تهویه گلخانه خانگی ، تهویه گلخانه در تابستان ، تهویه گلخانه در زمستان ، قیمت فن تهویه گلخانه ، محاسبه ضریب تهویه در گلخانه ، فن مناسب برای گلخانه ، هوادهی گلخانه ، دستگاه تهویه گلخانه

فراهم ساختن محیطی مناسب برای رشد محصولات از اصول مهم در گلخانه می باشد. از اصول طراحی خوب گلخانه، بهره مندی و ذخیره انرژی تابشی خورشید و مناسب ترین سیستم تهویه گلخانه در جهت بهره گیری از محصول نهایی می باشد.

برای برقراری تعادل آب و هوایی در گلخانه هایی که از نور خورشید استفاده می کنند، سیستم تهویه بسیار توصیه شده است. داشتن یک تهویه خوب سبب بالا رفتن کیفیت هوا برای رشد بهینه محصولات می شود. علاوه بر این تهویه گلخانه به تامین دی اکسید کربن در جهت انجام فتوسنتز گیاهان کمک زیادی می کند.

وظیفه تهویه گلخانه در تابستان  

سازه گلخانه وظیفه ی ذخیره سازی انرژی خورشید در طول روز را دارد. اگر در فصل تابستان باشید، این ذخیره سازی سبب گرم شدن بیش از حد نسبت به محیط خارج گلخانه خواهد شد و در صورتی که یک سیستم تهویه مناسب داخل گلخانه نباشد، گرمای زیاد باعث پژمرده شدن گیاهان می شود.

نقش اگزاست فن در تهویه گلخانه

در فصل گرما خنک کردن محیط گلخانه بدون داشتن تهویه کار دشواری است. اگزاست اگزاست فن گلخانه این قابلیت را دارد که ظرف 1 الی 3 دقیقه دمای گلخانه را کاهش دهد و سبب جایگزینی هوای تازه شود. روشن کردن فن اگزاست به مدت 1 دقیقه در گلخانه های کوچک و 3 دقیقه برای گلخانه های بزرگ کافی می باشد.

گیاهان به هوای تازه نیاز دارند. به همین دلیل بکار گیری تجهیزاتی مثل، فن های سیرکوله گلخانه و فن هایی که دارای سرعت متغیر باشند تا از اتلاف گرما جلوگیری کنند ضروری است.

گیاهان به هوای تازه نیاز دارند. به همین دلیل بکار گیری تجهیزاتی مثل، فن سیرکوله گلخانه و فن هایی که دارای سرعت متغیر باشند تا از اتلاف گرما جلوگیری کنند ضروری است.

یک گزینه کم هزینه برای تعویض هوا در گلخانه

با استفاده از دریچه های فرعی یا دریچه هایی که در بام گلخانه قرار دارند می توان هوای تازه را برای گیاهان به ارمغان آورد. یک مزیتی که این دریچه ها دارند، قابلیت باز نمودن حتی در فصل زمستان می باشد.

یکی دیگر از روش های جابجایی هوا درب های اتوماتیک است و می توان شوک دمایی را با استفاده از این درب ها کاهش داد. توصیه ای که ما  برای شما داریم ، نصب فن های سیرکوله است. به این دلیل که فن سیرکوله هوایی را که در یک نقطه جمع شده  است به گردش در می آورد و مانع از تجمع هوای سرد یا گرم در یک نقطه از گلخانه می شود و سبب خروج هوای کهنه از دریچه های سقفی نیز می گردد.

تهویه گلخانه خانگی ، تهویه گلخانه در تابستان ، تهویه گلخانه در زمستان ، قیمت فن تهویه گلخانه ، محاسبه ضریب تهویه در گلخانه ، فن مناسب برای گلخانه ، هوادهی گلخانه ، دستگاه تهویه گلخانه

نقش پد سلولزی در تهویه هوای گلخانه

پد سلولزی هم در خنک سازی محیط گلخانه و هم در تامین رطوبت بسیار نقش پر رنگی دارد. ترکیب چند خنک کننده مثل، پد سلولزی و مه پاش بسیار در خنک کردن محیط گرم گلخانه تاثیر گذار هستند.

گیاهانی وجود دارند که در مناطق گرم و مرطوب رشد پیدا می کنند، اما در مورد تمام گیاهان صادق نمی باشد. اگر می خواهید در فصل تابستان اقدام به خرید محصول برای گلخانه خود نمایید باید شرایطی مانند، تهویه، دمای خارج از گلخانه و میزان رطوبت را در نظر داشته باشید.

در صورت نیاز به مشاوره در جهت انتخاب فن های گلخانه ای به منظور تهویه گلخانه ی خود، همین امروز با کارشناسان سازوکشت تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.