ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09368580205  62999567

پد سلولزی گلخانه

صفحه اصلی > پد سلولزی گلخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 3 / 5. تعداد: 2

پد سلولزی ، گلخانه ، مرغداری ، با کیفیت ، خرید ، فروش ، قیمت ، وارد کننده ، ساز و کشت ، سازوکشت ، تولید کننده ، فن و پد گلخانه ای
توضیحات
نقد و بررسی

پد سلولزی - پد سلولزی گلخانه - سیستم پد و فن گلخانه

به صفحه ها ی  ضخیم موج دار دراندازه های مختلف که  غالبأ ازجنس کاغذ کرافت هستند پدسلولزی  می گویند. از این کاغذ معمولأ به عنوان الگو در خیاطی ها نیزاستفاده می شود که در ساخت آن از درخت کاج وبامبو و کنف استفاده می کنند. در این مقاله علاوه بر  ذکر نکات مهم که دانستن آن در هنگام خرید پد سلولزی گلخانه مفید است در مورد مدل ها و قیمت پد سلولزی گلخانه نیز توضیحات مفیدی ارائه شده است. و همچنین مجموعه ساز و کشت علاوه بر فروش پد سلولزی گلخانه میتواند مشاوره کامل در خصوص سیستم پد و فن گلخانه  و قیمت پد سلولزی  به شما ارائه دهد.

قیمت پد سلولزی گلخانه - سیستم پد و فن گلخانه

پدسلولزی به  عنوان سیستم سرمایش در گلخانه ها استفاده می شود. پدها برروی قاب آلومینیوم یا گالوانیزه دربالا یا پایین مستقرشده اند. پد سلولزی مشابه پوشالهای کولرهای آبی می باشد، با این تفاوت که بازده پدسلولزی بیشتر از پوشال است.

نمای نزدیک و واضح پد سلولزی گلخانه

پد سلولزی چیست؟

در جواب این سوال که پد سلولزی گلخانه greenhouse cellulose pad چیست باید گفت، سیستم پد و فن گلخانه یا همان پدسلولزی، یک سیستم سرمایشی جهت خنک کاری گلخانه ها و مرغداری ها درمناطق گرم وخشک می باشد. طرز کار سیستم پد و فن بدین ترتیب است که، دراین سیستم هوای گرم و خشک توسط فن اگزاست مکنده ازروی پدها عبورکرده و به بیرون رانده می شود. سیستم پد و فن ( پد سلولزی گلخانه ) یکی از موثرترین سیستم ها جهت خنک کردن محیط گلخانه ها و مرغداری ها درمناطق خشک و نیمه خشک می باشد.

به دلیل اینکه اساس کار این سیستم پدسلولزی رطوبتی می باشد به آن خنک کننده رطوبتی  نیزگفته می شود. پدها به طورمداوم توسط لوله هایی که دربالای آنها قرارگرفته اند و آب را برروی پدها می ریزند، مرطوب می شوند. و همینطورسایزآنها از 4/1.1 اینچ وطول آن نیزاز 15  متر نباید بیشترباشد.

نحوه قرارگیری پد و فن گلخانه ای

پد سلولزی ، گلخانه ، مرغداری ، با کیفیت ، خرید ، فروش ، قیمت ، وارد کننده ، ساز و کشت ، سازوکشت ، تولید کننده ، فن و پد گلخانه ای

پدهای سلولزی به صورت عمودی روی دیوارهای طولی و عرض گلخانه نصب می شوند. همچنین درهر 6 سانتی متر طول لوله با مته سوراخ شده که روبه بالا هستند تا عمل هوا گیری به راحتی انجام شود. همچنین در زیرپدهای سلولزی قابهایی جهت نگهداری آنها وجود دارد که آب اضافی را جمع نموده وسپس به مخزن آب  و سیستم بازمی گرداند.

