فیلتر هیدروسیکلون آیتوک Aytok

قیمت فیلتر هیدروسیکلون آیتوک Aytok

وقتی صحبت از آبیاری زمین‌ های کشاورزی به میان می‌آید منظور ما آبی است که در مراحل مختلف کاشت، رشد و بهره‌برداری محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برای تأمین آب‌ های کشاورزی سه منبع اصلی وجود دارد: ( در ادامه با ماه همراه باشید تا با فیلتر هیدروسیکلون آیتوک Aytok و نحوه انتخاب آن آشنا شوید)

آب شهری، آب چاه و آب‌ های سطحی. تأمین آب شهری برعهده دولت است اما در بخش کشاورزی این آب چندان در دسترس نیست، از طرفی دیگر تولید محصولاتی نظیر سبزیجات و صیفی‌جات به آب بسیار زیادی نیاز دارد و بسیاری از کشاورزان آب مصرفی مورد نیاز خود را از طریق آب‌ های زیرزمینی یا آب‌ های سطحی تأمین می‌کنند. در هر صورت چه از آب‌ های سطحی برای کشاورزی استفاده شود و چه از آب‌ های زیر زمینی استفاده کنیم، باید آن را پیش از مصرف تصفیه کرد تا اثر سوئی بر محصولات کشاورزی و همچنین تجهیزات نداشته باشد.

از جمله دستگاه‌های فیلتراسیون برای آب‌ها میتوان به دستگاه فیلتر هیدروسیکلون آیتوک Aytok اشاره کرد. برای آشنا شدن هرچه بیشتر با عملکرد و چگونگی کارکرد این دستگاه، در این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی فیلتر هیدروسیکلون آیتوک Aytok

دستگاه فیلتر Aytok یک محفظه پلی آمید دارد که در داخل آن از چند صفحه که روی یکدیگر قرارگرفته‌ اند دیده می شود. روی این صفحه‌ ها شیار‌هایی ایجاد شده که به واسطه آن‌ ها جلبک‌ ها، علف‌ های هرز و دیگر ناخالصی‌ ها در میان آن‌ ها گیر کرده و تصفیه آب به این روش انجام می‌ پذیرد. این صفحات به صورتی که هم مرکز هستند برروی یک میله قرار داده شده‌ اند. Aytok یکی از برند های به نام ترکیه‌ ای بوده و از محبوبیت بالایی در میان کشاورزان برخوردار است. فیلترهای آیتوک برای انجام جدا سازی آب از مواد آلاینده و ذرات موجود در آن،  مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این فیلترها با شیارهایی که فوق العاده باریک هستند و بر روی آن‌ها تعبیه شده‌ اند، ذرات و مواد بسیار ریز موجود در آب را از آن جدا می‌ کنند.

 

انواع فیلتر هیدروسیکلون 

فیلترهای آیتوک در چهار نوع فیلترهای شنی آیتوک، فیلترهای دیسکی آیتوک، فیلترهای توری آیتوک و فیلترهای هیدروسیکلون آیتوک به بازار عرضه می‌ شوند. فیلتر هیدروسیکلون آیتوک یکی از فیلترهای با بازدهی بالا از این کمپانی است.

زمانی که یک استخر داشته باشیم، آب را در استخر ریخته و سپس ذرات درشت آن ته نشین خواهند شد. اصلی‌ ترین دلیلی که استفاده از فیلتر هیدروسیکلون آیتوک را سبب می شود، جلوگیری کردن از خوردگی پره‌ های پمپ است. ذرات معلق، سنگ ریزه و ماسه بادی در بین پره‌ ها گیر افتاده و این امر باعث خرابی پمپ خواهد شد. هزینه تعمیر پمپ نیز بسیار بالاست.

مشخصات فنی مدل های فیلتر هیدروسیکلون Aytok

مدلتخلیه(inch)تخلیه هوا(inch)دبی(m³/hour)لوله خروجی(inch)وزن(kg)
2020¾¾20222
2025¾½3023
2030¾½40253
2040¾½60الی80464
205021120الی140555
206021160الی200856

مزیت

 • جدا نمودن ذرات درشت شن درون آب
 • در دو نوع دستس و اتوماتیک عرضه می شود
 • از چند فیلتر هیدروسیکلون به صورت موازی می شود در سیستم های بزرگ استفاده کرد
 • جهت اطمینان از کارکرد به موقع بک واش می توان از نمونه بک واش اتوماتیک آن استفاده کرد
 • حداکثر دمای کارکرد 60 درجه سانتی گراد است
 • قابلیت جداسازی 70 الی 95 درصد از ذرات معلق سنگین تا اندازه بزرگتر از 0.75 میلی متری
 • عمری طولانی به دلیل پوشش الکترواستاتیک بدنه فیلتر هیدروسیکلون
 • بی نیاز از انرژی الکتریکی
 • هزینه اتصالات و لوله کشی کمتر به نسبت سایر فیلترها
 • عدم نیاز به پی ریزی

فیلتر هیدروسیکلون برند Aytok چگونه کار می کند؟

نحوه عملکرد فیلتر هیدروسیکلون بدین ترتیب است که آب از کناره دستگاه وارد یک محفظه استوانه‌ ای شده و نیروی گریز از مرکز بر آن عمل کرده و آب را با سرعت زیاد به چرخش درمی‌ آورد. ذرات معلق از آب جدا و بر اثر وزن خودشان به سمت پایین حرکت می‌ کنند. سپس آب به محفظه مخروطی که در پایین فیلتر هیدروسیکلون قرار دارد وارد می شود و از آنجا آبی که فیلتر شده است از بالای فیلتر هیدروسیکلون با فشار زیاد به سمت بیرون پرتاب می شود.

پس در واقع بدون نیاز به هیچ تجهیزات دیگری و صرفأ تنها با فشار یک پمپ چاه، آبی که حاوی ذرات معلق است، فیلتر می شود. پر واضح است که بعد از مدتی نیاز به تخلیه گرانول‌ها و ذرات شنی که در آنجا و در زیر فیلتر هیدروسیکلون جمع شده‌ اند می‌ باشد که این کار توسط دریچه‌ های تخلیه صورت می‌ گیرد. ناگفته نماند که نحوه انتخاب این فیلتر هیدروسیکلون آیتوک Aytok کاملأ به دبی جریان ورودی بستگی دارد. فراموش نشود که سایز ورودی همیشه باید یک سایز بزرگتر از خروجی درنظر گرفته شود تا ذرات فرصت ته‌نشینی داشته باشند.

 

فیلتر هیدروسیکلون آیتوک برای چه صنایعی کارآمد است؟

کاربرد فیلتر هیدروسیکلون برای جدا سازی ذرات معلق موجود در آب چاه کشاورزی، همچنین برای استفاده در کارخانه‌ های شن و ماسه و برای به کار بردن در کارخانه‌ های کاشی و سرامیک می‌ باشد. از جمله مزایای استفاده از این فیلتر جداسازی ذرات شن درشت از آب و عرضه آن به دو صورت دستی و اتوماتیک می ‎باشد. دمای کارکرد این دستگاه 60 درجه سانتی‌گراد و فشار کاری آن 8 بار است. این فیلتراسیون توانایی جداسازی 70 تا 95 درصد ذرات و آلاینده‌ های سنگین و معلق موجود در آب را دارد. به فونداسیون و پی نیازی نداشته و هزینه لوله‌کشی و اتصالاتش کمتر از سایر فیلترها می ‎باشد.

در این مقاله به تشریح عملکرد و مزایای دستگاه فیلتراسیون هیدروسیکلون  Aytok پرداختیم. امیدواریم که به واسطه اطلاعات ارائه شده شما را در انتخاب هرچه بهتر یک دستگاه فیلتر مناسب راهنمایی کرده باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

  Call Now Button