به طور معمول بدنه اصلی از یک جنس مقاوم مانند پلی اتیلن و یا برنج ساخته شده است. همین موضوع باعث می‌ شود که این قطعه مقاومت بالایی در برابر ضربه و خوردگی داشته باشد.

بوبین هم یکی از قطعات اصلی شیر برقی آبیاری است که شامل یک سیم پیچ بوده که با خاصیت مغناطیسی کار می کند.

بوبین چگونه کار می کند؟

بوبین دارای دو سیم کلی بوده که یکی فاز و دیگری نول است. برای استفاده از شیر برقی نیاز به یک کنترلر داریم. هر پورت از کنترلر، امکان اتصال به یک شیر برقی را دارد. لذا نمی توانید از یک پورت برای تعداد بیشتر از یک شیر برقی استفاده کرد.

زمانی که کنترلر آبیاری، طبق برنامه از پیش تعیین شده دستور آبیاری را می‌ دهد، فرمان ها از طریق سیم ها به شیر برقی صادر می شود. در این شرایط در بوبین میدان مغناطیسی ایجاد شده و به دیافراگم دستگاه نیرو وارد می شود. بنابراین آبیاری آغاز می شود.

کاربرد شیر برقی آبیاری

نکات مهم در حفاظت و نگهداری شیر برقی گلخانه و کشاورزی

در ابتدا لازم است که بدانید شیرهای برقی به دو صورت در بازار موجود می باشند. یک دسته دارای امکان خودشویندگی هستند. لذا در صورت وجود رسوب، شیر برقی به صورت خودکار مورد را بر طرف می کند. اما در نوع دوم، این امکان برای شیر برقی آبیاری دیده نشده است. لذا قبل از اتصال این شیرها به مجموعه آبیاری، لازم است که از پاکسازی شبکه آبرسانی اطمینان حاصل نمایید.

شیرهای برقی دارای استاندارها متفاوتی هستند. میزان دما در هر کدام متفاوت است. لذا موقع خرید باید این مورد را در نظر داشته باشید. چرا که استفاده از شیر برقی در دمای بالا می تواند باعث بالا رفتن دمای سیم پیچ و ایجاد آسیب گردد. معمولا شیرهای برقی تا دمای 66 درجه سانتی گراد به فعالیت خود ادامه می دهند.

شیرهای برقی به صورت استاندارد در دبی 0.5 بار عملکرد صحیحی دارند. لذا فشار آب و دبی باید در سیستم آبرسانی کاملا تنظیم شود.

کلام آخر

تکنولوژی به کمک انسان آمده تا بسیاری از کارها با سرعت بیشتری انجام شود. اما در کنار سرعت، کیفیت و دقت نیز دارای اهمیت زیادی می باشد. شیرهای برقی آبیاری یکی از وسیله هایی است که برای کشاورزان، باغداران، آبیاری گلخانه ها و یا حتی آبیاری استادیوم های ورزشی بسیار کارآمد می باشد. به شرط آنکه از این وسیله به درستی استفاده شده و موارد ایمنی رعایت گردد.

قیمت شیر برقی آبیاری

برای اطلاع از قیمت شیر برقی آبیاری با کارشناسان مجموعه سازکشت تماس حاصل نمایید.

2 دیدگاه

    • با سلام و احترام
      جهت راهنمایی دقیق تر و اطلاع از قیمت ها با واحد فروش سازوکشت تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

    Call Now Button