درطرف مقابل پدها ، فن های اگزاست وجود دارد که به هنگام کار موجب خلاء نسبی درگلخانه و عبور هوا ازداخل پدهای سلولزی مرطوب می شود. عبور هوا ازاین صفحات مرطوب باعث تبخیر رطوبت شده و درنتیجه حرارت هوا را جذب می کند و باعث خنک ترشدن هوای خروجی می شود. درنتیجه فضای گلخانه خنک باقی می ماند.

مواد به کار رفته در پد سلولزی

جنس پدها ازصفحات مشبک مقوایی سلولزی ساخته شده که کارایی بسیاربالایی دارد، و با بهترین چسب های ساخت کشور های اروپایی به هم چسبیده اند.

استفاده ازاین سیستم خنک کننده تبخیری زمانی موثر است که، همه ی عناصرسیستم به درستی انتخاب و محاسبه شوند. همه ی اعضای سیستم پدسلولزی که شامل سیستم پمپاژ، سیستم کنترل، پدوفن، و… می باشند، باید به درستی انتخاب شوند و نحوه ی کارکرد آنها جداگانه بررسی شود.

انبار پد و فن گلخانه و نکات مهم در انتخاب پد سلولزی گلخانه های بزرگ- فروش پد سلولزی

 

مشخصات فنی پدهای سلولزی

عرض پدها با بلوکهایی با عرض 60 سانتی متروارتفاع 1 و 1.5 و 2 متر ساخته می شود. پد سلولزی گلخانه ای، بسته به شرایط اقلیمی منطقه، نوع محصول کشت شده و ارتفاع خود گلخانه تعیین می شوند.

پدسلولزی با ضخامت 10 سانتی متر بیشترین کاربرد را دارد و بعد از آن ضخامت 15 سانتی مترهست که مورد استفاده قرار میگیرد. این روش خنک کردن فضای گلخانه، روش خنک کردن بر پایه ی اختلاف درجه حرارت خشک و تر می باشد، زیرا درجه حرارت تر کمتر از درجه حرارت خشک است.

در مواقعی که هوا صد درصد مرطوب باشد، درجه حرارت هوا این قابلیت را دارا می باشد که به اندازه ی اختلاف درجه حرارت خشک و تر کاهش یابد.

مناسب ترین زمان اندازه گیری درجه حرارت تر ظهر می باشد به این دلیل که در این زمان میزان تابش خورشید و دمای هوا به بالاترین حد خود می رسد که نهایتا اختلاف درجه حرارت خشک و تر بیشترین مقدار است. درواقع دراین زمان سیستم بالاترین پتانسیل خنک کنندگی رادارد.

البته شایان ذکراست که کارایی پدها درشرایط مختلف آب وهوایی متفاوت است.

محاسبه پد سلولزی گلخانه

ما دراین محاسبه قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور میزان پدسلولزی مورد نیاز مساحت گلخانه خود را محاسبه نمایید.

برای قدم اول باید این نکته که میزان هوای مجاز برای پدسلولزی 10 سانتی متری 7 متر مکعب بر دقیقه می باشد را در نظر داشته باشیم.

به این صورت که به ازای هر فن 1 متری یا 100 اگزاست ما به 3.5 متر مربع پد سلولزی 10 سانتی متری و در ازای هر فن 1.4 یا 140 اگزاست ما به 8.8 متر مربع پد سلولزی 10 سانتی متری نیاز است.

مثلا برای واضح تر شدن موضوع، ما گلخانه ای را در نظر می گیریم که در طول 74 متر به 19 عدد فن 140 نیاز دارد، آنوقت ما طبق فرمول ساده زیر:

متر مربع19×8.8=168

نیاز به 168 متر مربع پد سلولزی 10 سانتی متری داریم.این میزان در طول 74 متر نصب می شود. در نتیجه با ارتفاع 2 متر و 148 متر مربع از آن به طور عملی نصب می گردد.

قیمت پوشال سلولزی

اجزای سیستم پد و فن ( سرمایش گلخانه )

– پدهای باضخامت سلولوزی.

– پمپ آب.

– مخزن نگهدارنده ذخیره آب.

