ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

دستگاه بذر کار سینی نشاء

صفحه اصلی > دستگاه بذر کار سینی نشاء

قیمت دستگاه پر کننده سینی نشا - دستگاه بذر کار سینی نشاء

ابتدا قبل از پرداختن به دستگاه بذر کار سینی نشاء tray filler machine به مقدمه ای در مورد چگونگی کاشت بذر در سینی نشاء و قیمت دستگاه بذرکار سینی نشا به شما اطلاعاتی را می دهیم.

نحوه ی کاشت بذر در سینی نشاء

خاکی که به منظور کاشت نشاء بکار می رود باید بافتی یکنواخت داشته و از زهکشی مناسبی نیز برخوردار باشد. به این علت که سینی های نشاء دارای فضایی محدود هستند. خاکی که در این سینی ها مورد استفاده قرار می گیرد، باید غنی از مواد غذایی و مواد آلی باشد و گیاه را تا زمان انتقال به زمین اصلی تغذیه کند.

از جمله مناسب ترین بستر برای نشاء، خاک کوکوپیت پیت ماس می باشد. زیرا محیط متخلخلی دارد و اکسیژن به راحتی در بین خاک نفوذ می کند و سبب رشد راحت تر بذر می شود.

کاربرد دستگاه بذر کار سینی نشاء

ضد عفونی خاک مورد استفاده نشاء

خاکی که برای نشاء مورد استفاده قرار می گیرد باید از وجود قارچ ها و علف های هرز پاک سازی شود یا به نوعی استریل شود. همچنین شستشوی خاک به منظور از بین بردن نمک اضافی آن امری مهم می باشد.

برای ضد عفونی خاک ابتدا خاک را در ضخامت 30 سانتی متری بر روی نایلون یا سیمان پهن می کنند و سپس از موادی مانند، فرمالین 40 درصد، کاپتان 50 درصد، دیتان ام 45 و رزالاسیل، طبق دستورالعمل استفاده می کنند.

نحوه ی کاشت بذر در سینی های نشاء

هر سینی نشاء حدود 4 لیتر بستر کشت نیازمند است. پس از تهیه بستر مناسب کشت و ضد عفونی نمودن بستر و انتخاب بذر مورد نظر، محل نگهداری از بذر را فراهم می کنیم.

سپس 60 الی 70 درصد از حفره های سینی نشاء را از بستر کشت پر کرده و در 30 درصد باقی مانده بذر را می کاریم. بعد از آن تمامی حفره ها را پر می کنیم و آنها را آبیاری می نماییم.

مدت 3 روز قبل از اینکه نشاء را به زمین اصلی انتقال دهیم، باید از یک اسید آمینه مطمئن به صورت محلول پاشی استفاده نماییم. در کنار اسید آمینه از جلبک دریایی هم می توان استفاده کرد، زیرا بسیار کمک کننده است.

بد نیست بدانید دستگاه کاشت بذر سینی نشاء هم وجود دارد که عمل کاشت بذر در سینی نشاء را به صورت اتوماتیک انجام می دهد و در ادامه به آن اشاره کرده ایم.

 اجزاء دستگاه بذر کار سینی شاء

 اجزاء دستگاه بذر کار سینی نشاء

جهت کشت انواع بذر در سینی نشاء متناسب با نیازهای تولید نشاء گلخانه ای ساخته شده است. این دستگاه دارای ایستگاه های، خاک پر کن، واحد کارنده، میز واکاری، پوشاننده ثانویه بذر، آبیاری و دسته کن سینی می باشد. در واقع یک خط کاشت بذر تمام اتوماتیک است. که با توجه به تناسب قیمت دستگاه بذرکار سینی نشا میتوان این محصول را به سهولت تهیه نمود.

خاک پر کن

این واحد در دستگاه بذر کار سینی نشاء جهت پر کردن سریع بستر خاکی سینی های نشاء با دقت بالاست. مجهز به یک مخزن جهت بستر کشت و همزن می باشد و موجب ترکیب مناسب بستر انتخابی مثل کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و… می شود.

دارای یک مخزن جهت قرار دادن سینی ها به واحد خاک پر کن هدایت می شوند.

کارنده

این واحد از دستگاه بذر کار، مجهز به سوراخ زنی و کشت درامی می باشد که سرعت قابل توجهی دارد. این واحد در دستگاه دارای قابلیت کار با انواع سینی های نشاء مانند، فومی و یکبار مصرف را دارد. همچنین مقدار فشار دهی خاک بستر را تنظیم کرده و از استاندارد حرکت زنجیری حمایت می کند.

مزیت های دستگاه بذر کار سینی نشا

این دستگاه در هر ساعت 600 تا 1800 سینی را کاشت می کند و دارای قابلیت کاشت بذرهای روکش دار و غیر روکش دار را دارد.

پوشاننده ثانویه بذر

در این واحد سینی ها پس از عبور از واکاری وارد مرحله پوشاننده که خاک پوششی را روی سینی ها می ریزد می شوند. خاک ریخته شده توسط یک غلتک به آرامی سینی ها را پوشش می دهد.

آبیاری

قسمت آبیاری بعد از واحد پوشاننده ثانویه قرار گرفته که وظیفه اش آبیاری سینی های نشاء می باشد.این آبیاری جوری صورت می گیرد که هیچگونه فشاری روی خاک و بذر کاشته شده وارد نمی کند و محل قرار گیری بذر در سینی نیز جابجا نمی شود.

دسته کن سینی نشاء

عملکرد این واحد به این صورت است که سینی ها پس از گذراندن تمام مراحل قبل در آخر، وارد این مرحله شده و پس از آبیاری توسط دسته کن دستگاه دسته بندی می شوند و جهت انتقال آماده می گردند.

این دستگاه جزو بهترین خطوط تولیدی نشاء برای گلخانه هایی است که در تیراژ بالا اقدام به تولید نشاء می کنند.

مزیت دستگاه بذرکار سینی نشا

مزیت های دستگاه بذر کار سینی نشاء

 • سرعت و دقت زیاد هنگام کاشت انواع بذر روکش دار و بدون روکش
 • دارای دقت 99 درصدی در کاشت بذر
 • مصرف دقیق آب
 • بدون آلودگی در هنگام کاشت
 • بکارگیری نیروی انسانی کم
 • مانع از کار فرسایشی

قیمت دستگاه بذرکار سینی نشا

برای اطلاع از قیمت دستگاه بذرکار سینی نشا با کارشناسان مجموعه سازوکشت تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “دستگاه بذر کار سینی نشاء

 • اسد گفت:

  سلام فایده کار با این دستگاه چی هست یا چه مزیتی برای مصرف کننده دارد.

  • باسلام و احترام
   سوال خوبی کردید. باید بگم که در مرجله اول شما با استفاده از این دستگاه در وقت خود صرفه جویی میکنید به سبب سرعت بخشیدن به عمل کاشت بذر. همچنین از هدر رفت بذور تا حد قابل توجهی پیشگیری می کند و با نیروی انسانی کمتری هم کار کاشت بذر را انجام می دهید.