ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

کود جلبک دریایی

صفحه اصلی > کود جلبک دریایی
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت کود جلبک دریایی پودری
توضیحات
نقد و بررسی

در اینجا به توضیح کود جلبک دریایی پودری چیست و بررسی قیمت کود جلبک دریایی پودری میپردازیم.

کود جلبک دریایی چیست و تخمین قیمت کود جلبک دریایی پودری:

روش تولید کود جلبک دریایی پودری با استفاده از مواد ارگانیک صورت می گیرد. و گستره بالایی از مواد مغذی مورد نیاز برای مراحل رشد گیاه را در دسترس قرار می دهد. کود جلبک دریایی کاملا تجدید پذیر است و قابلیت برداشت را بدون هیچگونه آسیب رسیدن بر طبیعت دارد. مزیت های بیشمار کود جلبک دریایی باعث شده است. برای تمام گیاهان مفید واقع شود. متاسفانه با وجود همه فواید آن باز هم استفاده این کود مورد بی اقبالی قرار گرفته است.

منبع تامین کود جلبک دریایی

همانطور که می دانید محل زندگی جلبک دریایی در دریاها و درون دریاچه ها می باشد. رنگ آنها شامل سه طیف قرمز، سبز و قهوه ای است که جلبک های سبز رنگ را در عمق های کم می شود. پیدانمود و قرمز رنگ ها را بیشتر در قسمت های عمیق می شود پیدا کرد. جلبک قهوه ای رنگ بیشتر جهت تولید کود استفاده شده و برای پیدا کردن آن می توان به محدوده زیست دونوع جلبک قبلی مراجعه کرد.

لازم به ذکر است که برای تولید کود جلبک دریایی از یک نوع جلبک که میزان رشد آنها به چیزی در حدود 50 متر طول میرسد، استفاده می کنند.

محصولاتی که از جلبک دریایی تولید می شوند در مواردی مانند، مواد غذایی، تولید دارو، خوراک دام و همچنین تحت عنوان ماده اولیه برای صنایع مختلف مورد مصرف قرار می گیرند. اهمیت استفاده از کود جلبک دریایی آنجایی آشکار می شود. که از عصاره آن در صنعت کشاورزی به دلیل کاهش در میزان مصرف انواع کود شیمایی استفاده می شود. زیرا در نهایت سبب تولید محصولاتی کاملا ارگانیک می گردد.

کود جلبک دریایی دارای عناصر با ارزشی مثل، نیتروژن، فسفر، روی، منیزیم و… می باشد و استفاده از آن می تواند مستقیما تاثیر مثبتی روی میزان رشد محصولات بگذارد.

 • برای اطلاع از قیمت کود جلبک دریایی پودری با ما تماس بگیرید.

قیمت کود جلبک دریایی پودری

جلبک های ریز

ریز جلبک ها در حقیقت در زمره موجودات میکروسکوپی تلقی شده و قادر به انجام فتوسنتز نیز می باشند. که این عمل انرژی خورشید را تبدیل به انرژی شیمیایی نموده و در اختیار سایر موجودات داخل آب می گذارند.

نحوه تولید کود جلبک دریایی مایع

برای تهیه کود مایه جلبک دریایی در مرحله اول انواع جلبک ها را شستشو داده و سپس خشک و آسیاب کرده و در نهایت با فرآوری موادآسیاب شده کود جلبک دریایی مایع را بدست می آورند. کود جلبک دریایی مایع را هم به صورت محلول پاش و هم به صورت خاکی می توان مورد مصرف قرار داد.

