ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

تجهیزات و ادوات کشاورزی

صفحه اصلی > تجهیزات و ادوات کشاورزی

قیمت ادوات کشاورزی

در این مقاله قصد داریم به معرفی تجهیزات کشاورزی پرداخته و اجزا و قیمت ادوات کشاورزی  یا قیمت ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی را مورد تحقیق و بررسی قرار دهیم.

اره موتوری

اره موتوری یا همان اره زنجیری یکی از ادوات مهم کشاورزی است. این دستگاه با قابلیت حمل می باشد و شامل یک تیغ اره که یک زنجیر دندانه دار که این زنجیر هم روی نوار راهنمای قابل چرخش قرار میگیرد، شکل گرفته است. اره زنجیری ها دارای انواع موتورهای بنزینی، الکتریکی و یا دیزلی می باشند. از اره موتوری یا زنجیری برای برش الوار و درختان مختلف استفاده می شود.

قیمت تجهیزات و ادوات کشاورزی
اره زنجیری

برگ جمع کن موتوری دمنده مکنده

یکی دیگر ار ادوات کشاورزی برگ جمع کن است که به دمنده و مکنده نیز معروف هستند برای جمع آوری برگ های ریخته شده روی زمین استفاده می شود. برگ جمع کن ها در دونوع دمنده که هوارا با فشار زیاد به خارج هدایت می کنند و مکنده که هوا را با فشار زیاد به داخل مکیده و برگ های جمع شده را درون کیسه تعبیه شده می ریزند موجود هستند. همچنین دمنده مکنده موتوری در توان های متنوع از 1 اسب الی 5.5 اسب در بازار موجود می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص برگ جمع کن موتوری روی کلمه کلیک کنید تا به صفحه مد نظر بروید.

تیلر

تیلر جزو ادواتی است که مسئولیت تبدیل خاک سفت زمین های زراعی به خاکی نرم و آماده برای کاشت محصولات را دارا می باشد. در واقع تیلر برای عملیات خاکورزی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه تیلرها در عرض های 80 الی 155 موجود هستند، بنابراین عملیات شخم زنی را در همین عرض ها و در عمقی بین 7 تا 40 سانتی متری انجام می دهند. تیلرها به لحاظ سوخت به دو دسته بنزینی و گازوئیلی تقسیم بندی می شوند و شامل دنده سبک و دنده سنگین هستند.

 جهت خرید و استعلام: قیمت تیلر دیاموند ،قیمت تیلر کاما ، قیمت تیلر یانمار با ما تماس بگیرید.

چاله کن

بعضی اوقات کشاورزان یا باغبانان برای کاشت درخت و محصولات خود نیاز به حفر گودال دارند. اما اینکه حفر گودال در قطر زیاد و عمق بالا باشد نیاز به صرف انرژی و نیروی انسانی طاقت فرسا است. به همین دلیل جای خالی چاله کن ها احساس شد. امروزه چاله کن جزوه ادوات مهم کشاورزی برشمرده میشود. بنابراین ساخت چاله کن های مختلف از جمله بنزینی که با سوخت بنزین کار میکرد و یا چاله کن دستی و موتوری آغاز شد. کاربرد های چاله کن شامل، حفر چاله برای نصب میله و فنس کشی و یا کوددهی و کاشت نهال می باشد.

  • برای نحوه خرید و قیمت چاله کن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.
قیمت ادوات و ماشین آلات کشاورزی
چاله کن

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ادوات و تجهیزات کشاورزی ، agricultural equipment با ما تماس بگیرید.


چمن زن

دستگاه چمن زن جزو ابزارهایی محسوب می شود که به منظور کوتاه نمودن ساقه گیاهانی مثل چمن در اندازه مشخص کاربرد دارد. چمن زن دارای یک یا چند تیغه می باشد که تامین قدرت برای تیغه ها به 3 شکل مختلف صورت می گیرد.

  • با استفاده از نیروی دست باغبان
  • از طریق نیروی الکتریکی موتورهای برقی
  • از طریق موتورهای بنزینی

برای جوابدهی به سوالاتی نظیر: چمن زن چیست و نمایندگی فروش چمن زن تراکتوری روی آن کلیک کنید.

چوب خرد کن

چوب خردکن دستگاهی است که برای تبدیل تنه درختان، برگ و سرشاخه ها به خاک اره، خرده های چوب و… مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه چوب خرد کن دارای مدلهای متنوع و گوناگونی است که با در نظر گرفتن نیاز مصرف کنندگان تولید می شوند. از چوب خردکن ها برای بازیافت ضایعات گیاهی و باغی که برای به استفاده در آوردن مجدد آنها نیار به سرعت عمل و صرفه جویی در هزینه و زمان دارد بکار گرفته می شود. موارد استفاده بازیافت چوبی شامل، مرغداری ها، کودهای گیاهی، بستر کشت قارچ و… می باشد.