– لوله های حامل آب لوله هایی که آب رابه بالای پد ریخته و متشکل از لوله های افقی و عمودی است و جنس آنها گالوانیزه یا pvc  است.

-مخزن تخلیه آب که شامل  ناودان ها و مخزنی است که برای جمع شدن آب خروجی از پدها مورد استفاده قرار می گیرد.

– قاب پد، که پدهادر آن استقرار یافته و از جنس گالوانیزه یا آلومینیوم می باشد، وبه طور معمول قاب پد 13 سانتی متر بزرگتراز طول پد بکار می رود  که بصورت ریلی روی قاب قرار می گیرد.

انواع پد گلخانه

پد گلخانه مدل 7060:

درصورتی که لایه های کاغذ پد سلولزی با طول موج 7میلی متربر روی هم قرار گرفته  و زاویه 60 درجه را شکل بدهند؛ پد سلولوزی مدل 7060 نامیده می  شود. این مدل زمانی بکارمی رود  که نیاز به سرعت هوای بالاتری باشد. بطور مثال: پیش خنک کننده های توربین های گازی.

ابعاد پدسلولزی 7060 بنابر انتخاب مشتری  و بر اساس ظرفیت  و ابعاد سیستم خنک کننده بوده  که معمولا دراین مدل هم، از آبریز یا توزیع کننده در قسمت بالایی پد سلولزی استفاده می شود. هم چنین راندمان پدهای مدل 7060، هشتادو هفت درصد است.

فروش پد سلولزی - پد سلولزی مرغداری

پد سلولزی گلخانه مدل 5090 :

درصورتی که لایه های کاغذ پدهای سلولزی با طول موج 5 میلی متر روی هم قرار گرفته باشند و زاویه 90 درجه را تشکیل دهند پد سلولزی مدل 5090 نامیده می شود. این مدل پدهای سلولزی برای دستگاههای تامین کننده هوای خنک یا اصطلاحأ کولر دراماکن مسکونی و تجاری و یا صنعتی مناسب است.

ابعاد پدهای سلولزی 5090 بنابر انتخاب مشتری می باشد. و معیار محاسبه حجم و ارزش قیمتی آن براساس متر مکعب است.

اهمیت و حساسیت بالای ایجاد خنکای مطلوب در اماکنی که انسان حضور دارد باعث شده که درپد های مدل 5090 قطعه کوچکی درقسمت بالای پد اصلی به منظور توزیع یکنواخت آب تعبیه شود، تا این آبریز ریسک خشک ماندن بعضی از نقاط و لایه های پد سرمایشی را به حداقل رسانده  و  موجب افزایش سطح تماس آب و هوا شود.  بدین ترتیب راندمان سرمایشی به بالاترین حد خود می رسد .

پدهای سلولزی 5090  مانند پدهای 7060 دارای راندمان هشتادو هفت درصدی می باشند.

نحوه محاسبه قیمت پد سلولزی به چه صورت است ؟

 مدل  7090:

درصورتی که کاغذ های سلولزی با طول موج 7 میلی متر و زاویه 90 درجه برروی هم قرار گرفته باشند، پد سلولزی 7090 نامیده می شوند. این مدل در دیواره های گلخانه ها و مرغداری ها همراه با مجموعه فریم، که همان قاب و ناودانی بالا وپایین پد هستند نصب می شود. که درسیستم آبرسانی از مخزن پمپ و لوله و تهویه یا فن وهواکش استفاده می شود. راندمان سرمایش مدل 7090، 81 درصد می باشد.

نکات کلیدی در زمان نصب و فروش پد سلولزی گلخانه :

 • فاصله بین پد و فن نباید از 30 متر کمتر و از50 متر بیشتر باشد.
 • نصب پدها باید در جهت باد باشد.
 • به طورمعمول لازم است طول پدها را 60 سانتی متر کمتر ازطول گلخانه در نظر گرفت.
 • دقت شود که پد سلولزی گلخانه در راستا و نزدیک فن گلخانه های هم جوارقرار نگیرد.

