راه های جلوگیری از ورود آفات به گلخانه

تشخیص و مدیریت آفات و بیماریهای محصولات گلخانه ای ، بیماری های گلخانه ای ، بیماری های گیاهان گلخانه ، آفات مهم گلخانه ای ، آفات محصولات گلخانه ای ، جلوگیری از ورود آفات محصولات گلخانه ای

یک چالش بزرگ برای پرورش دهندگان گلخانه ای جلوگیری از ورود آفات به محیط گلخانه و مدیریت آن می باشد. ما در ادامه مطلب چند راه حل ساده برای جلوگیری از ورود آفات به گلخانه را ذکر کرده ایم.

بررسی ورودی

یکی از ساده ترین روش ها برای جلوگیری از ورود آفات به گلخانه ، بازرسی کردن محصولاتی است که از مکانهای دیگر به گلخانه شما ارسال می شوند. اگر گیاهی آلوده را مشاهده کردید، از سفارش آن خودداری کنید.

در صورتی که کپک پودری در گیاه مشاهده کردید، فورا جهت درمان، آن را در مکانی دیگر قرار دهید. این نوع گیاهان را باید در قرنطینه قرار دهید. در مکانی که گیاهان آلوده قرار دارند، نباید خود شما و یا کارمندان گلخانه به آنجا رفت و آمد داشته باشید و سبب انتقال بیماری به گیاهان دیگر گلخانه بشوید.

در پایان وقت کفشهایتان را باید تمیز کنید و لباس های خود را قبل از پوشیدن بشویید.

تمیز نگه داشتن محیط گلخانه برای جلوگیری از انتشار آفات و بیماری

پاکیزه نگه داشتن محیط داخلی گلخانه و مرتب نمودن دائمی آن  به خودی خود سبب جلوگیری از انتشار بیماری ها و آفات به سراسر گلخانه می شود. به این منظور می توانید از تمیز نمودن ابزار و تجهیزات و همچنین دور ریختن تمامی گیاهانی که دیگر قابل فروش نیستند شروع کنید. اگر طولانی مدت گیاهان را نگه دارید، سبب جذب آفات و بیماری می شوند.

گیاهانی که آلوده هستند را در صورت حمل باید با استفاده از یک پوشش بر روی گیاه مانع از انتشار آلودگی شوید. علف های هرزی که بیرون از محیط گلخانه قرار دارند محیط خوبی برای رشدکنه ها، مگس های سفید و شته ها هستند. برای همین محیط خارجی را از وجود این علف ها پاک سازی کنید.

تشخیص و مدیریت آفات و بیماریهای محصولات گلخانه ای ، بیماری های گلخانه ای ، بیماری های گیاهان گلخانه ، آفات مهم گلخانه ای ، آفات محصولات گلخانه ای ، جلوگیری از ورود آفات محصولات گلخانه ای

 

غربالگری آفات

با نصب توری ضد حشره در غربال کردن حشرات و جلوگیری از ورود آنها به گلخانه می توانید در اجرای برنامه مدیریت تلفیقی آفات قدمی بردارید. تورهای ضد حشره با تراکم مختلف و درصدهای متنوع جهت مانع شدن از ورود کوچکترین آفات مثل، مگس سفید، تریپس و شته ها تولید شده اند.

این را هم باید اضافه کرد که هر اندازه تراکم سوراخ ها کوچکتر باشد، مقدار جریان هوا هم کمتر خواهد بود. برای انتخاب توری های ضد حشره باید با یک کارشناس مشورت کنید تا مانع از جریان هوا در داخل محیط گلخانه نشوید.

کاربرد این توری ها روی دریچه های بام، پنجره های گلخانه و دریچه های ناودان موجود در گلخانه ها می باشد.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. برای کاهش میزان آلودگی محصولات گلخانه ای داشتن یک برنامه جامع و فعال در جهت مدیریت آفات گلخانه الزامی است. زیرا با کاهش آلودگی سبب صرفه جویی در وقت و هزینه می شوید.

امیدواریم از مقاله، راه های جلوگیری از ورود آفات به گلخانه لذت برده باشید. با گذاشتن نظر خود در پایین صفحه به ما در جهت بهتر شدن مقالات کمک کنید.

درحال آماده سازی پروژه گلخانه  خود هستید؟ با کارشناسان ساز و کشت تماس بگیرید.

مقاله ای جالب مرتبط با آفات گلخانه ای 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

    Call Now Button