ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

آبپاش مخفی شونده فضای سبز

صفحه اصلی > آبپاش مخفی شونده فضای سبز
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

تفاوت آبپاش مخفی شونده با سایر آبپاش های مورد استفاده در کشاورزی و باغداری
توضیحات
نقد و بررسی

آبپاش مخفی شونده فضای سبز

در این نوشتار به ما همراه باشید تا در مورد آبیاری فضاهای سبز توسط آب پاش مخفی شونده و انواع آبپاش فضای سبز بیشتر بدانید.

یکی از مشکلات باغبانانی که مسئولیت اداره فضاهای سبز را بر عهده دارند آبیاری منظم و مرتب فضاهای سبزی است که باید آبیاری کنند.حتماً تابه‌حال پیش آمده که از کنار پارک و یا یک مکان که فضای سبزی دارد رد شده باشید و آبپاشی که در این زمین‌ها مشغول آبپاشی است شما را خیس کرده باشد. به این آب‌پاش‌ها در اصطلاح فنی، آبپاش مخفی شونده اطلاق می‌گردد و خود دارای انواع مختلف است. این آب‌پاش‌ها انقلابی را در صنعت تجهیزات آبیاری قطره‌ای فضا سبز ایجاد کرده است. .

شاید بد نباشد که قبل از هرگونه توضیح درباره آبپاش مخفی شونده فضای سبز، درباره اهمیت آبیاری در فضای سبز صحبت شود.  برای داشتن یک فضای سبز زیبا،‌ نیاز به خاک مساعد، نور کافی و البته آبیاری خواهیم داشت. شاید به طور کلی نتوان گفت که کدامیک از این موارد دارای اهمیت بالاتری است. اما آن چیزی که برای ما مسلم است، نقش حیاتی این عوامل در طبیعت می باشد.

ما در این مقاله به لزوم آبیاری یکنواخت و همچنین نقش مهم  آبپاش مخفی شونده فضای سبز خواهیم پرداخت.

سیستم آبیاری مخفی شونده چیست ؟

آبپاش مخفی شونده چیست

آب‌پاش‌های مخفی شونده،گروهی از آب‌پاش‌ها  هستند که در زمین‌هایی که دارای چمن و یا فضای سبز هستند کار گذاشته می‌شوند و کار آبیاری زمین را انجام می‌دهند و خود دارای انواع مختلف چرخشی و… می‌باشند.این آب‌پاش‌ها خود دارای شعاع‌های مختلف پاشش می‌باشند که برحسب نیاز مشتری به او ارائه می‌گردد.

نحوه کار آبپاش فضای سبز چیست

اصل این آب پاش‌ها که همان‌طور که از نام آن پیداست مخفی است و در داخل زمین کار گذاشته می‌شوند و پس‌ازاینکه جریان آب را وصل کردیم در اثر نیروی وارد شده آب، از زمین خارج شده وعمل پاشش آب را انجام میدهد. این پاشش می‌تواند به صورت نیم دور، و یا تمام دور باشد. که همه قابل تنظیم هست.

فواید آبپاش فضای سبز مخفی شونده

آبپاش مخفی شونده با توجه به ماهیت خود، انقلابی عظیمی را در آبیاری فضاهای وسیع ایجاد کرده است. همین‌که به‌راحتی و با باز کردن شیر آب می‌توانیم به سرعت کل فضای سبز خود را با کمترین زحمت و جابه جایی تجهیزات آبیاری کنیم می‌تواند ازجمله بهترین فواید این قبیل آب‌پاش‌ها باشد.

این آبپاش‌ها همچنین نیاز به بسیاری از وسایل پیچیده و سنگین و حجیم آبیاری فضای سبز را حذف کرده‌اند و به‌راحتی در هر نقطه از زمین کار گذاشته می‌شوند و با چرخش نازل مخصوص آن‌همه فضای سبز ما آبیاری می‌شود.

ازآنجایی‌که در این روش با فشار آب به بیرون رانده می‌شود و در واقع تکنولوژی آن به این صورت است که نیازی نیست فشار آب را خودمان کم و زیاد کنیم بنابراین در مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه جویی قابل توجهی انجام می‌شود و در مدت زمان کوتاهی سطح زیادی از زمین و فضای سبز ما آبیاری می‌گردد.

