ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

کودهای مایع

صفحه اصلی > کودهای مایع
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

قیمت کود مایع
توضیحات
نقد و بررسی

کود مایع چیست

کود مایع

روش دیگری که علاوه بر استفاده از کودهای شیمیایی سبب حاصلخیزی خاک و افزایش راندمان تولید محصولات می گردد، کود مایع می باشد. این نوع کودها برای مرکبات،درختان میوه،گیاهان آپارتمانی و زینتی، محصولات کشاورزی و باغداری قابل استفاده هستند و روش عمده مصرف آنها محلول پاشی می باشد.

بهترین کود مایع برای گیاهان عبارتست از، یک نوع ترکیب شیمیایی تشکیل شده از ضروری ترین عناصر پر مصرف و کم مصرف مورد استفاده گیاه که به صورت مواد قابل جذب از راه ریشه گیاه و برگ ها می باشد که سبب تامین مواد آلی و مغذی برای محصولات کشاورزی می گردد.

این کودها که از طریق محلول پاشی مورد استفاده گیاهان قرار می گیرند،سبب افزایش کیفی و کمی محصولات و نیز حاصلخیزی خاک می گردند.

مزایای بکار گیری بهترین کود مایع برای گیاهان

از جمله مناسبترین تغذیه برای گیاهان استفاده از کود مایع می باشد. زیرا در این کود به اندازه کافی تمامی عناصر مغذی گیاه را در اختیار سیستم ریشه یا برگ گیاه قرار می دهد. در زیر به بعضی مزایای بکار گیری کودهای مایع اشاره نموده ایم:

بهترین کود مایع برای گیاهان

  1. استفاده از کودهای مایع هم از طریق برگ و هم از طریق خاک قابلیت جذب دارند و برای تمامی گیاهان زراعی و باغی نیز می توان مورد استفاده قرار داد.
  2. قدرت جذب در کودهای مایع بسیار بالاتر از سایر کودهای شیمیایی، حیوانی و سبز می باشد و به کار گیری آن به صورت محلول پاشی در برگ ها قدرت جذب آن را بالا و بازدهی را افزایش می دهد.
  3. اگر از کود مایع استفاده کنید، درصد دقیقی از عناصر غذایی را در اختیار گیاه قرار خواهید داد و همچنین سبب سهولت در اندازه گیری دقیق زمان و مقدار مصرف کود را خواهید داشت.
  4. مقرون به صرفه بودن از لحاظ هزینه های تغذیه و تولید گیاه
  5. کودهای مایع به نسبت کودهای جامد از آلودگی زیستی کمتری برخوردارند
  6. مقدار مصرف کود مایع را می شود با توجه به دوره های رشد و خواب گیاه تنظیم کرد و از گیاه در مقابل تغییرات پیش بینی نشده آب و هوایی محافظت نمود.
  7. کودهای مایه دارای میزان قابل توجهی مواد آلی هستند و برای رشد گیاه بسیار مناسب اند
  8. کودهای مایه به علت پاستوریزاسیون بیولوژیکی، بدون هرگونه بذر علف هرز و آلودگی های میکروبی می باشند.
  9. کودهای مایع جدا از دارا بودن عناصر پر مصرف، عناصر ریز مغذی ضروری مورد مصرف گیاه که شامل، آهن،روی و منگنز می باشد را دارا است.
  10. این کود را می توان به شکل بستر مناسب به لحاظ مصارفی مانند،کشت گلخانه ای،زراعت،فضای سبز،چمن کاری،جنگل کاری و گل کاری مورد استفاده قرار داد.

طریقه مصرف کود مایع

طریقه مصرف بهترین کود مایع برای گیاهان

عمدتا کودهای مایع بصورت محلول پاشی مورد مصرف قرار می گیرند. که به این منظور حجم مشخصی از کود را با مقدار معینی از آب مخلوط کرده و برای گیاه استفاده می کنیم.

این را باید بدانید در صورت استفاده مستقیم کود مایع برای گیاه سبب مسمومیت و از بین رفتن آن می شوید، زیرا غلظت بالایی را در عناصر موجود دارا است. عناصر تشکیل دهنده کودهای مایع عبارتند از، پتاسیم،ازت، فسفر و عناصر کم مصرفی مثل، آهن، روی، منگنز و اسید امینه و اسید فولیک و هیومیک اسید است. باید دقت داشته باشید که نحوه ی استفاده و مقدار مخلوط شده کود مایع با آب بر روی قوطی نوشته شده است.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.