کنترلر آبیاری HUNTER

فروش کنترلر آبیاری Hunter هانتر

کنترلر آبیاری به دستگاهی گفته می‌ شود که سیستم آبیاری اتوماتیک، سیستم آبیاری قطره‌ ای، آب پاش‌ های فضای سبز، آب‌پاش‌ های مزارع و غیره را می‌ تواند به راحتی کنترل کند. در اصل این دستگاه‌ها تنظیم کننده فراوانی آبیاری، زمان شروع این عمل و طول زمان آن می‌ باشند. این سیستم‌ ها در انواع مختلف و با قابلیت‌ های متفاوتی مانند اندازه‌گیری رطوبت خاک و هوا، تنظیمات آبیاری بر حسب میزان بارندگی و غیره در بازار موجود می‌ باشندو ما د راین مقاله قصد داریم کنترلر آبیاری HUNTER را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، حتما مطلب زیر را مطالعه کنید.

کنترلر آبیاری HUNTER

کنترلر یا تایمر آبیاری هانتر در دو نوع مناسب برای فضای باز (Outdoor) و همچنین فضای بسته (Indoor) در دسترس کاربران قرار داده است. متفاوت بودن این دو تایمر indoor و outdoor از این جهت است که در سیستم بسته یا همان outdoor ، کنترلر از حسگرها اطلاعات عددی را دریافت می‌ کند که پیشتر از این آن‌ ها را تعیین و تنظیم کرده بودیم و سپس فرمان می‌ دهد به باز و بسته شدن شیر برقی، که این عمل خود باعث ایجاد تغییراتی در سیستم آبیاری خواهد شد. بعنوان مثال می‌ توان اینگونه مشخص کرد که اگر سنسور رطوبت زیر 20 % را نشان داد، شیر برقی شماره 3 بلافاصله کار خود را شروع کند.

در سیستم outdoor یا همان سیستم فضای باز، تمام دستورات از قبل مشخص شده و به کنترلر ابلاغ می‌ شوند. برای مثال می‌ توان گفت که ساعت 12 هر روز شیربرقی شماره 5 به مدت 1 ساعت قطعه 6 را آبیاری کند. به همین دلیل این کنترلر بی‎ نیاز از نصب یک حسگر (سنسور) دما، رطوبت و همچنین تابش خورشید و غیره می‌ باشد. از اینرو این کنترلر باید دوباره تنظیم شود، چون نمی‌ تواند در برابر تغییرات محیطی و اقلیمی پاسخی دریافت کند. این سیستم تقریبا نسبت به بقیه سیستم‌ ها ارزان‎تر است و همینطور انعطاف پذیری بالاتری نیز دارد.

 

مدل‌های پرکاربرد برای کنترلر آبیاری HUNTER :

کنترلر هانتر سری XC

کنترلر هانتر سری Pro-C

کنترلر هانتر سری NODE-100

کنترلر هانتر سری ACC 99D

 

کنترلر هانتر مدل XC (سنسور آبیاری هوشمند)

کنترلر هانتر مدل XC توانایی و قابلیت این را دارد که از دو، چهار و هشت ایستگاه در مدل‌های مختلف را دارد و می‌ تواند با انرژی خورشیدی سازش داشته باشد. این کنترلر امکان آن را فراهم می‌ کند که به پمپ، به عنوان شیر اصلی جریان فرمان بدهد. این کنترلر هم برای مکان‌ های کوچک و هم برای مکان‌ های بزرگ قابل استفاده است. براحتی 3 برنامه بر روی این سیستم آبیاری هوشمند نصب می‌ شود. این دستگاه قابلیت کنترل شدن حتی از فاصله 300 متری را به واسطه ریموت کنترل دارد که اگر قرار باشد با این روش کنترل شود، دیگر نیازی به سیم‌کشی نمی‌ باشد و کار با رویه‌ ای سریع پیش می‌ رود.

 

کنترلر آبیاری اتوماتیک هانتر Pro-C

این کنترلر چون از قابلیت انعطاف‌ پذیری بالایی برخوردار است، از محبوب‌ ترین‌ ها و قوی‌ ترین کنترلر‌ها در صنعت به حساب می‌ آید. دو نوع ثابت و مدولار دارد و زمانی که مساحت کاربری مورد نظر شما سطح وسیعی نباشد، بسیار مقرون‌ به‌ صرفه و مفید خواهد بود. آبیاری با این کنترلر به صورت کاملا اتوماتیک و طبق نیاز روزانه گیاه انجام می‌ شود.

 

کنترلر آبیاری هانتر NODE-100

این کنترلر مناسب زمانی است که حفاری برای کابل‌ کشی مابین کنترلر و شیرهای برق ممکن نیست. با باطری‌ های 9 ولتی کار می‌ کند و به شما این امکان را می‌ دهد تا بتوانید از شیرهای برقی در موارد آبیاری خانگی تا مکان‌ هایی که بزرگ و پیچیده هستند، استفاده کنید. در اماکنی که سیستم قدرت مورد نظر ما محدودیت دارد، این کنترلرها بسیار هوشمندانه عمل می‌ کنند. تعدد قابلیت برنامه‌نویسی در این کنترلر، آن را به کنترلری فشرده و در عین حال قوی و انعطاف‌پذیر بدل کرده‌است.

 

کنترلر آبیاری هانتر ACC 99D

در مکان‌ هایی که مساحت کاربری مورد نظر ما زیاد و وسیع است و فواصل شیرهای برقی نیز از یکدیگر زیاد است، از این کنترلر استفاده می‌ شود. این دستگاه تنها با دو رشته کابل مخصوص هانتر، می‌ تواند با هزینه‌ ای بسیار پایین تر و تا فاصله‌ های طولانی هم شیرهای برقی و هم ایستگاه‌ های آبیاری را کنترل کند. در این کنترلر آبیاری هانتر اضافه کردن یک ایستگاه جدید بسیار راحت و سریع است و به حفر گودال کمتری نیاز دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله با معرفی کنترلر‌ها و بطور اختصاصی کنترلر برند هانتر و همچنین با بررسی انواع مختلف آن در عملکرد، سعی بر آن داشتیم که این سیستم را به شما معرفی کنیم تا هرچه بهتر و راحت‌تر و با دیدی بازتر، بتوانید کنترلر مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

    Call Now Button