4 نکته مهم در هنگام آماده سازی گلخانه در زمستان

4 نکته مهم در هنگام آماده سازی گلخانه در زمستان ، طراحی ، قیمت

کوتاه شدن روز ها و پایین آمدن دما اولین نشانه های شروع فصل سرد سال سال است. فرایند آماده کردن یک گلخانه ی خوب برای حفاظت از محصولات، بسیار مهم می باشد. در این مقاله نکات مهمی در زمان استفاده از گلخانه در زمستان ارائه شده است.

 

در این قسمت، ما 4 نکته مهم برای آماده سازی یک گلخانه ی مناسب که در برابر تغییرات زمستان محافظت کامل را دارد بیان کرده ایم :

1- مرتب کردن فضای گلخانه در زمستان

دراین زمان از سال احتمال اینکه شاید در گذشته فرصت مناسبی برای نظافت و مرتب سازی محیط شلوغ گلخانه پیش نیامده، وجود دارد و اوضاع آشفته شده است. در زمستان زمان مناسبی است برای یک خانه تکانی کلی در گلخانه خودتان.

به عنوان مثال گیاهان فصلی، که از نظرتان ممکن است دیگر رشد نکنند را حذف کنید تا محصولات جدید را بتوانید جایگزین آنها کنید. کف محیط، نیمکت ها، چهارچوب ها و سایرتجهیزات را برای جلوگیری از سرایت بیماری به محصولات جدید تمیز و مرتب کنید.

یکی از راه های افزایش نور در فصل زمستان تمیز کردن شیشه هایی است که به علت وجود جرم مانع عبور نور خورشید شده اند.

4 نکته مهم در هنگام آماده سازی گلخانه در زمستان ، طراحی ، قیمت

2- به ساختارمحیط گلخانه خود توجه کنید

این نکته را توجه داشته باشید که همه ی اجزای ساختاری گلخانه شما چه از لحاظ داخل و چه خارج گلخانه در شرایط عالی قرار داشته باشند. برای افزایش راندمان گلخانه خود در فصل زمستان حتما از عایق بندی مناسب استفاده کنید و از آب بند بودن مناطق نفوذ سرما در گلخانه مطمئن شوید.

تعمیر و نگهداری سیستم سرمایشی باید به گونه ای باشد که قبل از شروع فصل سرد سال با مشکل روبرو نشوید. زیرا کوچکترین تغییر در دمای گلخانه در زمستان باعث از بین رفتن محصولات می شود.

3- استفاده از سیستم روشنایی مناسب برای گلخانه

گلخانه هایی که در فصول سرد و خشک قرار دارند، با روزهای کوتاه تر و سطح نوری کمتری روبرو هستند. راه حل بسیار کاربردی برای این مشکل تکمیل سیستم روشنایی و نوری گلخانه می باشد. انتخاب نوع روشنایی محیط به نوع محصول و میزان دما ی گلخانه ی شما بستگی دارد.

درصورتی که پیش بینی می کنید، هزینه های روشنایی شما افزایش می یابد. بهتر است با متخصصانی مشورت کنید که به شما اطمینان دهند سیستم روشنایی اضافی با بالاترین کارایی کار می کند.

4- به نصب پرده های انرژی اقدام کنید ویژه استفاده از گلخانه در زمستان

پرده های گلخانه ای به همان صورت که در تابستان باعث ایجاد سایه و خنک سازی می شوند، استفاده ازآنها در زمستان به خاطر حفظ گرما از اهمیت ویژه ای برخوردارند. از این پرده ها به دلیل اینکه در هنگام شب و درصورت عدم وجود نور کاملا بسته می شوند، می توانید به این شیوه گرمای داخل گلخانه را حفظ و سرمای زمستان را از خود دور کنید.

بسیاری از گلخانه داران به منظور عایق بندی بیشتر ازدولایه پرده استفاده می کنند که اگر پرهزینه تر به نظر می رسد اما، به صرفه جویی بیشتر انرژی در زمستان بین 20 تا 70 درصد، منجر می شود.

 

برای اطمینان از کارایی گلخانه در فصل زمستان حتما قبل از شروع فصل محیط آن را برای ماه های سرد آماده سازی کنید. پیشنهاد می شود که با استفاده از چک لیست عملیاتی، فرایند آماده سازی گلخانه را انجام دهید.

مشاوران ما همه روزه در ساعات اداری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. در صورت نیاز به مشاوره حتما با کارشناسان فنی سازوکشت تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.