نصب پد سلولزی گلخانه

با استفاده از پد سلولزی گلخانه و ترکیب آن با فن اگزاست می توان دمای هوا را نسبت به بیرون محیط گلخانه بین 7 تا 12 درجه سانتی گراد کاهش داد. زیرا سیستم فن و پد سلولزی به وسیله گرمای هوا برای تبخیر آب موجود بر روی سطوح و گیاهان استفاده می کند.

در فرآیند تبدیل شدن آب به بخار، گرمای زیادی مصرف می شود. به طور مثال، برای تبخیر هر گالن آب مقدار 220 کیلو کالری گرما صرف می شود و خارج شدن این گرما به خنک سازی محیط گلخانه کمک می کند.

استفاده از سیستم فن و پد سلولزی جهت خنک کنندگی، دارای قدمتی 50 ساله است. پد سلولزی گلخانه بر روی دیوار انتهایی یا کناری نصب شده و آب به وسیله یک لوله که در بالای پد سلولزی قرار دارد روی پدها می ریزد و باقی مانده آب با عبور از پد سلولزی روی ناودانی که در پایین پدها وجود دارند ریخته می شوند.

در نتیجه هوایی که توسط فن های اگزاست نصب شده در روبروی پد سلولزی مکیده می شوند، مرطوب گشته و محیط گلخانه را خنک می کند.

انتخاب پد سلولزی گلخانه - پد سلولزی مرغداری

اندازه پد سلولزی گلخانه

به طور معمول، مقدار جریان هوا به منظور خنک کردن محیط گلخانه با استفاده از فن، به میزان 0.2 متر مکعب بر دقیقه در ازای 0.1 متر مربع سطح کف گلخانه می باشد.

اگر فاصله بین فن و پد سلولزی کمتر از 31 متر باشد، به تمام ظرفیت فن برای شدت جریان هوا مورد نیاز است. درکل مساحت پدهای سلولزی باید به این صورت باشد، که در اثر خروج هر میزان ظرفیت هوا از گلخانه بتواند مقدار هوای مورد نیازی که گلخانه احتیاج دارد را وارد محیط نماید.

 

آب مورد نیاز پد سلولزی

برای اینکه بتوانید نتیجه مطلوبی از به کار گیری پدهای سلولزی داشته باشید، باید به مقداری که پدها نیاز دارند از آب استفاده نمایید. نه اینکه در مصرف آب به منظور استفاده برای پدها افراط کنید. پمپ آب باید به حد کافی بزرگ باشد، تا بتواند سطح پد سلولزی مورد استفاده شما را مرطوب کند.

هر چه سطح پد بزرگ تر باشد، شما به پمپ بزرگ تری نیز احتیاج دارید. میزان آب مورد نیاز به این صورت است که در هر 10 متر مربع از سطح پد سلولزی گلخانه ، شما به یک گالن آب در هر دقیقه احتیاج دارید.

 

کنترل سیستم پدو فن گلخانه(سلولزی)

استفاده از سیستم فن و پد که پد سلولزی را شامل می شود، به عنوان آخرین مرحله از خنک سازی در زمانی که فن ها قادر به حفظ درجه حرارت گلخانه نیستند، فعال می شود و به وسیله یک اتوماسیون کنترل کننده قابل هدایت است.

به علت اینکه امکان دارد در صورت استفاده از سیستم فن و پد، رطوبت گلخانه در هوای گرم سال بالا رود، می توان از یک دستگاه برای کنترل پمپ موجود در این سیستم استفاده کرد.

به وسیله نمودار زیر، می توانید به تاثیر رطوبت نسبی که در هوای خارج از گلخانه وجود دارد را بر دمای هوای خروجی از سیستم پد و فن مشاهده کنید. مثلا، در صورت وجود دمای 32 درجه سانتی گراد(90 درجه فارنهایت) در خارج از گلخانه و رطوبت نسبی 30 درصد، دما در حدود 19.5 درجه(67درجه فارنهایت) خنک می شود. اگر میزان رطوبت 70 درصد باشد، تنها 4 درجه سانتی گراد کاهش دما داریم و دما به 82 درجه فارنهایت دمای هوا پایین تر می آید. هرچه رطوبت نسبی هوای خارجی کمتر باشد، محیط گلخانه بیشتر خنک می شود.