مزیت های استفاده از کود های جلبک دریایی

کود جلبک دریایی دارای خواص بسیاری است که تنها می توانیم به مواد محدودی از آن اشاره نماییم که شامل:

 • بکار گیری کود جلبک دریایی در زمان کاشت سبب بهبود جوانه زنی گیاه می شود.
 • با قرار دادن ریشه قلمه ها در آن رشد ریشه دهی آنها افزایش پیدا کرده و درصد موفقیت را بالا می برد.
 • استفاده از کود جلبک دریایی در مراتع سبب بهبود جذب عناصر غذایی و کیفیت در محصول نهایی می گردد.
 • سبب افزایش در جذب مواد مغذی شده و افزایش عملکرد محصول را به دنبال دارد.
 • اگر از کود جلبک دریایی استفاده نمایید به مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی و انواع بیماری ها کمک بسیاری می کنید.
 • سبب جلوگیری از هجوم آفات و بیماری به دلیل افزایش مقاومت گیاه می شود.
 • با خیال راحت می توانید از کود جلبک دریایی در باغهای ارگانیک استفاده نمایید زیرا این نوع کودها قادرهستند تا عناصر ریز مغذی را به شکل کلاته در اختیار گیاه بگذارند.
 • سبب بهبود میزان تهویه خاک می گردند.

 نکته! برای اطلاع از مزایا و قیمت کود جلبک دریایی پودری تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

زمان مصرف کود جلبک دریایی پودری

در صورتی که 10 روز قبل از اقدام به برداشت میوه از کود جلبک دریایی استفاده نمایید، سبب افزایش در میزان ماندگاری محصول می گردد و اگر برای گل های شاخه بریده نیز 2 روز قبل از برداشتشان اسپری گردد. سبب بهبود میزان ماندگاری آنها می شود.

بهترین شیوه استفاده از کود جلبک دریایی پودری چیست ؟

درست است که اکثر کشاورزان برای تغذیه گیاهان استفاده از روش تغذیه ریشه ای را انتخاب می کنند. اما بهترین شیوه بکارگیری از کود جلبک دریایی روش محلول پاش می باشد. زیرا با توجه به تحقیقات صورت گرفته 10 الی 20 درصد میزان تاثیرگذاری این روش بیشتر از استفاده خاکی است.

در حقیقت در صورتی که کود به شکل ذرات بسیار ریز بر روی گیاه اسپری گردد. گیاه آن را پس از روز دوم مورد استفاده قرار می دهد و سریعا جذب گیاه می شود. نکته حائز اهمیت دور کردن آفاتی مانند مگس سفید پس از اسپری کود جلبک دریایی بر روی برگ هاست که مشاهده شده است.

مقدار مصرف کود جلبک دریایی پودری

 • گیاهان زراعی: 750 الی 1000 گرم در هکتار
 • درختان میوه: 750الی 1200 گرم در هزار
 • محصولات گلخانه ای : 750 الی 1200 گرم در هزار
 • چمن: 10 گرم در 4 لیتر آب در ازای 500 متر مربع
 • مراتع: 300 الی 600 گرم در هکتار

برای استعلام قیمت کود جلبک دریایی پودری بامشاوران فروش ما تماس بگیرید.

ترکیبات ریز مغذی موجود در کود جلبک دریایی

جلبک دریایی در گنار عناصر مغذی زیر مواد مغذی مورد نیاز گیاه را فراهم می کند.

 • نیتروژن کل 0.7 درصد
 • فسفر 0.2 درصد
 • پتاسیم 17 درصد
 • 17 نوع اسید آمینه 4.4 درصد
 • مانیتول 4 درصد
 • اسید آلژنیک 10 درصد
 • ماده آلی کل 65 تا 75 درصد

باید بدانید که تمام این عناصر جهت رشد و نمو گیاهان ضروری به شمار می آیند.  همچنین کود جلبک دریایی دارای 70 نوع ماده معدنی است. علاوه بر آن شامل 3 هورمون سیتوکینین، بتائین و اکسین است. که این هورمون ها بسیار برای گیاهان حیاتی به شمار می آیند.

قیمت کود جلبک دریایی پودری

قیمت کود جلبک دریایی پودری با در نظر گرفتن حجم زیاد موجود در بسته بندی و کیفیت بالای آن بسیار به صرفه است. به علت شرایط موجود در بازار و نوسانات شدید در بازار قیمت دقیقی برای کود جلبک دریایی نمی توان مشخص کرد. لذا برای خرید کود جلبک دریایی پودری و اطلاع از بهترین کود جلبک دریایی با مشاوران واحد فروش در سازوکشت تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط