ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

فن سیرکوله گلخانه

صفحه اصلی > فن سیرکوله گلخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت فن سیرکوله گلخانه
توضیحات
نقد و بررسی

فن سیرکوله گلخانه

اگر هوا در گلخانه گردش نداشته باشد و تهویه درگلخانه نامناسب باشد، باعث آسیب به گیاهان گلخانه واز بین رفتن آنها می شود. هوای گرم به علت سبک بودن به سمت بالای گلخانه رفته و هوای سرد که سنگین تر می باشد به سمت پایین و نزدیک سطح گیاه می رود، به همین منظور از فن سیرکوله گلخانه استفاده می کنیم.

مهم ترین علت استفاده از فن سیرکوله در مرغداری و گلخانه این است که هوای گرم و سردی که در یک نقطه جمع شده است را به گردش دربیاوریم و باعث شویم که دما، رطوبت، اکسیژن و دی اکسید کربن را به حد متعادل برسانیم.

همچنین دفعات تجدید هوا در گلخانه هایی که از هواکش سیرکوله استفاده می کنند بدلیل اینکه هوای داخل گلخانه به طورمداوم سیرکوله می شود بیشتر است.

فن های سیرکوله گلخانه در قطرها و سایز های مختلفی از جمله، 40 ، 50 و 60 سانتی مترموجود می باشند. قدرت جابجایی هوای فن های سیرکوله 4200 متر مکعب برساعت است و تعداد پره های بکاررفته در فن گردش هوای گلخانه 3 ، 4 ، 6 ، 9 پر با الکتروموتور تک فاز rpm1400  و یا الکتروموتور سه فازمی باشد.

روش جایگذاری فن سیرکوله مرغداری و گلخانه

در گلخانه هایی که کوچک هستند فن های سیرکوله را در امتداد قطرها و مخالف همدیگر قرار میدهیم اما در گلخانه های بزرگ فن های سیرکوله در وسط طول ها قرار می گیرند، البته در گلخانه هایی که کوچک اند و جنبه ی تجاری ندارند بطور معمول یک عدد در هر گوشه کافی می باشد.

مکان قرار گیری فن سیرکوله 

به صورت صحیح فن سیرکوله گلخانه را در مکان هایی که توده هوایی در آنجا جمع می شود، قرار می دهند. در گلخانه های تکی، فن های سیرکوله در امتداد دیوار گلخانه نصب می شوند و در گلخانه های متصل به یکدیگر با در نظر گرفتن مرکز گلخانه شروع به نصب فن ها می کنیم.

ارتفاعی که فن های سیرکوله باید نصب شوند زیاد مهم نمی باشد اما، بهتر است که در بالای سر گیاهان قرار داشته باشد. برای اینکه دما در فن های سیرکوله بالا نرود و راندمان فن ها پایین نیاید لازم است هر از چند گاهی گرد و غبار موجود بر روی فن را تمیز نماییم.

فن سیرکوله گلخانه ، کوچک ، فن سیرکوله چیست ، فن سیرکوله مرغداری ، هواکش ، فروش ، قیمت ، تخفیف ، تولید کننده ، روش نصب فن سیرکوله ، نمایندگی ، فروش ، محاسبه

انتخاب فن سیرکوله گلخانه

همینطور که زمان در حال گذر بود و در تکنیکهای نصب و طراحی فن ها شاهد پیشرفت بودیم، سیستم فن های سیرکوله که در دسته تجهیزات گلخانه ای می باشد به یک ابزاری با ارزش و کارآمد برای تمام گلخانه دارانی تبدیل شده است که می خواهند گیاهانی با کیفیت تولید نمایند. هوایی که در گلخانه وجود دارد به علت اصطحکاک منسجم می شود. در این بخش به نکات مهم و کاربردی در انتخاب فن سیرکوله گلخانه اشاره شده است.

برای اینکه هوا در یک جا جمع نشود و در حرکت باشد نیاز به وارد کردن نیرو برای غلبه بر این اصطحکاک می باشیم. دقیقا کار فن های سیرکوله همین است که هوا را به حرکت در آورد و مانع از انسجام هوا در یک نقطه شود.

برای اینکه این عمل به خوبی انجام پذیرد، باید فن های سیرکوله درست انتخاب و در جای مناسب نصب شوند. وزن هوا سنگین است. به این صورت که ما در هر یک متر مربع در حدود 5 کیلو گرم هوا داریم.

اگر در یک گلخانه، تعداد 4 فن با ابعاد مناسب داشته باشیم در حدود 2 کیلومتر در ساعت می توانیم هوا را جابجا کنیم.

نکات مهم در انتخاب فن سیرکوله گلخانه

ظرفیت فن گردش هوای گرما

فرض می کنیم گلخانه ای مستطیلی شکل به ابعاد طولی 30 متر و عرض 20 متر داریم. طبق این اصل که ما در ازای هر متر مربع به 38 متر مکعب بر ساعت نیاز به جابجایی هوا داریم. بنابراین:

مساحت گلخانه =عرض × طول

متر مکعب بر ساعت = 38 × مساحت  m3

طبق فرمول گفته شده فوق، انتخاب فن سیرکوله گلخانه برای گلخانه ای که مثال زده شد به صورت زیر محاسبه می شود.

600 = 20 × 30 m2 مساحت متر مربع

22800= 38 × 600 m2 مساحت متر مربع

عدد بدست آمده نشان دهنده این است که هوا در گلخانه مورد نظر ما به میزان 22800 متر مکعب بر ساعت نیاز به جابجایی دارد.

فن های سیرکوله طوری طراحی شده اند که بتوانند در 24 ساعت شبانه روز و در 8 الی 9 ماه را سال روشن باشند. این فن ها به نوع خود قابلیت دائم کاری را دارا هستند. برای انتخاب هرچه صحیح تر فن سیرکوله گلخانه و فن اگزاست مشاوران فنی ما همواره آماده خدمت رسانی به شما هستند.

قبل از انتخاب فن سیرکوله گلخانه به چه نکاتی توجه کنید

کارایی هواکش گردش هوای گلخانه

 1. در گلخانه ها و مرغداری های بزرگ جهت جابجایی هوا و یکنواخت سازی اکسیژن و دی اکسید کربن بکار می رود.
 2. به دلیل اینکه از تغییرات ناگهانی هوا در گلخانه ها و مرغداری ها جلوگیری می کند. باعث رشد یکنواخت گیاهان و طیور وهمچنین افزایش بهره وری می شود.
 3. در مرغداری ها به دلیل وجود گاز آمونیاک و خطری که این گاز برای طیور دارد. با استفاده از فن سیرکولاسیون میتوان گاز آمونیاک را از وسط سالن به اطراف وسمت فن های تخلیه هدایت کرد. این فن با بیرون راندن گازها باعث تعدیل در هوای سالن های مرغداری می شوند.
 4. به دلیل اینکه در فصل زمستان سیستم خنک سازی و هواکش اصلی خاموش می باشد . سیستم گرمایشی بطور مرتب کار می کند، باعث تجمع هوای گرم در بالا و هوای سرد در پایین می شود .که برای گیاهان و بذرهای تازه جوانه زده مضر است. همچنین با تجمع هوای سرد در پایین سیستم گرمایشی فعالیت خود را دوچندان می کند. که موجب بالا رفتن مصرف سوخت و هزینه ها خواهد شد. در اینجا فن سیرکوله گلخانه با فعالیت خود باعث جابجایی هوای گرم و سرد میشود. در نتیجه متعادل سازی هوای گلخانه می شود که برای رشد یکنواخت گیاهان و طیور لازم است.
 5. در سالن های پرورش طیور و دامداری ها ، شاهد ایجاد گرد و غبار و آلودگی در محیط هستیم. نشر این آلودگی ها به بروز بیماری ختم می شود. بنابراین از فن سیرکوله جهت بهبود در تهویه استفاده می کنیم.
 6. فن های سیرکوله دایره ای شکل هستند. و در زیر سقف گلخانه ها و مرغداری ها نصب می شوند. که کارشان خارج کردن هوای گلخانه و مرغداری ها می باشد. فن های سیرکوله فاقد لرزش هستند و از تغییرات شدید رطوبتی جلوگیری می کنند. همچنین این فن ها با به گردش درآوردن هوای تازه موجب می شوند تا همه ی گیاهان از این هوا بهره مند شوند.

مشخصات فنی فن سیرکوله مرغداری و گلخانه

 • چیدمان فن سیرکوله گلخانه در بالا

 • جنس بدنه فن سیرکوله مرغداری و گلخانه

بدنه ی فن های سیرکوله از استیل ضد زنگ یا گالوانیزه ساخته شده است. که در برخی مدل ها جنس بدنه از آلومینیوم ساخته می شود و استحکام بدنه را بالا می برد.

 • جنس تیغه های پروانه

جنس تیغه های پروانه فن های سیرکوله از آلومینیوم و گاهی آهن ساخته می شود.

 • پایه های تنظیم جهت باد

در فن های سیرکوله پایه هایی در زاویه های مختلف قراردارد. که وظیفه آنها جلوگیری کردن از تکان های فن هنگام کارکردن است.

 • الکتروموتور فن سیرکوله گلخانه

الکتروموتورهای بکار رفته در هواکش سیرکوله گلخانه بصورت سه فاز و تک فاز ساخته می شوند . بدلیل اینکه در سالن های گلخانه رطوبت زیادی وجود دارد دارای عایق رطوبتی بالایی هستند.