قیمت ادوات کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی
چوب خرد کن

دروگر

دروگر در حقیقت عمل درو محصولات را در زمین های شیبدار و مسطح انجام می دهد. از دروگرها برای قطع علف های هرز و برداشت علف های خشک هم می توان استفاده کرد. طرز کار آنها بوسیله وارد نمودن نیروی ضربه ای و برشی به ساقه گیاهان است. با استفاده از دروگرها در هزینه های کارگری و زمان برداشت محصول صرفه جویی قابل توجهی می شود. محصولاتی مانند، برنج، گندم، جو، یونجه، گیاهان پاکوتاه و… را بوسیله دروگر می توان درو کرد. توان موتور در دروگرها از 5.5 اسب بخار تا 15 اسب بخار متغیر است.

پوست کن گردو

در جهان امروز شاهد تولید تجهیزات به روز و کارآمد در تمام زمینه ها هستیم. یکی از همین صنایع که ورود تجهیزات مدرن در آن سبب سهولت و سرعت بخشی در کارها شد صنعت کشاورزی می باشد. از جمله دستگاه مدرن و کارآمدی که می توانیم نام ببریم دستگاه گردو پوست کن است. این دستگاه علاوه بر پوست گردو برای پوست کنی انواع آجیل نیز مناسب می باشد. اجزای تشکیل دهنده پوست کن گردو شامل، رنگ استاتیک کوره ای، بدنه آهن، الکتروموتور تسمه ای، شاسی پروفیل و چرخ متحرک می باشد. همچنین قیمت دستگاه گردو پوست کن باتوجه به مخزن آن متفاوت میباشد

گردو شکن یا فندق شکن

با توجه به اینکه شکستن پوست گردو و فندق یا هر نوع آجیل دیگر یک فرآیند سخت و زمان بر است، به همین دلیل دستگاه های گردو شکن یا فندق شکن تولید و روانه بازار گردید. این دستگاه ها در سایزهای مختلف وجود دارند و مناسب برای مصارفی مثل صنعتی، نیمه صنعتی و یا خانگی می باشند. مغز آماده شده بوسیله دستگاه گردو شکن یا فندق شکن بسیار با کیفیت، بهداشتی و با کمترین شکستگی یا ترک خوردگی است. یکی از پرمصرفهای بازار دستگاه گردو شکن برقی میباشد

ردیف کار یا خطی کار

دستگاه های ردیف کار یا خطی کار برای کاشت بذر با فاصله کم و روی یک خط مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین با در نظر گرفتن میزان عمق کاشت خطی کارها را به دو دسته دیم و آبی کار تقسیم بندی می کنند. دستگاه های خطی کار با توجه به نوع کاشت محصولاتی مثل، کاشت لوبیا، سیر، نخود و… تولید گردیده اند.

قیمت ادوات کشاورزی
روتیواتور

روتیواتور

روتیواتور یا تیلر دوار جزو ادواتی است که در زمین های کشاورزی به منظور شخم زنی مورد استفاده قرار میگیرد. روتیواتور سبب حفظ رطوبت خاک و در نتیجه جلوگیری از اتلاف بی رویه آب می شود. روتیواتور اگر برای زمین های کوچک استفاده شود بر روی تیلر و اگر برای زمین های وسیع زراعی بخواهد بکار رود بر پشت تراکتور سوار می شود و در آماده سازی زمین های کشاورزی،؛از بین بردن علف های هرز، از بین بردن لارو های حشرات در خاک و … موثرند.

  • اگر میخواهید در ارتباط با روتیواتور چیست بیشتر بدانید روی کلمه مد نظر کلیک کنید تا به صفحه آن بروید.

ریک یونجه یا ریک خورشیدی

ریک یونجه میله های فنری می باشد که به شکل مورب قرار گرفته اند و با استفاده از نیروی کششی تراکتور چرخیده و علوفه ها را از یک سمت جمع آوری کرده که در نتیجه به شکل ردیفی قرار می دهد. ریک خورشیدی یا ریک یونجه به دلیل اینکه هوا را در لابه لای علوفه به گردش در می آورد، مانع گندیدگی علوفه ها شده و پروسه خشک شدن علوفه ها را تسهیل می بخشد.

سم پاش

سم پاش یکی از وسیله هایی است که وظیفه اسپری نمودن مقدار مشخصی سم را به منظور از بین بردن انواع آفات محصولات در زمین های کشاورزی و باغات بر عهده دارد. از جمله انواع سم پاش می توان به سم پاش های دستی، شارژی، موتوری، پشتی موتوری، زنبه ای، پشت تراکتوری و… نام برد. سم پاش ها جدا از ایجاد سرعت در عملیات سم پاشی، سبب صرفه جویی در آن نیز می شوند.

