ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

فن اگزاست گلخانه

صفحه اصلی > فن اگزاست گلخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

فروش اگزاست فن گلخانه
توضیحات
نقد و بررسی

اگزاست فن گلخانه ، هواکش ، تخلیه ، تهویه ، قیمت فن و پد گلخانه ، گلخانه ایفن 140 یا اگزاست فن گلخانه

تمامی گیاهان برای فتوسنتز و تولید مواد غذایی به دی اکسید کربن نیاز دارند. اگر در گلخانه هوا به خوبی جریان نداشته باشد، گیاهان دی اکسید کربن مورد نیازبرای تولید موادغذایی خود را ندارند، بنابراین گلخانه نیاز به دریچه هوا یا فن دارد که بتواند هوای لازم را برای محیط  گلخانه فراهم کند. در این بخش علاوه بر معرفی مدل های مختلف اگزاست فن گلخانه نحوه انتخاب آن نیز به طور کامل توضیح داده شده است. برای اطلاعت از آخرین قیمت فن اگزاست گلخانه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

معرفی انواع فن گلخانه

 هواکش اگزاست گلخانه یکی از تحهیزات کاربردی درگلخانه ها می باشد که به وسیله آن می توان میزان رطوبت گلخانه ها را کاهش داد.

ازآن جا که فن 140 گلخانه برای عبور و گردش هوا درگلخانه استفاده می شود، می توان از فن اگزاست greenhouse exhaust fan به عنوان خنک کردن و سرد کردن هوای محیط های گلخانه ای یا مرغداری هم استفاده نمود.

فن های اگزاست گلخانه برخلاف فن های دیگر که هوا را میدمند هوا را مکش می کنند.

 

اگزاست فن گلخانه ، هواکش ، تخلیه ، تهویه ، قیمت فن اگزاست گلخانه ، گلخانه ای

عملکرد فن های اگزاست گلخانه ای

مکش هوایی که با عبوراز پدهای سلولزی و یا هوایی که توسط مه پاش ها مرطوب شده اند باعث می شود، علاوه بر تازه کردن هوای کهنه به خنک شدن آن نیز کمک می کند.

به دلیل اینکه گلخانه ها انرژی خورشید را جذب و حبس می کنند، از این رو دما در گلخانه ها بالا می رود و محیط گلخانه گرم می شود. این گرما اگر تهویه و خارج نشود، اثرات زیان باری برای گیاهان خواهد داشت. فن اگزاست گلخانه ای وظیفه ی خارج کردن گرما و تهویه ی هوا را برعهده دارد و باعث می شود هوای داخل گلخانه برای رشد گیاهان مختلف درحد ایده آل باشد.در کنار عملکرد فوق العاده این فن ها قیمت فن اگزاست گلخانه بسیار مناسب میباشد.

اهداف تهویه گلخانه با استفاده از فن 140 گلخانه

 • تبادل هوای داخل و خارج گلخانه.
 • تأمین دی اکسید کربن لازم برای فتوسنتز گیاهان .
 • کاهش دمای گلخانه و خنک کردن آن.
 • متعادل کردن رطوبت گلخانه.

 

سایز  هواکش اگزاست گلخانه

فن اگزاست در سایزهای 100 و140 تولید می شود. به این صورت که با مکش هوای گرم گلخانه، آن را به بیرون از محیط گلخانه هدایت می کند.

فن 140 گلخانه را برروی دیوارگلخانه  پشت به باد نصب می کنند. برق فن اگزاست 3 فاز می باشد که بنا به سفارش مشتری می توان آن را تک فاز نیز تولید کرد. فن های اگزاست قدرت جابجایی  هوای 42000 مترمکعب برساعت را دارا می باشند.

