شمشاد زن

فروش شمشاد زن

در این مقاله ما قصد داریم به بررسی قیمت شمشاد زن و تعریف آن بپردازیم

شمشاد زن چیست؟

شمشاد زن ها(قیچی موتوری) بدون ایجاد آسیب به ساقه شمشادها، آنها را هرس می کنند. و در انواع برقی یا شارژی و بنزینی موجود هستند.

درتعریف شمشاد زن ها این را باید بگوییم که شمشاد زن در واقع جایگزین وسایل هرس ابتدایی مثل قیچی شده اند و چون شمشاد بعد از گذشت مدتی شکلی نا متوازن به خود میگیرد، باید آنها را هرس نمود.

وظیفه شکل دهی و تغییر شکل شمشادها و به نوعی زیباسازی ظاهری آنها بر عهده این دستگاه می باشد. شمشاد زن ها در انواع و اقسام مختلف و متنوعی در بازار موجود هستند که از خانگی گرفته تا حرفه ای آن، سبب ایجاد سرعتی مضاعف در هرس شمشادها و بالا رفتن کیفیت هرس شده است.

مکانیزم آن بدین شکل است که تیغه های آن در یک حرکت رفت و برگشتی و گیر انداختن شاخه ها در بین این تیغه ها سبب قیچی شدن شاخ و برگ های اضافی می گردد. بخش های اصلی در شمشاد زن عبارتند از،موتور، قسمت برش دهنده و واحدهای کنترل کننده.

انواع آن شامل، برقی، بنزینی و دستی می باشد. آنهایی که با نیروی برق کار می کنند دارای اندازه کوچکتر و بزرگترها شامل موتورهای بنزینی هستند. اگر به دنبال صدا و آلودگی کمتری هستید، شمشادزن برقی انتخاب مناسبی است.

شمشاد زن برقی

شمشادزن بنزینی و ویژگی های آن

 • وزنی کم و توان بالا
 • موتور آن باید قدرت مناسب را داشته باشد.
 • دوستدار محیط زیست و کمتر آلودگی ایجاد نماید.
 • دارای طراحی مناسب به منظور پایین آوردن زمان انجام کار باشد
 • ایمن و کم خطر برای کاربر باشد

در کل مدل بنزینی از یک موتور 1 اسب و تیغه های به شکل دو لبه تشکیل شده است.

مزیت مدل بنزینی این است که نیازی به برق ندارند و از موتوری با قدرت مناسب بهره می برند، از معایب مدل بنزینی هم می توان به آلودگی بالا و هزینه های زیاد تعمیر و نگهداری اشاره نمود.

ویژگی های شمشاد زن بنزینی

شمشاد زن دستی

این شمشادزن ها که نوعی قیچی شمشادزنی نیز هستند، جزو لوازم دارای قدمت بالا در کشاورزی می باشند. قیمتی پایین و در دونوع دسته تلسکوپی و دسته ساده تولید می شوند.

شمشاد زن برقی

همانطور که از اسمشان مشخص است، این شمشاد زن ها دارای یک موتور که با نیروی برق تقریبا 220 ولت کار می کنند و تیغه ای دولبه نیز دارند. همچنین وزن این مدل به نسبت نوع بنزینی آن کمتر است. برای استفاده در منازل و باغ های کوچک مناسب می باشد. مدل برقی دارای نوع شارژی هم می باشند که بدون کابل برق و قابلیت شارژ شدن دارند. مدل شارژی دیگر درد سرهای مدل برقی را نخواهد داشت.

شمشاد زن دستی

چند نکته در مورد ایمنی شمشاد زن ها

 • بازرسی منظم قبل انجام کار
 • هرگز در ارتفاع  استفاده نکنید
 • در زمان کار روبه جلو حرکت کنید در مکان های سر پوشیده استفاده نکنید
 • در زمان سوخت گیری برای دستگاه حتما آنرا خاموش نمایید
 • برای روشن نمودن آنرا روی زمین گذاشته و سپس اقدام به روشن کردن نمایید

انتخاب کدام شمشاد زن بهتر است؟

این محصول مدل های گوناگونی دارند که هر کدام ویژگی و کارکرد خاص خود را دارد. قبل از اینکه بگوییم کدام نوع این محصول از بقیه بهتر است، این را اضافه کنیم که از پر مصرف ترین و پر استفاده ترین  در تزیین فضای سبز اطراف زندگی ما، نوع بنزینی می باشد.

دلیل این امر هم سهولت در جابجایی، سوخت گیری راحت، عمر طولانی، عدم وجود سیم و کابل اضافی و توان بالای موتور از جمله دلایل کاربرد زیاد این دستگاه است. اما یک عیبی که نوع بنزینی این محصول دارند این می باشد که هزینه نگهداری بالایی دارند و تعمیر آنها پر هزینه تر به نسبت نوع برقی یا شارژی است.

در کنار این محصول نوع برقی آن مناسب کسانی است که بدون آلودگی و سبک می خواهند. نوع برقی از وزنی کمتر و هزینه نگهداری پایینی برخوردار است. البته عیوبی هم دارد مانند، نیاز به برق و محدودیت زمانی در استفاده از جمله این محدودیت هاست.

قیمت شمشاد زن:

شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت شمشاد زن با واحد فروش مجموعه تماس حاصل نمایید.

چگونگی استفاده از شمشاد زن

چگونگی استفاده از شمشاد زن

قبل از انجام هر کاری و روشن نمودن شمشاد زن باید از لوازم حفاظت فردی استفاده نمایید. سپس دستگاه را روشن نمایید، که در این مورد نوع برقی و بنزینی با یکدیگر متفاوتند. در نوع بنزینی می توانید با استفاده از یک طناب مخصوص که در دستگاه تعبیه شده است، آنرا روشن کنید و در شمشاد زن های برقی برای روشن کردن دستگاه از دکمه استارت تعبیه شده می توانید به این منظور استفاده کنید.

بعد از روشن نمودن دستگاه سعی کنید آنرا به دور از خود نگه داشته و به شکل برش سطحی این عمل را انجام دهید. البته از یک باغبان دارای تجربه هم می توانید کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

  Call Now Button