قیمت ادوات کشاورزی - فروشگاه اینترنتی لوازم کشاورزی

فوگر حرارتی

اگر به دنبال از بین بردن آفات گیاهی مختلف برای محصولات خود هستید، یک راه حل آسان استفاده از پاشش سموم متنوع بوسیله سم پاش ها می باشد و یکی از دستگاه هایی که به شما کمک می کند از شر آفت های گیاهی مزاحم خلاص شوید و شاهد باروری محصولات خود باشید، فوگر حرارتی یا مه پاش گلخانه است.

شمشاد زن

از گذشته تا امروز بکار بردن شمشاد در کنار دیوارها و حفاظ ها به شکل وسیعی انجام می گیرد. در نتیجه کوتاه کردن و نظم بخشیدن به شمشادها نیز یک امر مهم تلقی می شود. پس به همین دلیل و با توجه به نیاز سرعت بخشیدن در امر کوتاه نمودن شمشادها از دستگاه شمشاد زن استفاده می شود. شمشاد زن ها در دونوع دستی و شمشاد زن موتوری موجود هستند. برای کارهای کم وسعت از شمشاد زن دستی و برای کارهای در حجم وسیع از شمشاد زن موتوری یا برقی استفاده می شود. که میتوان گفت قیمت شمشاد زن برقی کمتر است.

قیمت ادوات کشاورزی
شیکر درخت گردو

شیکر درخت گردو

به علت اینکه برداشت محصولاتی مثل، گردو، بادام، پسته و… خطرات زیادی دارد و حتی خطر جانی نیز ممکن است به همراه داشته باشد مانند سقوط از درخت و آسیب نخاعی، به همین سبب دستگاه هایی برای تکاندن و برداشت این محصولات وجود دارد که به شیکر درخت گردو یا گردو تکان و یا شیکر پشت تراکتوری معروفند. این تجهیز کشاورزی شیکر درخت در دو نوع گردو تکان و شیکر پشت تراکتوری تولید می شوند.

علف تراش

علف تراش یک تجهیزات مدرن در کشاورزی و باغبانی می باشد که جایگزین ادوات سنتی مثل، داس، قیچی یا اره شده است. از علف تراش به منظور برش، هرس علوفه، چمن، درو گیاهان، کندن علف های هرز و… استفاده می کنند. علف تراش از نظر نوع موتور به 2 دسته بنزینی و برقی تقسیم می شود. که میتوانید جهت اطلاع از قیمت علف تراش با شماره های ما تماس بگیرید.

قیمت ادوات و تجهیزات کشاورزی
علف تراش

کولتیواتور

در خصوص کولتیواتور چیست میتوان گفت در واقع یک ابزار ثانویه در خاکورزی به حساب می آید و قابلیت نصب روی تراکتور را دارد. وظیفه اصلی کولتیواتور آماده سازی بستر خاک برای کاشت بذر است و سبب از بین رفتن علف های هرز نیز می شود. از مزایای آن می توان  به هوادهی خاک، آماده نمودن بستر برای کاشت بذر و نابودی علف های هرز اشاره نمود. این دستگاه از جمله ادوات رایج در کشاورزی با قیمت مناسب در سازو کشت موجود میباشد.

محلول فوگر حرارتی

محلول فوگر حرارتی یا مه ساز حرارتی، در ایجاد مه بصورت یکنواخت بسیار موثر است. در حقیقت با استفاده از مه تولید شده توسط محلول فوگر حرارتی می توان به شکلی یکنواخت بر تمام سطوح استفاده نمود. این محلول به نام واتر آید هم معروف است که یک ترکیب شیمیایی تمام خنثی می باشد.

نهر کن

نهر کن جزو ادواتی است که در کشاورزی برای ایجاد نهر یا جوی آب مورد استفاده قرار می گیرد. نهر کن شامل، دوخیش است که از پیشانی به هم متصل هستند و همزمان خاک را به راست و چپ هدایت می کنند. تیغه هایی مثلثی شکل دارای انحنا از وسط نهر کن را شکل می دهد. نحوه ی اتصال آن نیز به محور سه نقطه تراکتور است و تراکتور با کشیدن آن اقدام به ایجاد جوی می کند.

برای خرید و استعلام قیمت نهرکن با مشاورین سایت تماس بگیرید.

ادوات و تجهیزات کشاورزی چیست؟

قیمت ادوات کشاورز

قیمت ادوات و تجهیزات کشاورزی ،  agricultural equipment به عوامل مختلف بستگی دارد . نی توانید جهت اطلاع از قیمت ادوات کشاورزی یا ماشین الات کشاورزی با مجموعه سازوکشت تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.