انتخاب پد سلولزی گلخانه - پد سلولزی گلخانه - سیستم پد و فن گلخانه

جنس قاب نگه دارنده

پد سلولزی گلخانه متشکل از چند قاب نگه دارنده است، که ب روی دیوار نصب می شوند. جنس این قاب بنا به شفارش مشتری در دو نوع گالوانیزه یا آلومینیوم می باشد. البته جنس قاب آلومینیومی بهتر از گالوانیزه است و دوام بیشتری دارد.

10 روش افزایش طول عمر پد و فن گلخانه( سلولزی)

پدهای گلخانه به دلیل تماس مداوم با آب ممکن است باعث رسوب  می شوند که عمر مفید پدها بسته به شرایط نگهداری بین 3 تا 5 سال می باشد. شرایط نگهداری پدها به شرح زیر است:

 1. جلوکیری از ورود هرگونه کود شیمیایی به مخازن آب.
 2. تعویض آب مخازن هر 3 هفته یکبار.
 3.  درگردش بودن چند درصد از حجم آب مخازن.
 4. استفاده از آب های با ecوph  واملاح کمتر.
 5. کیفیت آب تاثیر بسیار بر عمر مفید پد های سلولزی دارد.
 6. پس از فصل تابستان حتما آب سیستم سرمایشی را تخلیه کرده ،پدها را شستشو داده  و خشک نمايید، همچنین رسوب سطح خارجی را جدا نمایید .
 7.  ضد رسوب های دارای فسفات یا شوینده ها را به منظور شستن پد سلولزی به آب سیستم سرمایشی اضافه نکنید زیرا موجب خوردگی پدها می شود.
 8.  تعداد دفعات روشن و خاموش کردن دستگاه زیاد نباشد.
 9.  بهتر است سیستم سرمایشی دوراز نورمستقیم آفتاب ودر سایه قرار گیرد یا سایبان ایجاد کند.
 10.  برای جلوگیری از رشد قارچ  و جلبک برروی سطح پدهای سلولزی هر 24 ساعت یکبار 45 تا 70 دقیقه سیستم آبرسانی را قطع کنید تا پد کاملا خشک شود.

روش انتخاب پد سلولزی گلخانه

راهنمای خرید و فروش پد سلولزی و قیمت پوشال سلولزی

 1- در مورد اینکه سیستم پد سلولزی چگونه عمل میکند اطلاعات کامل کسب کنید.

2- آیاسیستم پد سلولزی جوابگوی گلخانه شما خواهد بود.

3- نصب سیستم پدو فن.

4- اجازه دهید پد گلخانه کار خود را انجام دهد.

قیمت پد سلولزی - پد سلولزی گلخانه

مزایای استفاده از سیستم پد و فن گلخانه نسبت به پوشال

1- افت فشار و مصرف انرژی کمتر.

2- قدرت خنک کنندگی بیشتر.

3- مستحکم تر بودن پدهای سلولزی.

4- خاصیت آب بالاتر به دلیل جنس پدهای سلولزی.

5- کاهش گرد و غبار در گلخانه و خاصیت ضد باکتری که باعث جلوگیری از شیوع بیماری ها در گلخانه می شود.

6- تعمیر و نگهداری آسان تر و ارزانتر.