 

عملکرد فن های اگزاست گلخانه - لیست قیمت فن اگزاست گلخانه

مشخصات فن اگزاست گلخانه

 • دمپر موجود در فن های اگزاست گلخانه ای در دو نوع دمپر اتوماتیک و دمپر بصورت گریز ازمرکز تولید می شود. کارکرد دمپر اتوماتیک آن به این گونه است که به محض ورود جریان برق دمپرها باز و به محض قطع آن دمپرها بسته می شوند.
 • هواکش اگزاست دارای 6 پره از جنس استیل مقاوم و بدنه استیل 1.2 میلیمتر با حداقل لرزش هستند.
 • اتصالات بدنه فن از جنس فلز مس ضد زنگ بوده و دربرابراستهلاک مقاوم است.
 • ضخامت دمپرهای بکار رفته درفن اگزاست 0.8 میلیمتر می باشند و فلزهایی که به جهت بازکردن دمپرها بکار رفته است، با ضخامت 1.5میلیمترهستند وجنس آنها ازفولاد گالوانیزه می باشد.
 • دستگیره پلاستیکی بکار رفته در بدنه فن اگزاست گلخانه باعث سهولت درحمل و نقل آن می شود.
 • دارای الکتروموتور با توان 2 اسب بخار و دورخروجی 1400 دوردردقیقه است.
 • بلبرینگ های بکار رفته در فن 140 گلخانه مرغوب ترین جنس را دارند.
 • توری محافظ موجود در فن اگزاست ازجنس استیل بادوام و ضد زنگ می باشد.
 • طول پروانه فن 127 سانتی متر است.

کنترل میزان رطوبت در گلخانه با استفاده از فن های اگزاست

رطوبت هم مانند گرما می تواند در گلخانه تجمع پیدا کند. گرچه رطوبت  برای برخی گیاهان لازمه ی رشد است اما، برای بعضی از گیاهان مضر می باشد و مانع رشد آنها می شود یا حتی باعث بروزعوامل بیماری زا می شود.

گرچه گیاهان مقداری رطوبت را می گیرند و در میزان رطوبت گلخانه تغییر ایجاد می کنند، با این حال تمام آن را جذب نکرده که این امر باعث تغییر در میزان مجازرطوبت در گلخانه می شود.

4 نکته اصلی که وجود فن اگزاست در گلخانه را توجیه می کند.

 1. تنظیم دما و کنترل آن
 2. به جریان انداختن هوای تازه
 3. جلوگیری از رشد آفات و کنترل آنها
 4. موثر درگرده افشانی گیاهان

این 4 مورد برای رشد گیاهان موجود درگلخانه ضروری می باشد.

اگزاست فن گلخانه ، هواکش ، تخلیه ، تهویه ، قیمت فن اگزاست گلخانه ، گلخانه ای

تعداد مناسب فن اگزاست گلخانه

محاسبه کردن اینکه چه تعدادی فن اگزاست مناسب گلخانه ی شما خواهد بود به عوامل زیر بستگی دارد.

 • هوای شهری که گلخانه در آن واقع شده است.
 • بیشترین و کمترین میزان دمای گلخانه.
 • میزان رطوبت موجود در منطقه.
 • مقدار نور و میزان شدت جریان آن بر حسب لوکس.
 • جهت باد مکانی که گلخانه در آن واقع شده است.
 • میزان دمایی که مورد نیاز است.
 • طول، عرض و ارتفاع گلخانه.
 • ضخامت پدسلولزی و عرض آن.
 • دور موتور.

با درنظر گرفتن موارد فوق می توانید فن اگزاست مورد نیاز گلخانه ی خود را انتخاب نمایید.

انتخاب فن اگزاست گلخانه

زمانی که هوای داخل گلخانه به وسیله فن اگزاست گلخانه خارج می شود، باید به جای این هوای خارج شده، هوای تازه وارد گلخانه شود. به همین دلیل، در مقابل فن های اگزاست و بر روی دیوارها پنجره هایی نصب می شوند که اندازه این پنجره ها نیز مهم است و با توجه به قیمت فن اگزاست گلخانه به سهولت میتوان آنها را تهیه نمود. در ادامه در مورد نحوه انتخاب فن اگزاست گلخانه که به فن 140 گلخانه هم معروف است پرداخته ایم.

نکات مهم در محاسبه فن اگزاست گلخانه - قیمت فن اگزاست گلخانه

در زمان انتخاب فن اگزاست گلخانه چه سایزی برای پنجره ها مناسب است؟

اندازه این پنجره ها باید در حدود 1.25 تا 1.5 برابر از چهار چوب فن بزرگتر باشد. برای کارکرد بهتر فن اگزاست گلخانه ، در ازای هر 28 متر مکعب حجم هوایی که جابجا می شود نیاز به پنجره ای به مساحت 0.13 متر مربع داریم. همچنین می توان از تقسیم ظرفیت فن به عدد 213.5 مساحت پنجره مورد نیاز را به متر مربع حساب نمود.