بااینکه این آبپاش‌ها دارای فیلتر برای جلوگیری از خروج مواد جامد است ولی یکی از بهترین مزایایی که این روش آبیاری و این دستگاه مفید دارد این است که شما می توانید هر بخشی از آن یعنی نازل و بدن، را در صورت نیاز به صورت جداگانه خریداری نمایید و نیاز نیست که همه آن را به صورت مجموعه‌ای خریداری کنید.

خرید آبپاش مخفی شونده

برای خرید آبپاش مخفی شونده لازم است تا ابتدا برآورد دقیقی از فضایی که باید آبیاری کنید داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی در خصوص آبپاش  داشته باشید.

این آبپاش‌ها دارای نازل‌های مختلف جهت پاشش های مختلف، انواع قابل چرخش با درجه های مختلف چرخش از 40 تا 360 درجه هست.

آبپاش مخفی شونده چیستلزوم استفاده از سیستم آبیاری پیشرفته

زمانی که فضای سبز ما به یک باغچه کوچک معطوف شود، خیلی نیازی به سیستم آبیاری حس نمی شود. اما زمانی که درباره فضای سبز بزرگ و وسیع صحبت می‌ کنیم، قطعا آبیاری به روش سنتی با شیلنگ و امثال آن، یک فرآیند سخت و طاقت فرساست. همچنین باید در نظر داشت که آبیاری به روش سنتی به صورت یکنواخت انجام نمی شود. همین موارد باعث می شود که نقش سیستم آبیاری به شیوه امروزی پررنگ تر جلوه کند.

سیستم آبیاری در سال های اخیر

طی چند سال اخیر، برای آبیاری فضای سبز، از ادوات زیادی استفاده شده که دارای تنوع زیادی هستند. به طور کلی آبیاری به روش معمول و همچنین مخفی شونده صورت می گیرد.

آبیاری به روش معمول به این معناست که باغبان به صورت روزانه، انواع شیلنگ،‌ اتصالات، آبپاش ها و نازل های مختلف را در جای مناسب نصب می کند. این کار زمان زیادی از فرد گرفته و باعث خستگی مستمر می شود. بعد از پایان زمان آبیاری، همه این ابزارها جمع شده و در روز بعد مجددا مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از بزرگترین معضلات این روش، استهلاک قطعات است. چرا که به صورت روزانه بارها جابه جا می شود.

آبپاش مخفی شونده فضای سبز، اقدامی مدرن و منطقی

روش دوم آبیاری به وسیله آبپاش مخفی شونده فضای سبز است. برای این کار لوله ها و آبپاش ها درون زمین دفن می شوند. در این شرایط، باغبان صرفا به صورت روزانه اقدام به باز کردن شیر آب کرده و عملکرد صحیح آن سیستم را مورد بازبینی قرار می دهد. آبیاری به صورت کاملا برنامه ریزی شده و به صورت صحیح انجام شده و ادوات و ابزار دچار استهلاک ناشی از جمع آوری نخواهند شد.

مزیت های استفاده از آبپاش مخفی شونده فضای سبز

اولین مزیت استفاده از آبپاش مخفی شونده فضای سبز، توکار بودن تجهیزات و زیبایی منطقه در زمان آبیاری است. استفاده از این سیستم به این معناست که شما دیگر شاهد حضور انواع شیلنگ ها و اتصالات در فضای باز نخواهید بود.

یکی از مهم ترین ویژگی های این سیستم، مخفی شوندگی بخش آبپاش و نازل در زمان خارج از آبیاری است. این آبپاش ها در زمان آبیاری از حفره خود خارج شده و بعد از اتمام فرآیند آبیاری، دوباره به درون حفره باز می گردد. لذا در اثر ضربه دچار شکستگی نمی شود. این اتفاق در پارک ها و فضای سبزی که بیشتر محل عبور افراد است، پیش می آید و آبپاش مخفی شونده فضای سبز یک راه حل ساده برای این منظور می باشد.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از آبپاش مخفی شونده فضای سبز، آبیاری برنامه ریزی شده و یکنواخت است. همین موضوع می تواند تاثیر زیادی بر سلامت فضای سبز داشته باشد.