7-قیمت پد سلولزی

قیمت پد سلولزی - پد سلولزی گلخانه - فروش پد سلولزی

قیمت پد سلولزی یا قیمت پوشال سلولزی

قیمت پوشال سلولزی به عوامل متعددی بستگی دارد شما می توانید در خصوص خرید و فروش پد سلولزی گلخانه و اطلاعات از قیمت پد سلولزی با مجموعه ساز و کشت تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


16 نظر درباره “پد سلولزی گلخانه

 • عابدینی گفت:

  سلام در مورد نحوه ی نصب پد سلولزی یکم راهنمایی کنید

  • iransazokesht گفت:

   سلام و احترام دوست عزیز
   در رابطه با نصب پد سلولزی گلخانه چندین پارامتر وجود داره که حتما باید قبل از خرید پد سلولزی گلخانه بهش توجه کنید.
   به دلیل اینکه سوالتون خیلی کلی هست و توضیحات اضافه نیاز داره پیشنهاد میکنم با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید و مشاوره کامل با توجه به کاربردتون دریافت کنید.

 • رضایی گفت:

  سلام برای گلخونه خودم نیاز به پد سلولزی دارم، باید چکار کنم

  • iransazokesht گفت:

   با سلام و احترام
   جهت انتخاب پد سلولزی گلخانه ابتدا باید ابعاد گلخانه طول ، عرض و ارتفاع و همچنین جهت وزش باد مشخص شود.
   برای مشاوره بیشتر و همینطور اطلاع از آخرین قیمت پد سلولزی گلخانه با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید.

 • قاسم گفت:

  سلام من پد سلولزی برای گلخانه نصب کردم ولی خوب عمل نمی کند میشه لطفا راهنماییم کنید

  • iransazokesht گفت:

   سلام وقت شما بخیر دوست عزیز
   در ارتباط با کارایی پد سلولزی عوامل مختلفی از قبیل ، کیفیت ، سایز مناسب ، نسبت ظرفیت فن به پد سلولزی گلخانه، میزان آبرسانی به پد سلولزی گلخانه ، ابعاد پد و فن گلخانه و … دخیل هستند.
   پیشنهاد ما برای میکنیم با کارشناسان سازوکشت تماس بگیرید و پس از ریشه یابی مشکلتون اقدام به حل مشکل بکنید.

 • شروین گفت:

  با سلام برای از بین بردن رسوبات پد سلولزی خودم در گلخانه نیاز به محلول رسوب زدا دارم لطفا راهنماییم کنید

 • مرتضی گفت:

  سلام من یک گلخونه تو اهواز دارم و زیر کشت اون خیار و توت فرنگی هستش و می‌خوام فن و پد نصب کنم باید چکار کنم

  • iransazokesht گفت:

   سلام دوست عزیز
   سیستم خنک کاری در گلخانه ها کاملا به شرایط محیطی بستگی دارد.
   استفاده از سیستم فن و پد در شرایط خاصی جوابگو است
   برای کسب مشاوره کامل و انتخاب پد و فن گلخانه با کارشناسان سازوکشت تماس بگیرید.

 • سلیمانی گفت:

  ایا به غیر از مواد کرافتی به کار رفته در ساخت پدهای سلولزی مواد دیگری هم هست که تو ساخت پد استفاده شود اگر هست معرفی کنید

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   خیر، به دلیل اینکه تنها یک نوع ماده هست که در دنیا با آن میتوان این نوع پدها را تولید نمود پس در ساخت پدهای سلولزی در تمام دنیا از یک نوع مواد استفاده می شود.

 • سحرایی گفت:

  سلام مجموعه شما فروش پدسلولزی گلخانه هم داره؟
  به چه جوری میتونم ثبت سفارش کنم.

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   جهت مشاوره دقیق تر در خصوص فروش پد سلولزی گلخانه می توانید با واحد فروش ساز و کشت تماس حاصل نمایید.

 • اسدی گفت:

  سلام روزتون بخیر
  سیستم پد و فن گلخانه چه قیمتی؟

  • زینب امینی گفت:

   باسلام و احترام
   جهت اعلام قیمت سیستم پد و فن به پارامترهایی مثل ضخامت پد، ارتفاع هر پد، طول دیواره ای که پدها روی آن نصب می شوند و تعداد فن های اگزاست نیاز است. همچنین منطقه مورد نظر که آیا نیازمند سیستم خنک کننده تبخیری می باشد یا خیر هم مهم است.