پنجره هایی که به منظور وارد کردن هوای تازه در گلخانه مورد استفاده قرار می گیرند، در کمترین حالت باید 90 سانتی متر بالای سطح گیاهان باشند و دلیل آن هم این است که وقتی هوای سرد وارد گلخانه می شود، با هوای گرم داخل مخلوط شده و از سرمازدگی گیاهان جلوگیری می کند.

 

محل قرارگیری پنجره و فن 140 گلخانه

معمولا پنجره و فن در روبروی یکدیگر قرار می گیرند. می توانیم به پنجره ها و فن های اگزاست ترموستات وصل کنیم تا در موقع لزوم پنجره ها باز و بسته یا فن ها روشن و خاموش شوند. مهم است، که پنجره و فن های اگزاست همزمان با هم کار کنند. اگر زمان باز شدن پنجره برابر با روشن شدن فن نباشد، باید فن را برای 8 تا 10 ثانیه دیرتر روشن شدن تنظیم کرد و یا به پنجره ها ترموستات جداگانه وصل کرد تا بین ترموستات فن و پنجره به میزان 2 الی 3 درجه سانتی گراد فاصله ایجاد نمود، به زبانی ساده تر پنجره ها قبل از روشن شدن فن ها باز شوند.

فن های اگزاست باید بر خلاف جهت بادی که در منطقه غالب است، نصب شوند. استفاده از چند فن کوچکتر و دو سرعته بهتر از یک یا دو فن بزرگ می باشد.

فاصله بین دو فن از 8 الی 10 متر نباید بیشتر باشد و فشار استاتیکی هوا هم در حدود 0.3 اتمسفر باید باشد. پنجره هایی که در روبروی فن ها قرار دارند باید حداقل به میزان 1.25 برابر مساحت فن ها باز باشند.

چه تعداد اگزاست فن گلخانه برای یک گلخانه مناسب است ؟ - قیمت فن اگزاست گلخانه

محاسبه فن اگزاست گلخانه

محاسبه فن اگزاست گلخانه به دو روش صورت می گیرد:

 روش اول در انتخاب فن اگزاست گلخانه

ابتدا حجم گلخانه محاسبه می شود. حجم گلخانه با حجم هوایی که در هر دقیقه از گلخانه خارج می شود برابر است. در نتیجه فن باید این مقدار حجم هوا در دقیقه را بتواند از گلخانه خارج کند.

برای اینکه حجم گلخانه را حساب کنیم، باید مساحت قاعده گلخانه را در طول گلخانه ضرب کنیم.

قیمت فن اگزاست گلخانه

انتخاب اگزاست فن گلخانه در زمستان

انتخاب فن 140 گلخانه در زمستان بر این اصل استوار است که در ازای هر متر مربع مساحت کف گلخانه به میزان 0.61 متر مکعب هوا در هر دقیقه باید از گلخانه خارج شود.

به زبانی ساده، فن اگزاست باید بتواند 0.61 متر مکعب هوا را در هر دقیقه در ازای هر متر مربع مساحت کف گلخانه خارج نماید.

ظرفیت فن اگزاست را می توان با استفاده از فرمول زیر بدست آورد:

 

ظرفیت فن اگزاست به متر مکعب بر دقیقه ( در زمستان)  = طول بر حسب متر × عرض بر حسب متر × 0.61

 

اگزاست فن یا فن 140 ، یک اصطلاح عمومی می باشد که برای هر نوع از دستگاه های تهویه ای بکار می رود که هوای محیط را خارج می کند. نوع ساخت و مواد بکار رفته در اگزاست فن ها جزو مواردی است که آنها را با اهمیت کرده است. حفظ کیفیت هوا نیز از مزیت های اگزاست فن ها می باشد.

استفاده از اگزاست فن گلخانه، باعث می شود هوای تازه را برای تنفس افراد حاضر فراهم نمایید.

