ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

فیلتر هیدروسیکلون

صفحه اصلی > فیلتر هیدروسیکلون
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

انواع فیلتر هیدروسیکلون و قیمت آن
توضیحات
نقد و بررسی

فیلتر هیدروسیکلونبرای آشنا شدن هرچه بیشتر با عملکرد و ویژگی های دستگاه هیدروسیکلون و قیمت فیلتر هیدروسیکلون ، با ما در این مقاله همراه باشید.

به هر فرآیندی که به موجب آن ناخالصی‌ های آب و ذرات معلقش از آن گرفته شود، عملکرد فیلتر شدن گویند. این عمل باعث بهبود کیفیت آب خواهد شد. که برای تأمین آب صنعتی، آبیاری، نوشیدن و حتی انجام تفریحات در آب مورد استفاده قرار می‌ گیرد. تصفیه آب باعث جدا شدن آلاینده‌ ها و ذرات معلق از آن خواهد شد. تا برای کاربری مورد نظر آماده شود.

در این راستا آبیاری کشاورزی یکی از فرآیند هایی است . که برای مناسب سازی آب در آن از فیلترهای مخصوصی استفاده می‌ شود.یکی از این نوع فیلترها، فیلتر هیدروسیکلون می‌ باشد.

قیمت فیلتر هیدروسیکلون

فیلتر هیدروسیکلون چیست؟

فیلتر هیدروسیکلون که با نام سیکلون هم در بازار شناخته می‌ شود. دستگاه هیدروسیکلون دستگاهی است  برای جدا کردن مواد جامد از مایعات. یک دستگاه ماسه‌ گیر که ابزاری بسیار ساده و کاربردی است . برای جداکردن مواد زائد و جامدات از آب. دستگاه هیدروسیکلون با هدف جداسازی و حذف کردن ذرات ماسه از آب و جلوگیری از ورود آن‌ها به شبکه‌ های توزیع و همچنین سیستم‌ های آب و فاضلاب بکار برده می‌ شود. کاربری ویژه این دستگاه در جداسازی ذرات ماسه و البته ذرات ساینده موجود در آب چاه یا آب رودخانه‌ ها است.

وجود مواد ریز و ذرات معلق موجود در آب مثل ذرات ماسه، نه تنها باعث ایجاد نارضایتی در مصرف کنندگان می‌ شوند.  بلکه موجبات آلودگی آب را فراهم کرده و سبب فرسایش پمپ‌ها و سیستم‌ های لوله‌ کشی موجود نیز می‌ گردد.

فیلتر هیدروسیکلون چگونه کار می کند؟

دستگاه هیدروسیکلون در اصل بر مبنای اختلاف وزن مخصوص موجود در ذرات معلق آب، به علاوه نیروی گریز از مرکز که توسط فشار ورودی آب ایجاد شده. جداسازی ذرات جامد را از سطح مایع براحتی انجام می‌ دهد. هیدروسیکلون‌ هیچگونه عضو متحرکی نداشته. هزینه نصب و نگهداری بسیار کمی دارد . و استفاده از آن بسیار راحت است. فیلتر هیدروسیکلون به غربالگری ذراتی می‌ پردازد. که وزن مخصوص آن حداقل 1.5 برابر آب است (مانند شن، ماسه، شیست و غیره).

فیلتر هیدروسیکلون چگونه کار می کند

ویژگی های فیلتر هیدروسیکلون

هیدروسیکلون‌ بدون اینکه به انرژی الکتریکی نیاز داشته باشد.  برای تأمین افت فشار ناچیز، همچنین انجام آسان عمل حذف ذرات شن و ماسه از آب چاه‌ها، رودخانه‌ها و آب‌های سطحی و البته حذف کردن ذرات جامد موجود در جریان آب برگشتی کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی، استفاده می‌ شود.

هیدروسیکلون به دلیل پاسخدهی بالا یعنی چیزی در حدود 95  درصد در حذف کردن ذرات معلق و سهولت نصب و بهره برداری بسیار راحت و همچنین قیمت مناسب، جایگاه خاصی در سیستم‌های موجود تصفیه و آبرسانی پیدا کرده‌ است. پاسخدهی هیدروسیکلون‌ در صورتی که شرایط مساعد باشد و فشار مناسب نیز اتخاذ شود. به قدری است که ذرات تا اندازه 75 میکرون را شناسایی و حذف می‌ کند.

در اصل این دستگاه براساس نیروی گریز از مرکز کار می‌ کند. یعنی زمانی که آب به داخل دستگاه هیدروسیکلون هدایت می‌ شود. از قسمت کناری وارد و به دلیل اختلاف چگالی که بین ذرات و آب موجود است، موجبات خروج آب تمیز را بواسطه چرخش از قسمت بالایی فراهم می‌ کند . و سپس ذرات و ناخالصی‌ ها از قسمت زیرین خارج می‌ شوند.

