ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

آبپاش فضای سبز ضربه ای

صفحه اصلی > آبپاش فضای سبز ضربه ای

آبپاش فضای سبز ضربه ای

آبیاری یک امر بسیار مهم در زمینه نگهداری فضای سبز، باغداری و کشاورزی به حساب می‌آید. آبیاری در کنار نور کافی و خاک حاصلخیز، سه ضلع حیاتی فضای سبز را تشکیل می دهد. برای آبیاری مناسب آبپاش فضای سبز ضربه ای سالهاست که جایگاه ویژه‌ ای بین کشاورزان و باغداران پیدا کرده است. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آبپاش فضای سبز ضربه ای چه ویژگی هایی دارد که باعث شده مصرف کنندگان تمایل به خرید آن داشته باشند؟

در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

لزوم استفاده از آبپاش

شاید اولین سوالی که در ذهن مخاطب پیش بیاید، این باشد که چرا باید از آبپاش استفاده کرد. در واقع تا سال‌ها پیش آبیاری فضای سبز توسط شیلنگ و افراد فعال در این زمینه انجام می شد. یکی از مشکلات این سبک آبیاری، عدم پخش آب به صورت یکنواخت بود. چرا که این فرآیند توسط فرد انجام می شد و خطای فردی یک امر کاملا طبیعی است. دومین مورد از معایب آبیاری به روش سنتی، راه افتادن آب بر روی سطح خاک است. لذا فضای سبز دچار گل و لای می شد. شسته شدن خاک نیز از مشکلات این روش بوده و هست.

 

تولد آبپاش‌های مدرن

آبپاش های مدرن راه حل مناسبی برای آبیاری هستند. چرا که فضای سبز را به صورت یکنواخت آبیاری می کنند. همچنین آبیاری به صورت بارانی و قطره‌ای صورت می گیرد. لذا مشکل راه افتادن آب اضافه بر روی سطح خاک و ایجاد گل و لای به راحتی حل می شود. آبیاری به وسیله آبپاش ها باعث شد که برنامه ریزی آبیاری به شکل صحیحی اجرا شده و کیفیت فضای سبز ارتقا پیدا کند.

آبپاش ضربه ای چیست؟

آبپاش‌ های مدرن دارای دسته بندی های متفاوتی هستند. از محبوب ترین این محصولات، آبپاش های چرخان هستند که شعاع مورد نظر را به صورت یکنواخت آبیاری می کنند. لذا مصرف کنندگان می‌ توانند بر حسب متراژ مورد نظرشان، اقدام به خرید آبپاش های چرخان نمایند. آبپاش فضای سبز در دسته آبپاش های گردان و یا چرخان قرار دارد.

 

نحوه عملکرد آبپاش ضربه ای

این آبپاش ها دارای یک صفحه فنر دار می باشند که برخورد آب باعث ایجاد ضربه و جمع شدن آن می شود. در فرآیند آبیاری، این اتفاق به صورت مستمر در حال انجام می باشد. زمانی که فنر به حد کافی فشرده شد، فنر رها شده و آبپاش به دور کامل می چرخد و به نقطه اولیه خود باز می گردد. مجددا این فرآیند آغاز شده و همین موضوع باعث چرخش آبپاش و آبیاری یکنواخت میشود.

 

دسته بندی آبپاش فضای سبز ضربه ای

این محصول دارای دو دسته بندی تک نازله و دو نازله می باشد. در دسته بندی تک نازله، آبپاش دارای یک نازل برای خروج و پرتاب آب است. معمولا شعاع کم و محدود را تحت پوشش قرار می دهد. همچنین مصرف آب آن کم و بهینه می باشد.

آبپاش فضای سبز ضربه ای دو نازله دارای دو نازل برای پرتاب آب است. یک نازل وظیفه آبیاری شعاع بیشتر را دارد. نازل دوم برای آبیاری شعاع کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. لذا فضا به صورت کاملا یکنواخت آبیاری می شود. در آبپاش های دو نازله، صفحه فنردار در کنار نازل با برد بیشتر قرار دارد.

پس اگر فضای بزرگی دارید، می توانید از آبپاش ضربه ای دو نازله که دارای برد بیشتری برای پرتاب آب است استفاده نمایید.

 

سر آبپاش فضای سبز 

قطعا هر فضایی بنا بر نوع زمین،‌ جغرافیای منطقه و همچنین پوشش گیاهی، نیاز به سبک خاصی از آبیاری دارد. لذا همیشه نمی توان از یک سری مشخص برای این کار استفاده کرد. برای این منظور سری های مختلفی برای آبپاش ها طراحی و تولید شده است که مصرف کنندگان بتوانند بنا بر نیاز خود، نسبت به انتخاب و استفاده اقدام نمایند. این سری ها عبارتند از:

سر آبپاش با دبی ثابت

سر آبپاش با قطر ثابت

سر آبپاش جت پخش

 

آبپاش فضای سبز ضربه ای با سر آبپاش دبی ثابت

این سر آبپاش جهت ثابت نگهداشتن دبی آب طراحی و تولید شده است. نحوه عملکرد آن به این شکل است که خروجی آب از نازل همواره ثابت است. حتی اگر فشار آب ورودی زیاد شود. این نازل ها برای استفاده در زمین های بزرگ که دارای شیب است، مناسب به نظر می رسد. چرا که طولانی بودن مسیر می تواند باعث تغییر در فشار آب شود.

 

آبپاش فضای سبز ضربه ای با سر آبپاش قطر ثابت

این آبپاش ها معمول ترین و متداول ترین آبپاش فضای سبز ضربه ای هستند. این سرآبپاش ها دارای روزنه هایی با قطر یکسان بوده و فشار آب خارج شده از آن و همچنین حجم آب همواره ثابت می ماند.

 

آبپاش فضای سبز ضربه ای با سر آبپاش جت پخش

این سر آبپاش ها امکان آبیاری فضا را با فشار کم آب دارد. در دو نوع دیگر، زمانی که فشار آب دچار کاهش شود، امکان ایجاد قطرات ریز آب وجود ندارد. اما در آبپاش فضای سبز ضربه ای با سر آبپاش جت پخش این مشکل رفع شده است. لذا اگر در منطقه ای هستید که فشار آب به صورت دائمی دچار افت است، این سر آبپاش می تواند کمک زیادی را جهت آبیاری هر چه بهتر به شما کند.

 

جنس آبپاش فضای سبز ضربه ای

این محصولات کاربردی، به طور معمول از جنس برنج و یا پلاستیک ساخته می شوند. لازم است که این محصولات دارای مقاومت بالایی باشند. این مقاوت فقط در برابر ضربه نیست. بلکه با توجه به اینکه آبپاش ضربه ای دائما در تماس با آب است، باید مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی داشته باشد.

همچنین مدل هایی طراحی و تولید شده است که در برابر اشعه یو وی خورشید نیز مقاوم است. لذا در صورت نیاز می توانید اقدام به خرید این مدل از آبپاش فضای سبز ضربه ای نمایید.

 

کلام آخر

انتخاب یک آبپاش مناسب می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت آبیاری و البته روح فضای سبز شما داشته باشد. تفاوتی ندارد که یک قرار است یک استادیوم ورزشی، یک زمین کشاورزی، یک زمین زراعی و یا یک گلخانه را آبیاری نمایید. آبپاش فضای سبز ضربه ای می تواند همواره در آبیاری به شما یاری رساند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.