ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

تجهیزات کشت گلخانه

صفحه اصلی > تجهیزات کشت گلخانه
اشتراک گذاری:

مزایای استفاده درست از تجهیزات کشت به روز و مدرن:

- کاهش زمان تولید به علت استفاده درست از این تجهیزات
- افزایش تعداد محصول در واحد سطح
- بالا رفتن کیفیت محصولات


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 3 / 5. تعداد: 2

تجهیزات گلخانه خانگی ، تجهیزات گلخانه هیدروپونیک ، لیست تجهیزات گلخانه هیدروپونیک ، تجهیزات سازه گلخانه ، فروش تجهیزات گلخانه شیراز ، لوازم گلخانه اصفهان ، سایت فروش تجهیزات گلخانه ای ، بورس لوازم گلخانه تهران ، قیمت تجهیزات کشت گلخانه
توضیحات
نقد و بررسی

تجهیزات گلخانه خانگی ، تجهیزات گلخانه هیدروپونیک ، لیست تجهیزات گلخانه هیدروپونیک ، تجهیزات سازه گلخانه ، فروش تجهیزات گلخانه شیراز ، لوازم گلخانه اصفهان ، سایت فروش تجهیزات گلخانه ای ، بورس لوازم گلخانه تهران ، قیمت تجهیزات کشت گلخانه

امروزه داشتن تجهیزات کشت گلخانه ای به روز و واردات این تجهیزات یکی از نیاز های اساسی هر گلخانه می باشد. زیرا هرچه این تجهیزات به روزتر و مدرن تر باشند، کیفیت محصول و راندمان تولید نیز افزایش می یابد.

گیاهان در مناطقی که گرمسیر هستند رشد می کنند. اما در مناطق سرد سیر مشکل می توان گیاهان را پرورش داد. الان با استفاده از مکان های مسقف مثل گلخانه ها می توان در هر فصلی انواع گیاهان را کشت کرد.

همچنین استفاده از لوازم و تجهیزات مناسب نیزبه منظور آماده سازی شرایط محیطی جهت رشد محصولات اهمیت ویژه ای دارد.

رشد مناسب گیاهان لازمه ی ایجاد فراهم کردن شرایط مطلوب از نظر دما، رطوبت، نور، خاک و… می باشد. فراهم آوردن این شرایط برای رشد و نمو گیاهان گلخانه ای نیازمند داشتن تجهیزات مناسب است.

سیستم تهویه در گلخانه ها یکی از مهمترین تجهیزات می باشد. زیرا بi وسیله ی این سیستم می توان دمای محیط گلخانه و رطوبت نسبی را به منظور رشد مناسب گیاهان به حد مطلوبی رساند. وظیفه ی این سیستم کاهش حرارت و رساندن هوای تازه به گیاهان است.

مزایای استفاده درست از تجهیزات کشت به روز و مدرن

 • افزایش تعداد محصول در واحد سطح
 • بالا رفتن کیفیت محصولات
 • کاهش زمان تولید به علت استفاده درست از این تجهیزات

مزایا استفاده درست از تجهیزات کشت

انواع تجهیزاتی که نقش مهم و اساسی در تولید و بازدهی بهتر محصول دارند شامل موارد زیر می باشد:

 • تجهیزات کشت گلخانه که در سازه ی اصلی و پوشش آن بکار می روند.
 • فن سیرکوله و اگزاست فن ها.
 • تهویه رطوبتی گلخانه.
 • تجهیزات مربوط به سیستم سرمایشی.
 • تجهیزات مربوط به تجهیزات گرمایشی، هیترها و بخاری ها.
 • تجهیزات آبیاری مدرن.
 • استفاده از نورهای مصنوعی.
 • بسترهای کشت گیاهان.