هرچه قطر فیلتر هیدروسیکلون کوچکتر، قدرت و توان جداسازی بیشتر و کارایی دستگاه بالاتر خواهد بود. این دستگاه در طرح‌ های بلند مخروطی نیز طراحی شده.   که مدعی این موضوع می‌ باشد . که با ذرات کمتر از 5 میکرون بازده بسیار بالایی دارد. قطر كوچكی دارد اما ظرفيت سيال آن بسیار پايين است. هیدرسیکلون‌ یک قسمت استوانه‌ ای دارد . و یک قسمت مخروطی که آب در ابتدا به قسمت استوانه‌ ای آن وارد شده و سپس با فشاری که از پمپ به آن وارد می‌ شود.  به چرخش در می‌ آید تا دانه ها را وارد قسمت مخروطی کند و به قسمت پایینی منتقل گرداند.

هدف استفاده از فیلتر هیدروسیکلون‌

هدف از استفاده فیلتر هیدروسیکلون این است که جدا سازی ذرات جامد معدنی را انجام دهد. در کارخانجات صنعتی که منبع تأمین آب از چاه یا آب‌ های سطحی است، ذرات جامد معدنی موجود در آب یک مشکل اساسی به حساب می‌ آید. از اینرو وجود این ذرات جامد برای تأسیسات و دستگاه‌ هایی که بطور مستقیم با آب کار می‌ کنند. خسارات سنگینی به بار می‌ آورد. برای حذف مواد جامد آب ورودی به تأسیسات، به دستگاهی نیاز داریم که جداسازی این جامدات را به راحتی انجام دهد. و هیدروسیکلون این توانایی را دارد که ذرات جامد موجود در آب را از آن جدا کند.

هدف استفاده از فیلتر هیدروسیکلون

سهولت عملکرد دستگاه هیدروسیکلون‌

هیدروسیکلون‌ ها تجهیزات پیچیده و خاصی در خود ندارند و هیچگونه ابزار الکتریکی برای آن‌ ها تعبیه نشده. از اینرو توانایی آن را دارند که بدون هزینه نگهداری در مورد استفاده قرارگیرند. و برای مدتی طولانی کارایی داشته باشند. دامنه طراحی و کارکرد هیدروسیکلون‌ ها وسیع است.  و بر حسب شرایط موجود می‌ توانند به صورت موازی و یا سری با یکدیگر قرار بگیرند. قسمت فوقانی دستگاه هیدروسیکلون به لحاظ هیدرولیکی بنحوی طراحی شده که براحتی باعث اعمال نیروی گریز از مرکز بر سیالات می‌ شود.

نگاهی فیزیکی به فیلتر هیدروسیکلون

قسمت پایینی دستگاه فیلتر هیدروسیکلون مخزنی دارد که ذرات جدا شده از آب در آن جمع‌آوری شده و به صورت دوره‌ ای تخلیه می‌ شوند. دستگاه‌ های هیدورسیکلون در ظرفیت‌ های مختلفی از جمله 5 الی 300 متر مکعب در ساعت و با توجه به نوع سفارش مشتری، ساخته شده. و برای بهره بردن از آن‌ها در ظرفیت‌ های بزرگتر می‌ توان چندین دستگاه را بصورت موازی به کار گرفت.

هیدروسیکلون‌ ها چون عملکرد بسیار خوب و بالایی در جدا کردن ذرات ریز و معلق موجود در آب دارند. و به دلیل سهولت در نصب و بهره‌ برداری و همچنین قیمت مناسب، دارای جایگاه ویژه‌ ای در سیستم‌ های تصفیه آب می‌ باشند. در بدنه و ساختار اصلی دستگاه هیدروسیکلون از ورق فولادی استفاده شده و به منظور افزایش مقاومت دستگاه در برابر خوردگی، از قسمت داخلی توسط رنگ اپوکسی و از قسمت خارجی آن با رنگ روغنی بطور کامل پوشیده شده است. ضمنأ ناگفته نماند که دستگاه هیدروسیکلون فلنچ‌ ها و دریچه‌ های بازدید بی شماری نیز دارد.که با توجه به تناسب قیمت فیلتر هیدروسیکلون میتوان آن را به سهولت تهیه نمود.

انواع فیلتر هیدروسیکلون

نحوه کار دستگاه هیدروسیکلون‌

فیلتر هیدروسیکلون از قسمتی استوانه‌ ای شکل و قسمتی مخروطی تشکل شکیل شده که ابتدا آب مصرفی بواسطه لوله ورودی مماس بر بدنه وارد مخزن استوانه‌ ای آن شده . و سپس تحت تأثیر نیروی گریز از مرکز، ذرات معلقی که چگالی شان از چگالی آب بیشتر است، درست به سمت دیواره دستگاه هیدروسیکلون هدایت می‌ شوند. این دانه‌ ها در اثر نیروی ثقل که بواسطه وزنشان است . به سمت مخزنی که در انتهای مخروط سیکلون تعبیه شده رفته و در آنجا انباشته می‌ شوند.

دستگاه فیلتر هیدروسیکلون که یکی از سیستم‌های فیلتراسیون موجود در بازار است .به سبب قابلیت‌ و ویژگی‌ های خوبی که دارد بسیار مورد اقبال عموم قرار گرفته است.

نحوه کار دستگاه هیدروسیکلون‌قیمت فیلتر هیدروسیکلون

برای اطلاع از قیمت فیلتر هیدروسیکلون با کارشناسان مجموعه سازوکشت تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.