نکاتی در مورد نحوه نصب پوشش نایلونی گلخانه

آموزش نصب گلخانه ، نکات نصب گلخانه نایلونی ، نگهداری از گلخانه

پوشش های نایلونی یا پلی اتیلن طوری ساخته شده اند تا در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید دوام داشته باشند و در مقابل بدترین شرایط آب و هوایی نیز طاقت بیاورند. این پوشش ها را اگر درست مراقبت کنید تا سالها دوام می آورند. قبل از نصب پوشش نایلونی ادامه مطلب را بخوانید. در این مقاله سعی کردیم به نکاتی در مورد نحوه نصب پوشش نایلونی گلخانه بپردازیم.

نکاتی که در ادامه برایتان ذکر کرده ایم به شما در بهره مندی هرچه بیشتر در زمان نصب نایلون کمک خواهد کرد. بکار گیری این نکات سبب افزایش طول عمر نایلون و کارایی آن خواهد شد.

از هوای خشک و خنک جهت تزریق باد در نایلون ها استفاده کنید

هوای تزریقی در بین لایه های نایلون بسیار با اهمیت است. سعی کنید از هوای خشک و خنک جهت تزریق در لایه های نایلونی استفاده نمایید تا از ایجاد رطوبت در بین لایه ها جلوگیری شود.

استفاده از بلوئرهای دمنده هوا

در بادگیرهای گلخانه از فن های کوچک دمنده استفاده کنید.

ایجاد فاصله بین لایه های نایلون در زمان نصب پوشش نایلونی گلخانه

برای ایجاد هوا در بین لایه های نایلون 4 تا 8 اینچ فضا مناسب می باشد. به وسیله یک فشار سنج می توان فشار هوا را اندازه گرفت. میزان فشار در روزهای بادی بین 0.5 تا 1 سانتی متر است.

محافظت از پوشش گلخانه در برابر مواد شیمیایی

پوشش های نایلونی در برابر  اشعه ماوراء بنفش مقاوم سازی شده اند. اما باز موادی وجود دارند که عمر آنها را پایین می آورند، که این مواد شامل، گوگرد و کلر می باشد زیرا باعث غیر فعال شدن مواد آنتی یو وی در پوشش نایلونی می شوند.

همچنین مشعل های گوگردی که در گلخانه برای جلوگیری از بیماری مورد استفاده قرار می گیرند، سبب جمع شدن مواد گوگردی در سطح نایلون ها شده و عمر آن را کاهش می دهد.

آموزش نصب گلخانه ، نکات نصب گلخانه نایلونی ، نگهداری از گلخانه

از لوله های پی وی سی اصلا استفاده نکنید

این لوله ها سازگاری خوبی با مواد آنتی یو وی بکار رفته در نایلون ها نداشته و سبب خرابی این پوشش می شوند. حتما لازم است قبل از نصب پوشش های نایلونی برای گلخانه خود از سازگاری تجهیزات بکار رفته با این پوشش ها اطلاع دقیق کسب نمایید. برای دریافت مشاوره با کارشناسان سازوکشت تماس حاصل نمایید.

استفاده از رنگ لاتکس سفید در زمان نصب پوشش نایلونی گلخانه

اگر از رنگ لاتکس سفید استفاده کنید تا حدی مانع از گرمای بیش از حد تجهیزاتی که با پوشش نایلونی گلخانه در ارتباطند می شوید.

کارشناسان ما در سازوکشت در مورد انواع پوشش های ضد تعریق نایلونی گلخانه به شما مشاوره خواهند داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

    Call Now Button