تعداد پره
قطر پروانه بر حسب cm
قدرت الکتروموتور تکفاز
قدرت الکتروموتور سه فاز
آمپر تکفاز
آمپر سه فاز
هوادهی تکفاز m3/h
هوادهی سه فاز m3/h
5
40
180
180
0.7
0.4
3955
3920
5
50
380
414
1.7
0.8
7155
7395
5
60
700
780
3.1
1.5
10040
11000

فن سیرکوله در گلخانه با گلهای زرد

مزایا هواکش سیرکوله گلخانه

 1. وزن بسیار کم.
 2. راندمان هوادهی بالا.
 3. سهولت در نصب.
 4. اتصال الکتروموتور بر روی پروانه بصورت مستقیم.
 5. صدای ناچیز.
 6. ظاهر زیبا.
 7. کاهش سطح رطوبت در زمستان.
 8. بهبود دمای داخل گلخانه.
 9. سهولت بخشیدن به تنفس گیاهان و افزایش جذب co2.
 10. سرعت بخشیدن به تخلیه ی هوای گرم در فصل تابستان.
 11. جلوگیری از شیوع بیماری و سرعت بخشیدن در تعرق گیاهان گلخانه.
 12. سهولت در توزیع گرما درصورت استفاده از هیتر و بخاری.
 13. قابلیت جابجایی هوا در 15 مترجلوتر از فن سیرکوله و حتی 15 مترعقب تر از فن سیرکوله.
 14. با قابلیت شعاع پرتاب باد 40 الی 50 متری.
 15. باعمرمفید 12 سال.
 16. توری نصب شده درفن سیرکوله گلخانه ازپروانه درمقابل گرد وغبار محافظت می کند.

فن سیرکوله گلخانه نصب شده در سقف گلخانه

کاربرد فن سیرکوله مرغداری

از هواکش سیرکوله در گلخانه ها، مرغداری ها، دامداری ها، مکانهای عمومی، انبارها و کارگاه ها و سالن های پرورش قارچ می توان استفاده کرد.

علاوه بر اگزاست فن گلخانه استفاده از فن سیرکوله درگلخانه ها و سالن های پرورش طیور در فصل زمستان ضروری تر ازفصل تابستان می باشد. به این دلیل که با روشن کردن سیستم گرمایشی هوای گرم سبک تر از هوای سرد است. و به سمت سقف گلخانه می رود اما هوای سرد به دلیل سنگین بودن به سمت پایین می آید.که در این جا استفاده از فن سیرکوله گلخانه گلخانه سبب جابجایی هوای گرم و سرد شده و هوای محیط را یکنواخت می کند. زیرا وجود هوای گرم بسیار برای گیاهان گلخانه خطرناک بوده و سبب رشد آفات نیز می شود.

 

منابع : منبع 1

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


18 نظر درباره “فن سیرکوله گلخانه

 • کامبیز زارع گفت:

  سلام
  فرق فن سیرکوله مرغداری با گلخانه در چیست؟

  • iransazokesht گفت:

   با سلام
   به طور کلی فن های گلخانه تفاوتی باهم ندارند و تنها موردی که باعث تفاوت فن سیرکوله گلخانه و فن سیر مرغداری می شود میزان جابجایی هوا در این کاربرد ها می باشد.
   قبل از خرید این مدل فن ها حتما از کارشناسان مربوطه مشاوره لازم را کسب کنید

  • محمد گفت:

   سلام برای گلخانه ۶۰۰متری چند عدد فن میخواهد

   • مدیر فنی وبسایت گفت:

    باسلام و احترام
    با توجه به این موضوع که در ازای هر متر مربع نیاز به جابجایی هوا به مقدار ۳۸ متر مکعب بر ساعت هستیم، ابتدا طول گلخانه را در عرض آن ضرب کرده و سپس در عدد ۳۸ دوباره ضرب میکنیم. عددی که بدست می آید نشان دهنده مقدار جابجایی هوا به متر مکعب در ساعت است.
    جهت راهنمایی دقیق تر شما دوست عزیز میتوانید با مشاوران فنی مجموعه سازوکشت تماس حاصل نمایید.

 • شاهین گفت:

  برای کنترل دور فن از چه دستگاهی استفاده کنم

  • iransazokesht گفت:

   سلام وقت شما بخیر باشه دوست عزیز
   برای کنترل دور فن سیرکوله گلخانه می توان از اینورتر یا درایو کنترل دور استفاده کرد اما این نکته رو مد نظر داشته باشید که موتور استفاده شده روی فن سیرکوله حتما باید از نوع سه فاز باشد.