آیا آبپاش مخفی شونده فضای سبز مضراتی هم دارد؟

اگر بگوییم خیر،‌ پاسخ درستی نداده‌ایم. در واقع هیچ سیستمی در دنیا بدون عیب نیست. آبپاش مخفی شونده فضای سبز در کنار همه فواید خود، دارای نقص هایی نیز می باشد.

یکی از مهم ترین مشکلات این سیستم، نصب و راه اندازی آن می باشد. در ابتدا برای نصب این سیستم لازم است که مسیر لوله کشی کاملا کنده شود. لذا در هنگام نصب کمی ظاهر فضای سبز، مخصوصا بخش هایی که در آن چمن وجود دارد، تحت تاثیر قرار می گیرد. اما بعد از نصب مشکل حاد دیگری وجود نخواهد داشت.

 

دسته بندی آبپاش مخفی شونده فضای سبز

انواع آبپاش فضای سبز

 1. آبپاش با نازل اسپری

این نازل برای آبیاری به شکل بارانی و مه پاش بوده و برای آبیاری فضای سبز با وسعت کم مورد استفاده قرار می گیرد. لذا اگر فضای سبز کوچکی دارید، می توانید از این مدل برای آبیاری استفاده نمایید. این مدل برای استفاده در گلخانه ها نیز مناسب می باشد.

 1. آبپاش با نازل گردان

این مدل برای فضاهای گسترده و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این آبپاش ها در یک حرکت دورانی اقدام به آبیاری یکنواخت فضا کرده و تمامی محیط اطراف به یک اندازه آبیاری خواهند شد. البته یک نکته بسیار مهم در باره نازل چرخان این است که این مدل، خود دارای دسته بندی متفاوتی است. لذا برای آبیاری یک فضا، باید نازل را بر حسب متراژ انتخاب نمایید. چرا که همه نازل های گردان دارای قدرت پرتاب آب یکسانی نیستند.

جنس آبپاش مخفی شونده فضای سبز

آبپاش مخفی شونده فضای سبز در برندهای گوناگونی تولید و در بازار موجود است. به طور معمول این محصولات از پلیمر و یا برنج ساخته می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های جنس این محصول، مقاومت بالا نسبت به ضربه و همچنین خوردگی می باشد.

محصولاتی در بازار وجود دارند که در برابر اشعه یو وی خورشید نیز دارای مقاومت بالایی بوده و برای فضاهایی که آفتاب شدیدی دارند مناسب است. لذا بهتر است این محصول را بر اساس فضای سبز مورد نظر خود خریداری نمایید.

آیا این محصولات دارای ویژگی های متناسب با جغرافیاست؟

بله

برای مثال محصولاتی تولید شده که برای مناطقی که دارای بادهای مداوم هستند به بازار عرضه شده است. چرا که باد می تواند مسیر پرتاب آب را تغییر دهد. در این شرایط این امکان وجود دارد که بخشی هایی از زمین دچار بی آبی شود. چرا که باد به صورت مستمر مسیر آب را تغییر می دهد.اما محصولاتی تولید شده است که پرتاب آب را حتی در شرایط وجود باد، به صورت یکنواخت انجام داده و همین موضوع باعث بالا رفتن کیفیت آبیاری خواهد شد.

آبپاش با نازل اسپریکلام آخر

ما سعی کردیم به صورت بسیار جامع و کلی درباره  آبپاش مخفی شونده فضای سبز صحبت کرده و معایب و مزایای آن را بشناسیم. قطعا این سیستم دارای بخش های متنوع دیگری است که در سایر مقالات به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “آبپاش مخفی شونده فضای سبز

 • سعید نوروزی گفت:

  سلام وقت بخیر سوال من اینه که از آب پاش مخفی شونده برای چه محصولاتی بهتر است استفاده کنیم؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   از آبپاش مخفی شونده بیشتر برای آبیاری گیاهان، زمین های زراعی،فضای سبز دارای چمن و درختان استفاده می شود اما باید در نظر داشته باشید که برای آبیاری محصولی مثل کاهو اصلا مناسب نیست.