به طور کلی می توان گفت که، تجهیزات کشت گلخانه ای برای کاشت محصولاتی که به صورت طبیعی شرایط رشد مانند، نور، دما، رطوبت و… را ندارند کاربرد دارد. اگر محصولاتی با کیفیت و بازده ی بالا می خواهید، باید تجهیزات مدرن و به روز در گلخانه ی خود استفاده کنید. این تجهیزات قیمت های متفاوتی نیز دارد.

عبارت تجهیزات گلخانه ای به تمامی دستگاه ها و لوازمی گفته می شود که همه آنها برای یک هدف و آن هم نگهداشتن شرایط مطلوب برای رشد گیاهان و محصولات کشاورزی می باشد، تمرکز می کنند.

تجهیزاتی مثل، گرمایش، تهویه، آبیاری، روشنایی، گلدان ها، بسترهای کشت و کودها همگی در گلخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

تهویه

یک تجهیز مهم در گلخانه ها، سیستم تهویه می باشد. خیلی از گلخانه ها به تهویه دائمی متکی هستند. بطور مثال، فن ها از رایج ترین تجهیزات تهویه ای محسوب می شوند که از آنها به منظور گردش هوای داخل گلخانه استفاده می کنند.

آبیاری

از تجهیزات کاربردی دیگر در گلخانه سیستم آبیاری می باشد. در ساده ترین شکل سیستم آبیاری امکان دارد، یک شلنگ باغی جهت آب دادن به گلها باشد. اما در گلخانه ها سیستم های پیچیده آبیاری که شامل، آب پاش هایی که از سقف آویزان هستند یا به صورت قطره ای مورد استفاده قرار می گیرند. البته به وسیله تایمرهایی می توان تعداد دفعات آبیاری را نیز کنترل کرد.

تجهیزات کشت گلخانه

کنترل شرایط آب و هوا

در گلخانه ها کنترل کردن شرایط آب و هوایی یک امر مهم محسوب می شود و این مسئله را می توان با بخاری یا هیترها در داخل محیط گلخانه کنترل کرد. این هیترها دارای ترموستات هایی هستند که دما را مرتب بررسی می کنند.

نوع دیگری از تجهیزات گلخانه ای برای کنترل آب و هوا، استفاده از مه پاش ها و یا رطوبت سازهایی است که وظیفه تامین رطوبت لازم جهت رشد محصولات را بر عهده دارند.

بسترهای رشد

بسترهایی مانند، کودها، محسط کشت، گلدان ه، سموم دفع آفات و کنترل بیماری ها همگی از تجهیزاتی هستند که در جهت رشد محصولات بکار می روند. این ها به پرورش دهندگان گلخانه این اجازه را می دهد که تمامی شرایط لازم جهت رشد و دفع آفات را کنترل نمایند.

از تجهیزات دیگر گلخانه ای که بسیار به کمک پرورش دهندگان گلخانه آمده شامل، بیل، شلنگ، ماله ها، سمپاش ها، بطری های اسپری کننده و چرخ دستی ها می باشند.

تجهیزات هیدروپونیک

این تجهیزات شامل، گردش آب پیشرفته که به وسیله تجهیزات نظارت بر توزیع آب و مواد غذایی همراه است، تا سبب حفظ غلظت مناسب مواد غذایی در محلول هایی که به گیاهان می رسد، بشود.

تجهیزات هیدروپونیک در بسیاری گلخانه های مدرن و تجاری جایگاه خاصی پیدا کرده است.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “تجهیزات کشت گلخانه

 • جواد گفت:

  سلام خسته نباشید، لطفا در زمینه تهیه یک سیستم مه پاش برای گلخانه من را راهنمایی کنید.

  • باسلام و احترام
   عرض شود برای نصب و راه اندازی سیستم مه پاش گلخانه نیاز به اطلاعاتی مثل، نوع کشت،میزان رطوبت مورد نیاز،طول و عرض گلخانه، ارتفاع گلخانه،تعداد دهنه و… می باشد.
   در صورت نیاز به سیستم مه پاش با کارشناسان واحد فروش در سازوکست تماس بگیرید.