 • مجید جباری گفت:

  سلام . متنتون نکات خیلی کاملی داشت واقعا مرسی. ولی برای یک نفر که سواد محاسبات فن سیرکوله گلخانه رو نداره یکم پیچیدس.
  لطف میکنید به من راهنمایی کنید که برای محاسبات فن سیرکوله گلخانه گوجه فرنگی واقع در استان خراسان چه معیار هایی مهم تر هست.؟!
  با تشکر

  • iransazokesht گفت:

   با سلام و احترام
   برای محاسبات فن سیرکوله در بخش فنی سازوکشت از محاسبات کامل تهویه محیط های گلخانه ای استفاده می شود اما برای فهم بهتر این موضوع ، محاسبات قرار داده شده در سایت به ساده ترین شکل ممکن بیان شده است.
   برای محاسبات فن سیرکوله گلخانه به شکل سر انگشتی کافی است حجم گلخانه خود را بر حسب متر محاسبه کنید و سپس عدد بدست آمده را در عدد 38 ضرب کنید.
   در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید حتما با ما تماس بگیرید.

 • محمود کمالی گفت:

  سلام
  بسیار سپاسگذارم از توضیحات ولی انچه را که من باید بدانم این هستش که در سالن گلخانه با طول ۱۰۰ متر و عرض ۴۰ متر با ارتفاع ۳ متر چه تعداد فن لازم و نحوه چینش انها چگونه باید باشد ؟ اگر مقدور هست توضیح بفرمایید .

  • iransazokesht گفت:

   با سلام دوست عزیز
   طبق این فرمول که در ازای هر متر مربع ما به ۳۸ متر مکعب بر ساعت نیاز به جابجایی هوا داریم و طبق مساحت گلخانه شما و محاسبات انجام شده، شما به تعداد ۲۰ عدد فن سیرکوله گلخانه ۵۰ سانتی متری با ظرفیت هوای 7500 متر مکعب در ساعت نیاز دارید و نحوه چینش فن سیرکوله گلخانه هم به همانطور که در بالا آورده شده به صورت زیگ‌زاگی در مرکز طول گلخانه و روبروی همدیگر قرار می دهیم. در صورت مشاوره بیشتر در زمینه انتخاب و قیمت فن سیرکوله گلخانه با واحد فروش سازوکشت تماس بگیرید.

 • رضا گفت:

  سلام ببخشید
  یک گلخانه کوچک با عرض ۷ متر و طول ۱۵ متر و ارتفاع ۵.۵ متری داریم، ممنون میشم راهنمایی بفرماید باید کدوم مدل و اندازه ، فن سیرکوله هایی که موجود دارید تهیه کنم ؟
  فقط لطفا تکفاز باشد ممنونم

  • iransazokesht گفت:

   با سلام و احترام
   با تشکر از توضیحات کاملتون. برای گلخانه ها با کاربرد های عمومی به ازای هر متر مربع به 38 متر مکعب در ساعت جابجایی هوا نیاز است.
   با توجه به ابعاد گلخانه شما میزان 4000 متر مکعب در ساعت نیاز به جابجایی هوا دارید که با توجه به تکفاز بودن برق استفاده دو عدد فن سیرکوله گلخانه به ظرفیت 2000 متر مکعب در ساعت پیشنهاد می شود.
   برای دریافت آخرین قیمت فن سیرکوله گلخانه با بخش فروش سازوکشت تماس بگیرید.

 • پدرام گفت:

  سلام خسته نباشید من گلخونم ۹ سالن۹*۴۵*۸هست میخواستم بدونم چه فن سیرکوله ای باید بگیرم و یکی برای هر دهنه کافیه یا دوتا

 • محسن گفت:

  سلام مهندس من یک مرغداری دارم با ابعاد ۶۰۰ مترمربع در۳متر ارتفاع میخاستم بدونم چه تعدادی فن سیرکوله باید نصب کنم؟

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   می توانید با مراجعه به سایت ساز وکشت و یا سرچ نمودن محاسبه فن سیرکوله گلخانه ، طریقه محاسبه را ملاحظه نمایید و یا با مشاوران ساز و کشت تماس بگیرید

 • امیر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  عذرخواهی میکنم تعداد فن های سیرکوله مناسب یک گلخانه به سبک چینی به ابعاد 100 متر طول، 10 متر عرض و ارتفاع 4 متر رو لطف میکنید و اینکه از چه نوعی باید باشن فن ها؟ محصول هم خیار بوتی هستش و موقعیت مکانی گلخانه هم، گرم و خشک هستش

  • باسلام و احترام
   طبق این اصل که در ازای هر متر مربع به ۳۸ متر مکعب بر ساعت نیاز به جابجایی هوا داریم پس
   طول ×عرض × ۳۸
   طبق این فرمول و عدد بدست آمده ما متوجه میشویم که بیشینه ظرفیت جابجایی هوا چقدر است و تعداد فن سیر کوله را مشخص میکنیم.