ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

کفپوش گلخانه

صفحه اصلی > کفپوش گلخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 4.5 / 5. تعداد: 2

توضیحات
نقد و بررسی

قیمت پلاستیک کف گلخانه یا کفپوش گلخانهدر این مطلب در مورد چند نوع کفپوش گلخانه  greenhouse flooring  به طور مختصر با شما صحبت خواهیم کرد. همچنین در مورد جنبه های مختلف مثبت و منفی هر یک و اینکه هر مدل چه ویژگی هایی دارند و قیمت کفپوش گلخانه را مورد بررسی قرار می دهیم.

آیا مهم است گلخانه کف سازی شود؟

در صورتی که قصد دارید محصولات خود را روی کف گلخانه رشد دهید، می توانید گلخانه خود را بر روی سطح خاک بسازید. البته اگر خاک کف گلخانه نرم است و با آبیاری گل آلود می شود، بهتر است که به ساخت فوندانسیون و کف سازی اقدام کنید. کفپوش گلخانه جزو اصلی  تجهیزات گلخانه  است که لازم است حتما در انتخاب آن دقت نمایید.

قیمت کفپوش گلخانه

انواع کف پوش گلخانه و خرید کفپوش گلخانه

کفپوش گلخانه سنگ ریزه

از جمله مناسب ترین گزینه ها می باشد. می توانید جهت پر نمودن پایه محیط های چوبی یا آجری از سنگ ریزه برای زهکشی استفاده کنید. 7 الی 10 سانتی متر سنگ ریزه در کف گلخانه مناسب می باشد.

کفپوش گلخانه چمنی

به دلیل اینکه فضای گلخانه باید مسطح باشد و هیچگونه پوشش گیاهی را شامل نباشد، کفپوش چمن مناسب نمی باشد. گیاهانی که شما پرورش می دهید نباید با رشد علف های هرز مخلوط شوند. استفاده از چمن برای کفپوش گلخانه باعث رشد علف های هرز می شود.

کف سازی گلخانه

کف سازی گلخانه

  1. سکوی بتنی

در صورتی که زیر سازی گلخانه خود را بتن ریزی کرده اید، می توان از آن به عنوان کفپوش گلخانه نیز استفاده شود. عمری طولانی دارد و فقط باید از زهکشی آن مطمئن شوید.

به راحتی تمیز می شود و قابلیت نیمکت گذاری نیز دارد.

  1. سنگ ریزه های زینتی دریایی

اگر بخواهید یک منظره زیبا در کف گلخانه خود ایجاد کنید و از آن لذت ببرید، سنگ ریزه های زینتی یکی از گزینه های جذاب می باشند. البته این مورد هزینه بر هم هست.

جهت ریختن سنگ ریزه ها باید از زهکشی آن اطمینان حاصل کنید. زیرا علف های هرز به راحتی در بین این سنگ ریزه ها قابل رشد هستند. قبل از ریختن سنگ ریزه برای کف گلخانه ابتدا ریشه علف های هرز را از خاک بیرون بکشید تا مانع رشد این علف ها شوید و یا با قرار دادن صفحه روی خاک و سپس ریختن سنگ ریزه ها روی این صفحه از رشد علف هرز جلوگیری کنید.

با کمک سنگ ریزه می توانید از ورود جوندگان جلوگیری کرده و نگهداری راحتی نیز دارد. امکان دارد سنگ ریزه ها زیر پا بلغزند که شما با کمک لبه دار کردن کف گلخانه با استفاده از چوب می توانید این مشکل را تا حدودی بر طرف نمایید.

کف پوش گلخانه  آجری

اگر می خواهید از آجر استفاده کنید، می توانید هم یک سکوی آجری جهت پایه های گلخانه درست کنید و یا کف پوش گلخانه خود را با آجر بسازید. البته برای گلخانه های با مساحت بزرگ باید ضخامت کف پوش را دو برابر کنید تا استحکام آن بالا رود.

آجر جدا از جذابیت می تواند در جذب آب و رطوبت کمک کننده باشد. به منظور ایجاد زهکشی می توانید آجرها را بر روی یک لایه ماسه نصب نمایید.

انواع کفپوش گلخانه

کفپوش گلخانه  وینیل

این کفپوش از پلی وینیل و پلی پروپیلن تشکیل شده است و بسیار بادوام و نصب آن راحت می باشد. این کف پوش مخصوص انواع گلخانه ها برای پرورش گیاهان ساخته شده است.

این نوع کف پوش دارای ساختار زهکشی مناسب می باشد و آب اضافی به راحتی تخلیه می شود. از مزیت این کفپوش می توان به ضد باکتریایی، ضد کپک، رطوبت و آنتی یو وی بودن اشاره کرد.

اما به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان از تخته های الواری و مالچ برای کف پوش گلخانه استفاده نکنید.

الوار علاوه بر اینکه خیلی سریع کپک می زند و بعد از مدتی پوسیده می شود، راه رفتن روی آن پس از مدتی دشوار می شود و سبب رشد بیماری ها و آفت ها شده که به گیاهان یا محصولات شما آسیب جدی وارد می کند.

کفپوش مالچ هم درست است هزینه کمتری دارد اما، نگهداری و تمیز کردن بسیار سختی دارد و نیاز به تعویض هر ساله را نیز شامل می شود. علاوه بر این کپک ها و حشرات به راحتی در آن نفوذ می کنند.

خرید کفپوش گلخانه

اگر برای کفپوش گلخانه خود دنبال یک گزینه ارزان و بادوام می گردید، استفاده از شن بر روی زمین ترکیبی مناسب به حساب می آید. زیرا مانع خوبی برای رشد علف های هرز می باشد و زهکشی خوبی دارد.

شما برای گلخانه خود از چه کفپوشی استفاده کرده اید؟ در بخش نظرات لطفا جواب های خود را ارسال کنید.

قیمت کفپوش گلخانه

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت کفپوش گلخانه و خرید کفپوش گلخانه با کارشناسان سازوکشت تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.