داشتن فن 140 اگزاست از آن جهت مهم است که صنایع شیمیایی، خودرویی، غذایی و معادن و… از آن برای جلوگیری کردن از انتشار بو و جابجا کردن هوا استفاده می کنند. فن های اگزاست جدا از وارد کردن هوای تازه سبب کاهش دما و رطوبت نیز می شوند.

علت وجود فن اگزاست گلخانه - قیمت فن اگزاست گلخانه

آلاینده ها

به علت اینکه درون آلاینده ها موادی مثل، مایعات اتمی، گازهای سمی و… وجود دارد که باعث مسمومیت و آلرژی و یا حتی راه یافتن این مواد به جریان خونی می شود، بکار بردن فن های اگزاست و استفاده از آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای انتخاب فن های اگزاست باید به مواردی مانند، مقاومت در برابر جریان هوا، مقدار فشار استاتیکی و میزان صدای تولیدی فن، توجه داشته باشید.

چطور و از کجا فن اگزاست مناسب خود را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب هرچه صحیح تر فن گلخانه خود می توانید به ما اعتماد کنید. عوامل بسیاری مانند مشاوره ی دقیق، در نظر گرفتن بودجه ی شما و یا پیگیری مستمر از جمله عواملی هستند که می توانید با توجه به آنها با سازوکشت تماس بگیرید.

معایب مدل دمپر کلاج دار 

بدلیل اینکه دمپرها در مدل فن اگزاست کلاج دارتوسط نیروی الکتروموتورباز می شوند و دارای قطعه ی پلاستیکی جهت باز نمودن دمپرها می باشند، این قطعه به مروردچار شکستگی شده و از حالت استاندارد خارج می شود.

انتقال قدرت

انتقال قدرت در فن های اگزاست به دو صورت اتصال  مستقیم الکتروموتور و اتصال غیر مستقیم می باشد.

اتصال مستقیم:

در این نوع انتقال قدرت به فن ها به این صورت است که، الکتروموتور روی خود فن سوار است و مستقیم نیروی خود را به فن انتقال می دهد.

اتصال تسمه ای:

دراین نوع روش  اتصال توسط تسمه و فولی می باشد و انتقال قدرت به فن ازطریق تسمه و فولی انجام می شود.

 

نمونه فن اگزاست تحویل شده

[cz_gallery icon=”” grid_disable_links=”true” id=”cz_101910″ images=”1996,1995,1994,2011″][vc_column_text]

قیمت فن اگزاست گلخانه

گروه تولیدی بازرگانی سازوکشت ارائه دهنده تجهیزات کامل گلخانه ای در راستای رضایت مشتریان عزیز، اقدام به تولید مدل های مختلف فن گلخانه از قبیل فن اگزاست گلخانه کرده است. کلیه قطعات استفاده شده در تمامی مدل ها از با کیفیت ترین برند های داخلی و خارجی است و در کنار کیفیت بسیار بالا، قیمت فن اگزاست گلخانه تولید شده در سازوکشت به نسبت مدل های موجود در بازار بسیار مناسب تر است.

درحقیقت برای اینکه محصولات گلخانه ای کیفیت مطلوب را دارا باشند، تحقیقات زیادی بر روی دما و میزان رطوبت گلخانه ها انجام شده است. به همین منظور، تهویه هوا امری مهم تلقی می شود.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


4 نظر درباره “فن اگزاست گلخانه

 • امیر شفیعی گفت:

  با سلام
  ما قصد داریم یک گلخانه کشت خیار تو شهریار راه اندازی کنیم.
  برای فضای گلخونمون چند عدد اگزاست فن گلخانه باید بزاریم
  باتشکر

  • iransazokesht گفت:

   با سلام و درود
   برای انتخاب اگزاست فن گلخانه ای ابتدا باید مساحت محیطتون به متر مکعب رو حساب کنید.
   حالا با توجه به گیاهی که تو گلخانه پرورش میدین و شرایط اقلیمی منطقه ای که کار میکنید اقدام به انتخاب اگزاست فن گلخانه کنید

 • Kamyar h گفت:

  سلام یه مرغداری با مساحت ۴۰۰ متر مربع در ۳دمتر ارتفاع چند تا فن مناسبشه؟

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   بهتر است با مشاوران شرکت ساز و کشت جهت انتخاب فن گلخانه تماس بگیرید.