آموزش کامل کشت گوجه فرنگی

گوجه فرنگی جزو محبوب ترین تولیدات صنایع تبدیلی در دنیا است. گوجه فرنگی دارای ماده ای به اسم لیکوپن می باشد که طبق تحقیقات انجام شده برای پیشگیری از پروستات، افزایش شیر مادر، حفاظت پوست و بیماری های گوارشی بسیار مفید است. اگر محیط داخل گلخانه را از لحاظ نور، دما و رطوبت در حد ایده آل نگه داریم گوجه فرنگی را حتی دوبار در سال می توان برداشت کرد و فقط باید مراقب نفوذ بیماری ها و گرده افشانی در گل ها بود. در این مقاله سعی کرده ایم آموزش کامل کشت گوجه فرنگی را به شما آموزش دهیم و به معرفی انواع روش های کشت گوجه فرنگی پرداخته ایم.

ما در این مقاله از صفر تا صد کشت گوجه فرنگی را به شما توضیح داده ایم تا به راحتی بتوانید این گیاه خوشمزه و مفید را کشت نمایید.

در جهت آموزش کامل کشت گوجه فرنگی شما با چند نوع کشت گوجه فرنگی و برنامه غذایی آن آشنا می شوید که شامل موارد زیر است

  1. کشت هیدروپونیک
  2. کشت گلخانه ای
  3. کشت گوجه فرنگی در خانه یا آپارتمان
  4. کوددهی و برنامه غذایی گوجه فرنگی

آموزش کشت گوجه فرنگی ، کشت هیدروپونیک گوجه فرنگی

کشت هیدروپونیک و آموزش کامل کشت گوجه فرنگی با این روش

کشت به روش هیدروپونیک به این صورت است که ریشه گیاه درون محلول هایی که دارای مواد مغذی مورد نیاز گیاه هستند قرار داده می شوند و عاری از وجود خاک می باشد. مزیت این روش هم پایین آمدن احتمال بیماری، تسریع در رشد و رسیدن به بالاترین سطح تولید است.

برای آشنایی با این روش و نحوه ی کشت هیدروپونیک گوجه فرنگی به لینک زیر مراجعه کنید.

 همه چیز در مورد کشت گوجه فرنگی ، کشت گلخانه ای گوجه فرنگی

کشت گلخانه ای 

گوجه فرنگی به صورت کاشت بذر و یا نشائی می تواند انجام شود. زمانی بذرها قابل کاشت هستند که دما از 10 درجه بیشتر باشد. ما در مقاله ای جداگانه به چگونگی کاشت و برداشت گوجه فرنگی در گلخانه پرداخته ایم.

 

آموش کامل کاشت گوجه فرنگی در خانه و آپارتمان

آموزش کامل کشت گوجه فرنگی در خانه یا آپارتمان

شواهد نشان می دهد که مردم بیشتر به کشت گوجه فرنگی در داخل خانه علاقه مند هستند. اما باید بدانید که برای انجام این عمل شما نیاز به رعایت قواعد و اصول دقیقی دارید تا بتوانید به بالاترین بازده مورد نظر برسید.

برنامه کود دهی همه چیز در مورد کشت گوجه فرنگی

 

کوددهی و برنامه غذایی گوجه فرنگی

برای پرورش مناسب و  آموزش کامل کشت گوجه فرنگی لازم است که اطلاعاتی در مورد کود دهی این گیاه داشته باشید. این برنامه  عبارت است ازمجموعه کودهایی که از اول تا زمان برداشت به گیاه گوجه فرنگی داده می شود. در مورد این برنامه غذایی به طور جداگانه مفصل توضیح داده شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

    Call Now Button